Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: moon »

@Nod dokładnie, zobacz jak ludzie szybko zapominają. Chyba nikt nie powie, że to mała nic nie znacząca zmiana. Ale z tego, co odkopałam w mailach (stan głosowania nad uchwałami) to jeżeli ludzie nie zaczną czytać ze zrozumieniem nad czym głosują, to ta uchwała przejdzie i będzie totalna samowolka. Co do głosowania elektronicznego - są zbierane głosy pod taką uchwałą.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: Pilat »

Nod pisze: 7 mar 2019, o 18:30 Ja rozumiem, że chcecie działać dla dobra Wspólnoty. Po to też zostaliście wybrani. Ale jakim problemem jest wprowadzenie elektronicznego głosowania?
Drogi sasiedzie (niestety nie wiem kim jesteś, nie odnalazłem Twojego wpisu z podpisem więc mogę się do Ciebie tylko tak zwracać),

dobrze rozumiesz. Chcemy działać i działamy dla dobra Wspólnego.

Co do uchwały o głosowaniu elektronicznym.
Jest takowa w trakcie głosowania, zapraszamy do oddania głosu. Dodatkowo mam nieskromną prośbę o namawianie sąsiadów do oddawania głosów.

Piotr Pilaciński
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: Pilat »

moon pisze: 7 mar 2019, o 19:51 (...) to ta uchwała przejdzie i będzie totalna samowolka.(...)
Ta uchwała już nawet chyba przeszła (przed publikacją trzeba dokładnie zliczyć glosy) ale to nie oznacza żadnej samowoli. Będziesz miała okazję za parę dni przeczytać materiały na zebranie roczne, tam będą też projekty uchwał, i sama zobaczysz, że nikt tu samowoli nie uprawia i zapewniam Cię - nie będzie.
Jest takie przysłowie: "Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe" i będąc mieszkańcem sam chciałbym decydować o pewnych, ważnych kwestiach, dlategoteż nie będę robił "drugiemu" wbrew.
Tak jak napisałem post wcześniej. Chcemy i działamy na rzecz wspólnego dobra. Poprosimy o więcej zaufania.
Nie zakładajmy proszę, że sąsiad z innym sąsiadem i jeszcze z inną sąsiadką będa chcieli coś niejasnego robić albo działać nie do konca czysto.

Piotr Pilaciński
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: moon »

@Pilat, to dlaczego zmieniliście firmę administrującą bez konsultacji z mieszkańcami? NIe dość, że nie było konsultacji, to jeszcze nie było żadnej uchwały. A to nie jest zmiana nic nie znacząca
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Silva Nieruchomości (nowy zarządca osiedla)

Post autor: ewa »

trafione w punkt
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Post autor: osverdis.pl »

UWAGA:
Wydzieliłem z kilku innych wątek na temat uchwały 5/2018. Nie jestem w stanie podzielić tego idealnie żeby jednocześnie dyskusja miała jako taki sens (kolejność wiadomości, logiczne ułożenie odpowiedzi, itp.), zrobiłem jak się dało najlepiej, Was natomiast PROSZĘ:

- dyskusję na temat uchwały 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych) prowadzimy właśnie tutaj
- posty na temat (zdementowanych) pogłosek o stacji BTS umieszczajcie również tu
- posty na temat zmiany zarządcy proszę zamieszczać w tym wątku

i generalnie - piszmy wiadomości zgodnie z tematem poszczególnych wątków. Nie jest to moja fanaberia, ale niezbędny wymóg, by na forum, gdzie mamy już dobrze ponad 10 000 wpisów dało się cokolwiek znaleźć, zwłaszcza po jakimś czasie.

W szczególności BARDZO PROSZĘ nie pisać postów na wiele tematów w jednym wpisie - od tego mamy tu osobne wątki żeby na forum panował jako taki porządek. Z góry uprzedzam, że od teraz takie wpisy będę po prostu kasował, więc darujmy sobie negatywne emocji - naprawdę można napisać kilka osobnych wiadomości:).
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Post autor: agatkaam »

może dałoby się określić że decyzje generujace koszty lub przychody powyżej jakiejś kwoty (np 5000 zł miesięcznie?) wymagają głosowania?
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Post autor: moon »

@agatkaam wspolnota naprzeciwko nas (lc corp) dostaje 2k/mies za wynajem powierzchni dachu pod stacje bts. 5k to zbyt duzy prog poczatkowy
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Uchwała 5/2018 (upoważnienie do wynajmu części wspólnych nieruchomości) i inne

Post autor: and »

Ja nie wiem czy można mówić o progu kwotowym, czy opisie słownym przypadków. Trudno jest wprowadzić ograniczenia np. dla mnie stoliki na chodniku nie sprawiają problemu, ale dla ludzi mieszkających od strony ulicy mogą stanowić problem, więc zarząd też będzie podejmował decyzje subiektywnie.
Nie wiem jakie jest rozwiązanie, może kwota oraz dodatkowo wyłączenie powierzchni dachu i elewacji - kwestia wynajmu tych części zawsze może być kontrowersyjna.
ODPOWIEDZ