Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: soltys100 »

Witam,

nie wiem czy zwróciliście uwagę jak wyglądają ulice przylegające do naszego osiedla.

Według mnie wyglądają dramatycznie żle. Jest na nich pełno piachu, kurzu i różnego rodzaju folii co pwoduje straszny kurz i brud na chodnikach po blokami.

Pisałem w tej sprawie do Ronsona i RedNet i mam prośbę abyście także interweniowali w tej sprawie.

Według mnie obecny stan ulic i chodników pod blokami jest nie do przyjęcia ale jeżeli będziemy zgłaszali zastrzeżenia to myślę, że w końcu ktoś zacznie to sprzątać i wszytko zacznie wygladać tak jak powinno.

Czekam na wasze opinie na ten temat

Pozdrawiam
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: se7en »

Też myślałem o poruszeniu tego tematu.

Koło nas często jeździ auto które myje ulice, ale przez to że auta są poparkowane na chodnikach od strony Sowińskiego nie ma jak tego zrobić.
I tak się zastanawiam czy nie można by czegoś z tym zrobić.
Rozumiem parkowanie w zatoczkach od strony Szulborskiej, ale parkowanie od strony Sowińskiego to czasami przesada. Raz byłem świadkiem parkowania na samym rogu, już na bliskim chodniku przy bloku obok obecnego sklepu z alkoholami, ale jak Pani zobaczyła jak się na to przyglądam to zrezygnowała. Nie raz widać że nawet kobieta z wózkiem nie ma jak przejść i musi wjeżdżać na trawę czy ulice.
Osobiście jestem za postawieniem zakazu parkowania na Sowińskiego jak jest w przypadkach sawa dom, gdzie nie parkują na chodniku czy na wcześniejszej inwestycji na Sowińskiego za skrzyżowaniem z Pustola. Nie wiem tylko co na to mieszkańcy, którzy nie mają miejsc parkingowych w garażu. Chociaż i tak większość to ludzie z 'naprzeciwka'.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: marcinn06 »

Jestem za postawieniem takiego znaku na sowińskiego. Nawet samochodem nieraz nie da się przejechać bo trzeba uskuteczniać ruch wahadłowy. Zresztą ta ulica ze względów technicznych nie spełnia takich wymogów aby parkować na tym chodniku. Pani ze sklepu z alkoholami ostatnio zaparkowała na przejściu dla pieszych. A wracając już do tego sklepu to nie wiem czemu deweloper wydał pozwolenie na otwarcie takiego sklepu. niestety od urodzenia wychowywałem się na woli i wiem co w okresie letnim będzie się działo pod tym sklepem. Pod osiedlem otwarto nam skupisko lumpów, dresiarzy i innych elementów z okolicy którzy będą poszukiwać wrażeń bo sklep otwarty jest do godziny 23.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: se7en »

Ruch wahadłowy już pomijam. Chociaż 2 dni temu mało we mnie nie wjechało inne auto skręcające z Sowińskiego w Szulborską, a tylko dlatego że nic nie widać.
Co do sklepu to sprawa nie na ten dział.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: soltys100 »

Myślę, że na Sowińśkiego po stronie osiedla powinien być poprostu zakaz parkowania.

Zupełnie zgadzam się ze wszystkimi spostrzeżeniami dotyczącymi parkowania praktycznie na przejściu dla pieszych czy bardzo blsiko wjazdów do garaży.

Myślę, że jak już zawiąże się wspólnota to trzeba będize wystąpić o postawienie takiego znaku z jednej strony.

Co do sklepu to myślę, że sklep ten noie ma tu raczej racji bytu gdyż nie widzę tam żadnego ruchu.

A dewelpoper oczywiśćie zachował się niewporządku ale można się było tego spodziewać.

Wracając do kwestii ulic to myślę, że powinnismy napisac jakieś pismo do Ronsona z prośba o umycie ulic miejsc parkingowych na koszt Mostostalu.

Powiem, że rozmawiałem już i z Ronsonem i Mostostalem i część syfu z ulicy od strony Człuchowskiej została przez Mostostal zebrana jednak według mnie niezbędne jest mycie ulicy.

Czy podpisalibyście się pod takim listem?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: and »

Zgadzam się, co do utrudnień z parkowaniem, a przede wszystkim przejazdem, ale niestety jak wszystko będzie funkcjonowało to się okaże jak budowa naszego osiedla i sąsiedniego zostaną ukończone. Też myślę, że zakazy przydałyby się, ale przede wszystkim na szulborskiej, bo tam dopiero nie da się przejechać i to na sporym odcinku.

Gorszym problemem jest stan ulic nie przylegających bezpośrednio do budynku. Tam gdzie Ronson nie wylał asfaltu jest tragicznie i może lepszą inicjatywą byłaby walka z władzami dzielnicy - tutaj mogłaby zadziałać nasza administracja w porozumieniu z SAWA i być może innymi wspólnotami, które to ze względu na brak parkingów podziemnych mogą niestety nie być zainteresowane zmniejszaniem ilości miejsc parkingowych. Z pewnością od razu nikt tym by się nie zajął, ale może wcześniej niż później.

Nie wiem jakie jest optymalne rozwiązanie, ale miejsc do parkowania jest mało, a zamieszkałych mieszkań tylko w tym etapie jest około 20-30%. W miarę przybywających mieszkańców będzie coraz ciaśniej i patrząc na ludzi bez garażu oraz chociażby odwiedzających doprowadzi to do sytuacji, że najbliższe miejsca do zaparkowania będą na Olbrachta lub przy osiedlu Budimexu :). Patrząc po sobie to też chciałbym szybko wjechać do garażu, ale w sytuacji jak dokupię drugi samochód to niekoniecznie dokupię miejsce parkingowe, mimo tego zalet.

Co do porządku to zgadza się jest brudno, ale póki co to walka z wiatrakami. Budowy wokół i przy wietrznym dniu jak dziś nie potrzeba jeżdżących ciężarówek i piachu się naniesie. Jeśli Mostostal się przygnie i będzie miał możliwość niech sprząta :)

Możemy stworzyć pismo o postawienie zakazu, ale nie będziemy zaraz tego żałować?

Bardzo dobra dyskusja, ludzie nie przywykli do miejsca (jak jest źle to niech będzie), więc che im się wprowadzać zmiany. W związku z tym rozszerzyłem trochę temat :)
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: sp00ky »

Ja już któryś raz jak wyjeżdżam z garażu od Sowińskiego to mało nie przydzwonię w kogoś jadącego od Szulborskiej, bo zwyczajnie nie widzę czy coś jedzie od tamtej strony. Chociaż lustro by się przydało. No i fakt, że nie da się przejechać i jedynie ruch wahadłowy :/
Zakaz zatrzymywania się i postoju po jednej stornie przynajmniej powinien być. Z drugiej strony, to u nas najzwyczajniej nie ma gdzie parkować :(
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Stan ulic przylegających do osiedla

Post autor: Wola »

W tej sprawie sama nie wiem czy postawienie znaku zakazu jest najlepszym rozwiązaniem.
Z jednej strony rzeczywiście wyjazd z garażu jest bardzo utrudniony, niejednokrotnie włączałam się do ruchu kompletnie nie wiedząc czy wjadę wprost pod inny samochód, a z drugiej strony zlikwidowany został duży parking, mieszańców coraz więcej a miejsc do parkowania brak.
Zastanawiam się czy skutkiem znaku nie będzie to, ze ludzie będą dostawali mandaty a i tak parkowali bez zmian bo nie będą mieć innych opcji.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Parkowanie wzdłuż osiedla

Post autor: se7en »

Chciałbym abyśmy w miarę możliwości sprecyzowali temat parkowania wzdłuż osiedla na ul. sowińskiego i człuchowskiej.

Miałbym prośbę, aby każdy wyraził swoją opinię w tym temacie oraz dopisał czy posiada miejsce w garażu podziemnym.
Nie chcielibyśmy, aby osoby które tych miejsc nie wykupiły były poszkodowane.

Ja osobiście mam już dość. W piątek próbując wjechać do garażu od strony ul. człuchowskiej musiałem 3x cofać z połowy ulicy aż na sowińskiego gdyż nie było możliwości wyminięcia się. Podobnie ma się sytuacja na ul. sowińskiego. Nie wspomnę że już kilka razy zaliczyłbym dzwon skręcając z sowińskiego w człuchowską, a to dzięki parkowaniu na samym rogu chodnika przez niektórych wspaniałomyślnych kierowców.

Postaram się ustalić coś z administracją w tym temacie. Czy jest możliwość postawienia zakazu chociaż dla jednej strony chodnika bądź doniczek czy innych słupków. Na chwilę obecną chyba zostają tylko naklejki wzorem mieszkańców osiedla Sawa-Dom.
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla

Post autor: Wola »

Dla mnie również parkowanie po obu stronach chodnika jest problem.
Osobiście mam miejsce parkingowe i zdaję sobie sprawę ze w naszej okolicy po prostu nie ma gdzie parkować (tym bardziej, że został zlikwidowany duży parking).
Jednak parkowanie na przejściu dla pieszych czy na trawniku uważam za przesadę, takie parkowanie też po psrtu nie jest bezpieczne i pewnie długo nie będziemy czekać na stłuczkę kiedyś wyjeżdżając z garażu ktoś nie będzie w stanie dostrzec innego samochodu.
Może rozwiązaniem byłoby ustawienie słupków po jednej stronie?
ODPOWIEDZ