Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
ombert
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 20 sty 2013, o 09:40

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: ombert »

dodatkowo dowiedziałem się, że Ronson w przeszłości pokrywał już jakieś koszty związane z niewywiązaniem się z terminowości podpisania aktów notarialnych (info od Pani Kingi), ale że jest to każdorazowa decyzja zarządu i nie może na 100% zapewnić, że zwrócą nam koszty ewentualnych aneksów, ubezpieczenia pomostowego, itp.
wavy
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 20:01

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: wavy »

mi też przekazano taką informację, że dopiero po 20 maja ....
JKP
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: JKP »

Ja już dostałam wezwanie na akt notarialny.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: osverdis.pl »

Polecam regularne zapoznawanie się z informacjami dostępnymi w dziale dla potwierdzonych mieszkańców - sprawa jest w toku.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: Marinna »

Sz.P.
Czy udało Wam się wynegocjować jakieś ulgi z taxy notarialnej? ja mam maksymalną taksę, notariusz nie chce iść na ustępstwa.
czy dostaliście Państwo wcześniej umowę albo jej projekt w celu zapoznania się z tym, co macie podpisywać?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: osverdis.pl »

Marinna, tak, udało się wynegocjować lepsze warunki u innego notariusza. Szczegóły są dostępne w dziale dla potwierdzonych mieszkańców.
Treść umowy notariusza Ronsona najwyraźniej jest tajna, nie ma możliwości wcześniejszego zapoznania się z nią :).
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: Marinna »

ten brak udostępniania umowy przed podpisaniem jest jakiś niepoważny. Nie udostępnili chociaż istotnych postanowień umowy.
mogę się z nią zapoznać ewentualnie u notariusza w biurze.... mam tam przyjść ze swoim prawnikiem? a czas potrzebny na szczegółową analizę prawną? ??
notariusz twierdzi, ze nie wysyłają umów, bo mogę tę umowę przekazać innemu notariuszowi.... co za argumentacja... przecież po jej podpisaniu mogłabym równie dobrze przekazać ją sąsiadom, żeby skorzystali z gotowego wzoru ....

z kolei Ronson twierdzi , że podpisanie umowy u innego notariusza znacznie opóźni jej podpisanie.... czy to czasem nie jest wymuszanie zawarcia umowy u tego notariusza???
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: Marinna »

Już jestem po podpisaniu umowy. Gdyby ktoś z Państwa chciał się zapoznać z treścią umowy notarialnej, bo wszyscy mamy raczej takie same, np. celem zaopiniowania przez swojego prawnika służę pomocą. Wprawdzie możliwości negocjacyjne są niezwykle ograniczone. Pani pełnomocnik, choć legitymuje się pełnomocnictwem do działania w imieniu Spólki, w rzeczywistości każdą zmianę uzgadnia telefonicznie i potrzebuje zgody z "góry".
Powiedziałam podczas aktu że brak jest podstawy prawnej do zakupu przeze mnie wypisu aktu dla Ronsona, a ja nie widze podstaw, żeby taki akt ronsonowi zasponsorować. Też pytała o zgodę, choć to przecież moja zgoda była potrzebna :)
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: sp00ky »

Ile stron ma akt?
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: Marinna »

32 strony plus jakieś załączniki, Z czego sporo pierwszych stron to jakich "rozważania" o prawach Ronsona do gruntu, o udzieleniu przez nas RWE i innym bezpłatnych służebności itd :)
ODPOWIEDZ