Postęp prac - II etap (budynki D i E)

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: Kris »

and, chyba, że z przodu... z mojego osiedla, co teraz mieszkam, nie widać przodu...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: kiwdul »

Świeciło się bo używali palnika aby szybko wysuszyć tynki na ścianach... ;-)
Mam nadzieję, że nie w moim mieszkaniu :-))))
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: podspodem »

Dzisiaj trafiłem akurat na demontaż rusztowań przy budynku D od strony południowej. Stoi już też nowy płot oddzielający kolejny etap. Podobno dzisiaj rozpoczęły się oficjalnie prace przy budynku F (11 piętrowym). Przewidywany termin oddania to II kwartał 2015.
Załączniki
elewacja budynku D od strony południowej
elewacja budynku D od strony południowej
elewacja budynku D od strony południowej
elewacja budynku D od strony południowej
elewacja budynku D od strony południowo-zachodniej
elewacja budynku D od strony południowo-zachodniej
wjazd do garażu pomiędzy budynkami D i F. Po lewej tymczasowy płot kolejnego etapu.
wjazd do garażu pomiędzy budynkami D i F. Po lewej tymczasowy płot kolejnego etapu.
Marcin Smolarek
53D
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: synek »

Widok od strony zachodniej
Załączniki
20131010.jpg
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: Skydiver »

Według najnowszego projektu wokół budynku D powinna być cegła silikatowa elewacyjna, a jest płytka silikatowa elewacyjna, niby różnica niewielka ale materiał tańszy, tylko tym razem mamy niezgodność z projektem. Zauważyłem też że na balkonach jest gres w innym kolorze, takim beżowym(piaskowym) a nie szarym jak w I etapie, pytanie czy to też ze względu na oszczędność?.
Po zakończeniu budowy zamierzam wypunktować wszystkie różnice, nawet te najdrobniejsze między budynkami D,E a I etapem inwestycji, nie wiem jak was ale mnie zapewniano że wszystko będzie utrzymane na takim samym poziome, jak jest każdy widzi.

tak powinna wyglądać cegła silikatowa elewacyjna: http://ravelia.com/system/zdjecia/2144/ ... 1317710586

Nie mniej jednak na budowie praca wre, wczoraj 15.10.13 pojawiły się balustrady w oknach od strony południowej, a od strony północnej widać coraz bardziej uporządkowany teren.
Załączniki
budynek D strona wschodnia, płytka elewacyjna zamiast cegły
budynek D strona wschodnia, płytka elewacyjna zamiast cegły
elewacja budynku D od strony południowej
elewacja budynku D od strony południowej
budynek D, strona północna
budynek D, strona północna
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: trebor »

u mnie w standardzie bud. E jest tak:

Elewacja: ściany zewnętrzne
"warstwowe: murowane z pustaków, ocieplone styropianem/wełną mineralną ,wykończone tynkiem cienkowarstwowym lub cegłą silikatową"

był już ktoś może na tych wstępnych odbiorach?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: Kris »

Mam pytanie. Ta mechaniczne wentylacja, widoczna na budynku D, jest na każdym z pozostałych budynków?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: osverdis.pl »

Rozumiem, że mówisz o tych białych, kwadratowych wywietrznikach. W pierwszym etapie również są, ale, na moje oko, jest ich sporo mniej. Są też natomiast zastosowane takie, których na elewacji nie widać (zdjęcie poniżej). Może u Was są wyłącznie te białe?

Obrazek
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: Skydiver »

Kris pisze:Mam pytanie. Ta mechaniczne wentylacja, widoczna na budynku D, jest na każdym z pozostałych budynków?
Kris z tego co wiem w każdym jest wentylacja mechaniczna, ale te wiatraki na bud. D jeszcze nie są zamontowane, przynajmniej tak mi się wydaje.

trebor bardziej mi chodziło o projekt architektoniczno-budowlany elewacji jest dostępny tu: http://osverdis.pl/forum/viewtopic.php? ... t=10#p1959
Generalnie standard wykończenia jest zazwyczaj bardzo ogólny i znajduje się w nim ulubione słowo deweloperów "lub".
Zgodnie z tym co zacytowałeś ponieważ użyli tego słowa mogli by jej w ogóle nie użyć.
Co do projektu elewacji to obecnie obowiązujący jest projekt zamienny z lipca tego roku ograniczający ilość cegły na obu budynkach, nawet jeśli nam się to nie podoba to nic nie możemy zrobić w tym zakresie ponieważ według prawa budowlanego jest to tak zwana "zmiana nieistotna" niewpływająca na funkcjonalność budynku.
Natomiast jeśli projekt już obowiązuje to deweloper musi budować zgodnie z tym projektem, w budynku E na parterze również zastosowano płytkę elewacyjną (w projekcie jest cegła). Mamy prawo zwrócić się do dewelopera z pisemną prośbą o usunięcie wad, to znaczy do realizacji inwestycji zgodnie z projektem i wyznaczyć termin na ich usunięcie, ponieważ właściwie już wiadomo że tego nie zrobią, możemy zażądać obniżenia ceny mieszkania bądź odstąpić od umowy ponieważ wybudowano budynek o zmniejszonej wartości. Od wykrycia wady/niezgodności jest miesiąc czasu na pisemne wezwanie do usunięcia wad.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Postęp prac - II (budynek E) oraz III (budynek D) etap

Post autor: Kris »

Skydiver pisze:Kris z tego co wiem w każdym jest wentylacja mechaniczna, ale te wiatraki na bud. D jeszcze nie są zamontowane, przynajmniej tak mi się wydaje.
Właśnie o to mi chodzi... w takim razie poczekamy :)

Skydiver pisze:Natomiast jeśli projekt już obowiązuje to deweloper musi budować zgodnie z tym projektem, w budynku E na parterze również zastosowano płytkę elewacyjną (w projekcie jest cegła). Mamy prawo zwrócić się do dewelopera z pisemną prośbą o usunięcie wad, to znaczy do realizacji inwestycji zgodnie z projektem i wyznaczyć termin na ich usunięcie, ponieważ właściwie już wiadomo że tego nie zrobią, możemy zażądać obniżenia ceny mieszkania bądź odstąpić od umowy ponieważ wybudowano budynek o zmniejszonej wartości. Od wykrycia wady/niezgodności jest miesiąc czasu na pisemne wezwanie do usunięcia wad.
Oni chyba liczą na to, że nie będzie się nikomu chciało...
ODPOWIEDZ