Dyskusje na temat osób zatrudnionych na terenie osiedla

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Dyskusje na temat osób zatrudnionych na terenie osiedla

Post autor: osverdis.pl »

EDIT 10/01/19: Wydzieliłem tę dyskusję z wątku o odśnieżaniu, gdyż ze śniegiem ma wspólnego niewiele.

Naprawdę robi Wam różnicę, w jakim języku mówi ktoś, kto solidnie (!) odśnieżył Wam chodnik?
Zresztą, niedawno (1-2 dni) mijałem na patio 2 panów kręcących się z czymś łopatopodobnym i z całą pewnością nie rozmawiali po polsku.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Pilat »

Mi nie robi ale na forum głosy takie słychać.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: osverdis.pl »

Pilat pisze: 8 sty 2019, o 11:23Tam króluje Ukraina.
Pilat pisze: 8 sty 2019, o 11:31Mi nie robi ale na forum głosy takie słychać.
Nawet jeśli, to nie musisz ich (zwłaszcza z pozycji członka zarządu) podsycać.
Kris pisze: 8 sty 2019, o 13:55Główną wartością dodaną pracowników z Polski jest to, że się z nimi dogadasz w swoim języku.
To może trzeba wymagać żeby pracujący u nas ludzie mówili po polsku i solidnie pracowali?
Przypuszczam, że Tobie jako developerowi ABAPa zdarza się pracować dla obcokrajowców i raczej byś nie chciał żeby ktoś Ci powiedział, że sorry, ale bez obywatelstwa ich SAPa nie dotkniesz. ;)

Spotykam Ukraińców (i nie tylko) każdego dnia - czy to we wszelkiej maści Uberach, czy choćby w sklepach przy naszym osiedlu i większość z nich A) bardzo dobrze mówi po polsku, B) ciężko tu pracuje na lepsze niż we własnym kraju życie, zupełnie jak kilka milionów Polaków, którzy wyjechali na Wyspy, czy do Niemiec. Nie mówiąc już o tym, że część z tych ludzi (Ukraińców) uciekła przed wojną.

Niniejszym sam sobie zwracam moderatorską uwagę, że offtopuję, ale mam alergię na wszelkie odcienie nacjonalizmu i bardzo wszystkich proszę o więcej refleksji w tym temacie.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: moon »

osverdis.pl pisze: 9 sty 2019, o 14:30
Przypuszczam, że Tobie jako developerowi ABAPa zdarza się pracować dla obcokrajowców i raczej byś nie chciał żeby ktoś Ci powiedział, że sorry, ale bez obywatelstwa ich SAPa nie dotkniesz. ;)
W punkt! :lol:
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

Nikt tu niczego nie podsyca. Po prostu przedstawiam swoje zdanie, do którego mam prawo.

Tak, można wymagać tego, aby pracownicy byli Polakami. W firmie, w której pracuję, nawet sprzątaczka musi mieć obywatelstwo polskie i nikt z tym nie dyskutuje i nie nazywa nacjonalistami ludzi, którzy takie przepisy ustanowili.

Możesz sobie ich lubić, nie mam nic do tego. Ja natomiast, mam alergię na infantylność ludzką. Po prostu. Koniec offtopu.


P.S. Nie życzę sobie, aby ktokolwiek, kto nie ma pojęcia o mnie, czy historii mojej rodziny, sugerował mi nacjonalizm, w szczególności nie mając ku temu żadnych podstaw!
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: vedder »

@Kris - chyba troche przesadzona ta Twoja reakcja
oczywiście zdanie swoje możesz mieć i masz do tego pełne prawo ale czasami może warto nie wyrażać swojego zdania w tak dobitny sposób
Możesz mieć np swoje zdanie że lepiej Ci się sika na siedząco ale pewnie o tym głośno nie mówisz publicznie.

I nie mam tutaj na myśli żadnej tzw. "poprawności politycznej", której nienawidzę i uważam za sztuczny wymysł - chodzi o jakiś taki zdrowy rozsądek i ludzkie odruchy (nie mające nic wspólnego z infantylnością)
tyle offtopicu
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

@vedder, w którym miejscu przesadzam? W tym, że mam prawo oczekiwać, że osoby pracujące u nas znają język polski lub angielski (to akurat mi obojętne), a nie ukraiński/rosyjski, którego nie znam, a za swoje pieniądze chciałbym móc się po prostu dogadać, czy może w momencie w którym bronię się przez insynuowaniem mi nacjonalizmu?
Kapitan Napleta
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2012, o 12:41

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kapitan Napleta »

takie tam znalezione w sieci:
"
Kris pisze:
... Ukraińcom się nie dziwię, bo to skrajnie antypolski naród, do tego po prostu prymitywny i leniwy, ale dziwię się, że nie możemy nic z tym zrobić...
"
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

Pisanie prawdy jest nacjonalizmem wg. Ciebie? Ludzie, którzy na poziomie państwowym i lokalnym wielbią Banderę, są dla Ciebie okej? Czy jak w Niemczech Angela Merkel będzie gloryfikowała Hitlera, to uważasz, że wszystko będzie okej i nie będzie żadnego zagrożenia w związku z tą ideologią?

Odbiegamy od tematu i to bardzo...
Kapitan Napleta
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2012, o 12:41

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kapitan Napleta »

Pisanie prawdy nie jest nacjonalizmem. Pisanie nacjonalistycznych rzeczy jest.
"Ludzie, którzy na poziomie państwowym i lokalnym wielbią Banderę, są dla Ciebie okej?" - nie są
"Czy jak w Niemczech Angela Merkel będzie gloryfikowała Hitlera to uważasz, że wszystko będzie okej?" - nie będzie
"i nie będzie żadnego zagrożenia w związku z tą ideologią?" - będzie

Różnica jest taka, że Angela Merkel nie gloryfikuje Hitlera i nie robi tego na tym forum. A Ty jesteś osobą, która na tym forum wyraźnie wielokrotnie obraża inny naród. Sam sobie odpowiedz czy to nacjonalizm czy brak refleksji.
ODPOWIEDZ