Odśnieżanie a właściwie jego brak

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
hioop
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2014, o 20:14

Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: hioop »

Widać zmiany firmy zarządzajàco administrującej. Całe patio w śniegu i tylko wąska dróżka do przejścia. Zupełnie jak u babci na wsi...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: osverdis.pl »

Śnieg mamy wspólny, przenoszę więc tutaj ;)
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Aga_Lk »

Zmiany widać- nie dość, że odśnieżanie kuleje na osiedlu, chodnik przed osiedlem też zaśnieżony (LC Corp elegancko ma odśnieżone chodniki) to przy budynkach z nowszego etapu oświetlenie od kilku tygodni działa na pół gwizdka.
Zarówno administrator jak i zarząd nie odpowiadają na zgłoszenia do czego już człowiek powoli przywykł.

Z tym odśnieżaniem to może celowo żeby było gdzie sanki ciągnąć ;))))

A miało być tak pięknie... :)
MCL
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 01:58
Budynek: 53G
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: MCL »

W piątek na środku zjazdu do garaży E/F/G ktoś próbował uratować traktorek do odśnieżania, ale chyba zaniemógł na dobre. Dzisiaj ktoś pojawił się z łopatą, popatrzył, wypalił papierosa i zniknął. Oświetlenie faktycznie padło i nikt z nim nic nie robi. Świetna zmiana...
Drive tastefully
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: agatkaam »

zima zaskoczyła zarządcą...:]
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Pilat »

Aga_Lk pisze: 5 sty 2019, o 22:08 Zmiany widać- nie dość, że odśnieżanie kuleje na osiedlu, chodnik przed osiedlem też zaśnieżony (LC Corp elegancko ma odśnieżone chodniki) to przy budynkach z nowszego etapu oświetlenie od kilku tygodni działa na pół gwizdka.
Zarówno administrator jak i zarząd nie odpowiadają na zgłoszenia do czego już człowiek powoli przywykł.

Z tym odśnieżaniem to może celowo żeby było gdzie sanki ciągnąć ;))))

A miało być tak pięknie... :)
Droga Pani Agnieszko.

Zapewniam Panią, że nie celowo, aczkolwiek (paradoksalnie ze złośliwości czasem może narodzić się coś twórczego) po Pani wpisie powstał pomysł, by odśnieżając chodniki zostawiać nieodśnieżony pasek do „ciągania” sanek. Bardzo dziękujemy.

Informuję Panią również, iż nie ma zjawiska nie odpowiadania na kontakt od mieszkańców więc nie za bardzo wiem do czego Pani powoli przywyka.

Osobiście czytałem Pani maila z dnia 30.12.2018 o oświetleniu i to parę minut po tym jak go Pani wysłała. Temat awarii był nam znany wcześniej, proszę o cierpliwość.

Administrator nie mógł Pani odpowiedzieć (a na takie zgłoszenia on odpowiada), ponieważ nie wysłała do niego Pani żadnej wiadomości w tej sprawie. Po Pani wpisie z 05.01.2019 sprawdzaliśmy dlaczego Pan Bartosz Pani nie odpisał i (o zgrozo) odkryliśmy, że wysłała Pani maila do (nie wiedzieć skąd wzięła Pani taki adres) jakiegoś Pana z Firmy Emmerson na adres: bartosz.nagiel@emmerson.pl. Właściwy adres naszego Administratora to: b.nagiel@silvanieruchomości.pl.

Myślę, że printscreen potwierdzający powyższe będzie tu zbędny.

U nas sprząta i odśnieża ta sama Firma co u sąsiadów z LC Corp. Wybierając Firmę sprzątającą, kierowaliśmy się między innymi obserwacjami ich chodników z ubiegłej zimy. Nie wiem ile im płaci Wspólnota Osiedla na Woli, wiem natomiast ile płacimy my i wiem też, że za takie pieniądze będzie nam bardzo ciężko znaleźć Firmę, do której zastrzeżeń nie będzie lub będzie znacznie, znacznie mniej.

Firma KM Grunt została już upomniana za wydarzenia z minionego weekendu.

Piotr Pilaciński
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

Piotr, a co z tą firmą, która za czasów Ronson/IM sprzątała, nie lubią już nas? :) Wtedy jakoś było dużo mniej skarg na nich...
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Pilat »

To było IM. Skarg było mniej, to fakt ale też były. Tam króluje Ukraina.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Kris »

Tu nie chodzi o moje osobiste preferencje. Faktem jest, że wolałbym polskich pracowników i tego nic i nikt nie zmieni. Nawet fakt ostatnio ślicznie umytego samochodu przez Ukraińca. Pomijam. Główną wartością dodaną pracowników z Polski jest to, że się z nimi dogadasz w swoim języku. Np. poprosisz go i masz pewność, że zrozumiał które miejsce trzeba poprawić lub zrobić wcześniej. Może to zrobić lub nie, ale nie wynika to z barier językowych, a zwykłego 'chciejstwa'. Do tego podejście do kwestii czystości/jakości, które często może mieć podłoże kulturowe.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odśnieżanie a właściwie jego brak

Post autor: Aga_Lk »

Pilat pisze: 8 sty 2019, o 10:53 Droga Pani Agnieszko.

Zapewniam Panią, że nie celowo, aczkolwiek (paradoksalnie ze złośliwości czasem może narodzić się coś twórczego) po Pani wpisie powstał pomysł, by odśnieżając chodniki zostawiać nieodśnieżony pasek do „ciągania” sanek. Bardzo dziękujemy.

Informuję Panią również, iż nie ma zjawiska nie odpowiadania na kontakt od mieszkańców więc nie za bardzo wiem do czego Pani powoli przywyka.

Osobiście czytałem Pani maila z dnia 30.12.2018 o oświetleniu i to parę minut po tym jak go Pani wysłała. Temat awarii był nam znany wcześniej, proszę o cierpliwość.

Administrator nie mógł Pani odpowiedzieć (a na takie zgłoszenia on odpowiada), ponieważ nie wysłała do niego Pani żadnej wiadomości w tej sprawie. Po Pani wpisie z 05.01.2019 sprawdzaliśmy dlaczego Pan Bartosz Pani nie odpisał i (o zgrozo) odkryliśmy, że wysłała Pani maila do (nie wiedzieć skąd wzięła Pani taki adres) jakiegoś Pana z Firmy Emmerson na adres: bartosz.nagiel@emmerson.pl. Właściwy adres naszego Administratora to: b.nagiel@silvanieruchomości.pl.

Myślę, że printscreen potwierdzający powyższe będzie tu zbędny.

U nas sprząta i odśnieża ta sama Firma co u sąsiadów z LC Corp. Wybierając Firmę sprzątającą, kierowaliśmy się między innymi obserwacjami ich chodników z ubiegłej zimy. Nie wiem ile im płaci Wspólnota Osiedla na Woli, wiem natomiast ile płacimy my i wiem też, że za takie pieniądze będzie nam bardzo ciężko znaleźć Firmę, do której zastrzeżeń nie będzie lub będzie znacznie, znacznie mniej.

Firma KM Grunt została już upomniana za wydarzenia z minionego weekendu.

Piotr Pilaciński
Panie Piotrze

W kwestii maila faktycznie wpisałam maila Administratora (mam dwóch Bartoszów Nagiel w skrzynce). Muszę zwrócić na to uwagę przy próbie kolejnego kontaktu.
Dziękuję za sprawdzenie i wyjaśnienie braku odpowiedzi.

A w kwestii odśnieżania widać już zmianę- dziś jest lepiej niż w weekend, nawet teraz odśnieżarka chodzi.
ODPOWIEDZ