Uchwała 7/2019 Paczkomaty

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Zabcia
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2013, o 23:45

Re: Uchwała 7/2019 Paczkomaty

Post autor: Zabcia »

Cieszy mnie, że racjonalne argumenty wskazujące na uciążliwość paczkomatu (nie tylko dla mieszkańców pod których oknami miałby on powstać, ale także wszystkich mieszkańców VERDIS), są przez Państwa rozumiane. Zdaje sobie sprawę, że dla mieszkańców ul. Sowińskiego 53B i 53C paczkomat nie będzie tak uciążliwy jak dla mieszkańców ul. Sowińskiego 53 i 53A. Myślę, że powinniśmy jednak zachowywać solidarność i pokazywać, że to co dla mieszkańca jednego bloku jest rozwiązaniem neutralnym, to dla mieszkańca drugiego bloku jest katastrofą.

Tym bardziej, moje szczere zdumienie budzi "argument" sugerujący, że lepiej byłoby byśmy postawili niektórym członkom naszej wspólnoty paczkomat pod oknami, bo w przeciwnym wypadku taki paczkomat postawią mieszkańcy LC Corp pod swoimi oknami. Powinniśmy popierać tylko te rozwiązania, które są korzystne dla mieszkańców naszej wspólnoty, a te, które krzywdzą naszych mieszkańców winny być odrzucane. Jeżeli temat paczkomatu przy skrzyżowaniu pojawi się u wspólnoty LC Corp to przekonajmy ich, że to rozwiązanie nie leży także w ich interesie (z uwagi na ruch na ul. Szulborskiej).

Budowanie czystych hipotez na temat potencjalnych decyzji wspólnoty LC Corp nie może jedynym argumentem, który miałby przemawiać za zaakceptowaniem uchwały, która jest dla nas niekorzystna.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Uchwała 7/2019 Paczkomaty

Post autor: Pilat »

Informacyjnie:

Umowa zakłada osobne olicznikowanie i osobną płatność za energię elektryczną.

Piotr Pilaciński
Kapitan Napleta
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2012, o 12:41

Re: Uchwała 7/2019 Paczkomaty

Post autor: Kapitan Napleta »

1) Od strony LCC nie ma miejsca na paczkomat. Jeśli już to od strony Sowińskiego a tam dla naszego osiedla nie będzie uciążliwy. Bardziej prawdopodobna jest lokalizacja od nowej drogi przy Progresji.
2) Te 8 tyś złotych rocznie to żadne pieniądze w skali naszych wydatków. Przypomnę, że głosujemy również nad wydaniem lekką ręką 60 tyś złotych na pomalowanie klatek i rozważamy usunięcie cisów w podobnej cenie. I jak komuś zależy na pieniądzach to tu powinien ich szukać.
3) Mieszkam od Sowińskiego, od strony potencjalnego paczkomatu. Drodzy sąsiedzi, mamy taką studnię, że słyszę co mówicie na balkonach, na ulicy czy nawet w domu przy otwartych oknach. Słyszę nawet rozmowy w budynku na przeciwko. Jakiś czas temu były wielkie próby wynegocjowania z żabką cichszych transportów i naoliwienia drzwi. Ostatnią rzeczą, której (zapewne nie tylko ja) bym chciał to bus na silniku przez 24h na drodze awaryjnej, pernamentnie ktoś stojący na 'tylko dwie minuty' i trzaskania drzwiczkami. Przez bardzo długi czas walczyliśmy o przejazd ulicą. Czy na prawdę chcemy to wszystko oddać za 8 tyś?
5) W polemikę 'Mogą śmiecić, bo mamy serwis sprzątający' nie będę wchodził (a takie głosy się pojawiają za na konkurencyjnym forum na fb)


Wiem, że dla osób mieszkających od Sowińskiego czy na końcu osiedla to nie jest wielki problem, ale proszę o pewną solidarność. Ze swojej strony mogę dodać, że taką solidarność zawsze okazywałem, np. przy pomysłach wynajęcia lokalu na supermarket w okolicy swagatu czy też instalacji dodatkowego oświetlenia po próbach włamania.
ODPOWIEDZ