Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: osverdis.pl »

Cześć,

W e-kartotece jest już dostępne rozliczenie opłat za media za 2018.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Kris »

Mam strasznie duże różnice w porównaniu do wcześniejszej połówki roku... szczególnie w wodzie... dziwne...
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: and »

Dziwnie to wygląda, wkradł się bałagan w e-kartotece po zmianie administratora.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Pilat »

Kris pisze: 18 sty 2019, o 11:06 Dokładnie. Zgłaszam bezpośrednio do p. Bartosza i nie ma najmniejszych problemów.
Krzysztof, skontaktuj się proszę z Panem Bartkiem, sprawdźcie odczyty liczników, wyjaśnijcie skąd są u Ciebie różnice. Wszystkie rozliczenia robione są przez księgowość na bazie odczytów z urządzeń pomiarowych. Może to po prostu Twoje faktyczne zużycie.

Piotr
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Pilat »

and pisze: 3 mar 2019, o 10:19 Dziwnie to wygląda, wkradł się bałagan w e-kartotece po zmianie administratora.
Andrzej, bardzo Cię proszę napisz jakiś konkret, przykład. Wprowadzanie zbędnego szumu w relacje międzysąsiedzkie nikomu nie służy. Jest wiele osób, które nasze forum tylko czytają i nie ma potrzeby jątrzyć i manipulować faktami. To złe działanie.

Zamieszanie wprowadzasz ze stacją BTS na naszym osiedlu, a widzę że masz w tej sprawie do powiedzenia tyle co ....., no przynajmniej mało. Jak masz takiego świetnego informatora "z branży telekomunikacyjnej" to powinieneś wiedzieć, że na naszym osiedlu stacji BTS nie będzie!!!
Sprawa już ponad rok temu została jednogłośnie zamknięta przez Zarządy (sześć głosów przeciw do zera za) i nikt do niej nie wraca, ani T-Mobile ani my.

Uchwała o wynajmie części wspólnych nie jest dziwna. Ma służyć Wspólnocie.

Jak sobie poczytam Twoje posty i złoże je w całość to nie dziwię się, że wszystko jest dla Ciebie podejrzane. Jak dodam do tego naszą rozmowę to nie mam wątpliwości, że ciężko Ci będzie kiedykolwiek założyć, że ktoś może być uczciwy i kierować się dobrymi intencjami w prowadzeniu spraw Wspólnoty. Ale chyba już tak musi być, współczuję.

Piotr
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: osverdis.pl »

A co to ma wszystko wspólnego z rozliczeniem opłat za media?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Kris »

Pilat pisze: 3 mar 2019, o 13:12 Krzysztof, skontaktuj się proszę z Panem Bartkiem, sprawdźcie odczyty liczników, wyjaśnijcie skąd są u Ciebie różnice. Wszystkie rozliczenia robione są przez księgowość na bazie odczytów z urządzeń pomiarowych. Może to po prostu Twoje faktyczne zużycie.

Piotr
Piotr, dziękuję za wyjaśnienia. Bardziej na ten moment interesowało by mnie porównanie referencyjnych okresów sprzed lat... a nie wiem czy takie dane znajdę u p. Bartka, ale podpytam...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Kris »

Zastanawia mnie po prostu jedna rzecz. Pierwsze półrocze 2018 zużycie ciepłej wody:

od 1.01.2018 do 30.06.2018 3,7240 m3

A w drugim:

od 1.07.2018 do 31.12.2018 44,3260 m3

Chyba, że to kwestia, że właśnie wtedy Zarządca się zmieniał... bo już nie pamiętam...
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: ewa »

and pisze: 4 mar 2019, o 20:28 bałagan w e-kartotece polega na tym, że nie mogę wejść tam odczytać i po prostu opłacić czynszu za dany miesiąc, bo jest niezgodny z rozliczeniami, które dostaję w skrzynce - pofatyguję się do Was, żeby wyjaśnić.
mnie też się nie zgadza, nie zgadza mi się nawet to co dostaje w skrzynce - jeden papier wyklucza drugi. Pani Księgowa odpowiada w taki sposób, żeby za dużo nie odpowiedzieć (takie odnoszę wrażenie) a przynajmniej sprawy nie ułatwia. Nie wiem w związku z tym, czy p. Bartosz jest w stanie rozliczenia wytłumaczyć - pozostaje zapytać i jego, chociaż wolałabym Zarządu, tylko ... gdzie można się pofatygować do Zarządu :) ?
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Rozliczenie opłat za media (CO, ZW, CW) za 2018

Post autor: Pilat »

Ewa, podaj proszę dzień i godzinę. Zapraszam.
Najlepiej by był to wtorek 18-20 albo czwartek 08-10 bo wówczas P. Bartek ma dyżur dla mieszkańców ale jak nie dasz rady w te dni to zapraszam kiedykolwiek, jak Ci pasuje. Jak są niezgodności to trzeba je szybko wyjaśnić i tyle.
Napisz może na priv albo na zarzad.verdis@gmail.com kiedy chcesz wpaść.
Oczywiście forum ogólne też czytam.

Piotr Pilaciński
ODPOWIEDZ