Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: and »

W mojej ocenie nie było, aż tak wielu wpadek, a na opieszałość IM pozwala lenistwo członków wspólnoty. Obawiam się, że przy każdej firmie tak będzie, a jak zmienimy teraz to kwestie rękojmy części wspólnych pójdą w zapomnienie.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: osverdis.pl »

and pisze:jak zmienimy teraz to kwestie rękojmy części wspólnych pójdą w zapomnienie.
??
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: osverdis.pl »

Sprawa jest coraz ciekawsza. Zadzwoniłem do firmy z oferty dołączonej do uchwały, poprosiłem o ceny i otrzymałem informację z przedziału 290-350 zł brutto z montażem. Ciągle dużo drożej niż gdzie indziej, ale wyraźnie taniej niż w ofercie dla Wspólnoty. Przypadek?
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: vedder »

czy to nie kwalifikowałoby się do natychmiastowego wypowiedzenia umowy z nimi? :-)
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: marcinn06 »

Pozyskajmy oficjalną ofertę jaką dostała wspólnota albo pismo potwierdzające, iż taką ofertę dostali oraz wystąpmy o naszą ofertę do tej samej firmy a następnie możemy zawiadomić prokuraturę :)
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Skydiver »

Rozmawiałem z administracją kiedy tylko zwróciłem uwagę na zawyżone koszty, czyli już jakiś czas temu. Poinformowano mnie że ta wycena która została załączona do projektu, została przygotowana na szybko żebyśmy wiedzieli mniej więcej jakiego rzędu będą to koszty. Ostatecznie prace miały być zlecone firmie która zaoferuje tańszą ofertą.
Czy to prawda?, nie wiem, ale wydaje mi się że mieli sporo czasu na sprawdzenie ofert innych firm.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: and »

Jasne, że mieli wystarczająco czasu, zebranie ofert na podstawie projektu nie powinno zająć więcej niż 2 tygodnie. To głupie tłumaczenie, bo jak widać cena wpływa na wynik głosowania. Ktoś się chciał zabawić za nasze pieniądze :).
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: osverdis.pl »

Jasne, jasne - załącznik do uchwały jest tylko przykładem. To może plan gospodarczy wspólnoty, który załączają w taki sam sposób też jest tylko orientacyjny? Na moje oko ktoś tu bardzo nieelegancko szuka dodatkowego źródła dochodu.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Konkordat »

Co nie zmienia faktu że załącznik nie jest ostateczna ofertą. Skoro wiemy jak się cena kształtuje na rynku to ja głosuję za.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: soltys100 »

Głosujcie "za" oferty które dostaliśmy oscylują w przedziale od 15 do około 25 tysięcy zł minus 7000 które daje Ronso także koszt będzie dużo niższy od oferty z załącznika do uchwały
ODPOWIEDZ