[PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Konkordat »

Macie może jakieś wieści? coś się dzieje w temacie ?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Dzwoniłem w ubiegłym tygodniu do wspominanej wcześniej p. Weroniki. Ta odesłała mnie do kogoś innego, ten ktoś jeszcze dalej... W końcu jedna z pań (zdaje się, że z innego urzędu niż p. Weronika - można się pogubić) zobowiązała się sprawdzić sytuację i na początku tego tygodnia oddzwoniła z informacją, że na przestrzeni kilku tygodni powinni wysłać... to pierwsze zawiadomienie (o samym fakcie przekształcenia). O drugim dokumencie (wyliczenie wysokości opłaty w wypadku chęci opłacenia całości z góry) nic nie wiadomo.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Konkordat »

O matko :( ja też dzwoniłem, jednak nikt nie odbierał.

Dziękuję za informację
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Konkordat »

Czy ktoś z Was ma może sprawę sądową z zarządem mienia? Ws. Wysokości opłat?
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: slider »

osverdis.pl pisze: 3 lut 2021, o 23:28 Dzwoniłem w ubiegłym tygodniu do wspominanej wcześniej p. Weroniki. Ta odesłała mnie do kogoś innego, ten ktoś jeszcze dalej... W końcu jedna z pań (zdaje się, że z innego urzędu niż p. Weronika - można się pogubić) zobowiązała się sprawdzić sytuację i na początku tego tygodnia oddzwoniła z informacją, że na przestrzeni kilku tygodni powinni wysłać... to pierwsze zawiadomienie (o samym fakcie przekształcenia). O drugim dokumencie (wyliczenie wysokości opłaty w wypadku chęci opłacenia całości z góry) nic nie wiadomo.
Dzięki za ten wysiłek sąsiedzie i podzielenie się wiadomościami. Tak koło 2024 powinniśmy mieć to juz załatwone.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: dudek »

Ja dostałem dzisiaj. Zawiadomienie o przekształceniu, szablon wniosku o bonifikatę, a i przy okazji w oddzielnej przesyłce podatek od nieruchomości za 2020. W ogóle dzień cudów, bo listonosz przyniósł do mieszkania, a nie awizo do skrzynki :-D
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Topiu »

Listonosz przynosi do skrzynki, bo podobno tamten został zwolniony... wreszcie zwolniony. Mój list z UM przeleżał 2 tygodnie na poczcie i wrócił do nadawcy. Nie zobaczyłem nawet jednego Awizo i zastanawiam się co mam teraz zrobić.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

Do mnie dziś do domu przyniósł. Miła odmiana po tamtym dziadu. Dostałem za mieszkanie, zastanawiam się, czy nie poczekać na garaż, aby od razu, w jednej kopercie, wysłać poleconym, no chyba tak to trzeba zrobić? Czy może skan na epuap? Ile czekaliście między mieszkaniem a garażem?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: osverdis.pl »

Kris pisze: 26 cze 2020, o 10:28 Zadanie wykonane: Dokument został wysłany na skrytkę "/ZMSP/SkrytkaESP". UPP zostało wygenerowane.
@Kris, masz zamiar wysyłać to ponownie?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: [PORADNIK] Przekształcenie użytkowania wieczystego - opłata jednorazowa z bonifikatą

Post autor: Kris »

@osverdis.pl właśnie się zastanawiam, bo wygląda na to, że powinno się dać dokładnie tak samo. Podpiąć tylko skan...
ODPOWIEDZ