Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: hasarel »

CIekawi mnie czy zaczną robić owe rondo na nasypie piachu zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i połączenia dróg do Fortu Wola i Olbrachta. Myślę że to miałoby też wpływ na parkowanie na Szulborskiej
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Poki co, to teren prywatny, więc jak mają robić rondo?
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: hasarel »

może odkupią od właściciela albo zrobią tuż obok?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Właściciel o tym akurat marzy, ale miasto się jakoś nie spieszy...
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: marcinn06 »

Kris pisze:Pozostaje jeszcze kwestia chodnika przy LC... kiedyś parkowano połową samochodu na chodniku i było okej. Przejście było, a także przejazd. Potem powoli zaczęli parkować po całości na ulicy (chyba zapoczątkował to kierowca czarnego Audi A6 C6 z Zielonej Góry)... ciekawe jak ten problem rozwiążą. Idealnie byłoby, gdyby zakaz parkowania był także w tym miejscu, czyli na całej długości ulicy. Dwa znaki załatwią sprawę.
Kris nie było OK. Tamten chodnik jest wąski i parkowanie na nim połową auta uniemożliwia przejazd wózka. Każdy ma swój punkt widzenia. Tobie nie przeszkadza zajęcie połowy chodnika bo myślisz tylko o przejezdności, a ludzie którzy zastawiają nam ulicę mają to gdzieś bo przecież oni z tego garażu nie będą wyjeżdżać :). Nie jest to atak w twoją stronę tylko pokazanie, że zawsze myślimy głównie o sobie nie widząc innych. Dla mnie powinien zakaz być po całej długości ulicy. Pomysłem jest też dogadanie sie z LC i zrobienie tam ulicy wewnętrznej ze szlabanem przy wjeździe.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Masz rację, zwróciłem uwagę jedynie na przejezdność drogi. To też bardziej propozycja na zasadzie 'najmniejszego zła', ale najlepszym rozwiązaniem jest dokładnie to, co proponujesz, czyli zakaz na całej długości. Czekam z niecierpliwością...
jarant
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2013, o 09:30

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: jarant »

vedder pisze:teraz już po wyborach więc nie liczę na jakąś spektakularnie szybką akcję ze strony Urzędu :-)
poza tym dwa znaki to furmanka pieniędzy :-). Mogą nie dać rady :-)
tam nawet nie trzeba dwóch znaków, wystarczy zawiesić znak T-26 po zakazem zatrzymywania stojącym naprzeciwko Żabki przy chodniku od strony Verdis
Taka tabliczkę łatwo zrobić samemu to tylko dwukierunkowa strzałka, może w ramach czynu społecznego ktoś takową zamontuje w ciemną bezksiężycową noc :D
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

No co Ty... po pierwsze taka samozwańcza tabliczka będzie ignorowana przez brak wiedzy/celowe działanie, a jak wezwiesz SM, to dojdą do tego, że nie ma podstawy prawnej dla tego znaku... nie kombinujemy. Zostało to wszystko przeprocedowane, więc czekamy na realizację...
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: moskwicz »

marcinn06 pisze:Kris nie było OK. Tamten chodnik jest wąski i parkowanie na nim połową auta uniemożliwia przejazd wózka. Każdy ma swój punkt widzenia. Tobie nie przeszkadza zajęcie połowy chodnika bo myślisz tylko o przejezdności, a ludzie którzy zastawiają nam ulicę mają to gdzieś bo przecież oni z tego garażu nie będą wyjeżdżać :). Nie jest to atak w twoją stronę tylko pokazanie, że zawsze myślimy głównie o sobie nie widząc innych. Dla mnie powinien zakaz być po całej długości ulicy. Pomysłem jest też dogadanie sie z LC i zrobienie tam ulicy wewnętrznej ze szlabanem przy wjeździe.
Jak będzie szlaban to będzie się korkowała Sowińskiego, bo każdy będzie czekał na otwarcie szlabanu. Słaby pomysł.
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: hasarel »

Propo ronda to cos ruszylo przy prywatnej posesji. zrobiono chodnik dookola tego terenu typa ktory zrobił nasyp. Teren dookoła jest zrównany z ziemią więc spodziewam się nowej drogi ;)
ODPOWIEDZ