Wiadomość od Zarządu - CISY

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: Kris »

Dokładnie. Jeśli poniosą tego koszty, to nie widzę problemu. Najmniejszego. Chyba, że w ogóle rozmawiamy tu o 'kilku stówkach', to okej, ale pewnie tak nie jest...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: osverdis.pl »

Nie zapominajcie, że trzeba jeszcze poczekać kilka lat aż nowe rośliny wyrosną.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: Kris »

Pomijam i zaakceptuję, jak nie będę musiał za to płacić...
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: ludziki »

Od czego by tu zacząć.
Moze od tego, ze wdawanie sie w dyskusje z ludzmi o nastawieniu "bo dzieci trzeba pilnowac a nie gapic sie w telefon" nie ma najmniejszego sensu.
Serio, trzeba pilnowac? No kto by pomyślał 🤔
Definicja wypadku jest taka, ze go nie ma, poki sie nie wydarzy - i często nikły mamy na to wpływ.
Owoce cisu znalazlam w piaskownicy ze 2 lata temu. Nie mam zwyczaju przekopywac piaskownicy, kiedy moje dzieci sie tam bawią, zakladam, ze to bezpieczne miejsce, nie leza w niej np psie odchody ani tez owoce cisu. Tym razem lezaly w piachu - czysty przypadek, ze je zauwazylam. Pewnie jakis malec przytargal je w wiaderku czy kieszeni.
Owszem, uwazam ze byloby lepiej ich nie zasadzac na osiedlu, innych mozliwosci są setki. Ale jesli juz są, niech będą, nie robiłam afery, szczerze mowiac nie przyszlo mi to do glowy. Moze gdyby moje dziecko je zjadlo, byloby inaczej, nie wiem.
Rzeczywiscie trzeba dopuscic do glosu rozsadek, na male dziecko na kazdym kroku czyha niebezpieczenstwo, trzeba miec oczy dookola glowy. Dlatego nie jestem za ponoszeniem kosztow wymiany tych roslin, bo to tylko jedno z nich.

Troche wiecej zyczliwosci, drodzy sąsiedzi - zarowno wzgledem dzieciatych jak i nie dzieciatych.
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: ludziki »

I naprawde nie wiemy w 21 wieku czy spozycie owocow cisu stwarza zagrozenie?
Jesli ktos nie wierzy internetowym zrodlom, odsylam do biblioteki http://1000roslin.pl/cis-pospolity-trujacy-przysmak/
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: Konkordat »

ludziki pisze: 20 gru 2018, o 14:57 I naprawde nie wiemy w 21 wieku czy spozycie owocow cisu stwarza zagrozenie?
Jesli ktos nie wierzy internetowym zrodlom, odsylam do biblioteki http://1000roslin.pl/cis-pospolity-trujacy-przysmak/
Nie wiem w jakim kontekście to piszesz, że niby to takie oczywiste?
Jak się wprowadziłem i zobaczyłem że rosną cisy zabawiłem się na podwórku w podpytywanie czy ktoś wie co to jest, na kilkanaście osób z zagrożenia zdawało sobie może dwie. Reszta robiła duże oczy przecierając je ze zdziwienia :)
sasiad_number_1
Posty: 14
Rejestracja: 3 gru 2018, o 12:04

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: sasiad_number_1 »

Trujące są tez inne rośliny na osiedli czemu te same osoby nie podnoszą głosu by je usunąć?
Bo nawet nie wiedzą o tym....
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: ludziki »

Konkordat pisze: 20 gru 2018, o 15:48 Nie wiem w jakim kontekście to piszesz, że niby to takie oczywiste?
Jak się wprowadziłem i zobaczyłem że rosną cisy zabawiłem się na podwórku w podpytywanie czy ktoś wie co to jest, na kilkanaście osób z zagrożenia zdawało sobie może dwie. Reszta robiła duże oczy przecierając je ze zdziwienia :)
No dobra, ja wiem o tym odkąd byłam dzieckiem, jesli nie każdy ma taką wiedzę - a faktycznie nie musi - z łatwością może ją uzupełnić. Fakt jest faktem, cis jest trujący.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: and »

Czy ktoś wie ile trzeba zjeść cisu, owoców żeby faktycznie dziecko się zatruło?
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Wiadomość od Zarządu - CISY

Post autor: slider »

ludziki pisze: 20 gru 2018, o 14:54 Od czego by tu zacząć.
Moze od tego, ze wdawanie sie w dyskusje z ludzmi o nastawieniu "bo dzieci trzeba pilnowac a nie gapic sie w telefon" nie ma najmniejszego sensu.
Serio, trzeba pilnowac? No kto by pomyślał 🤔
Pogratulować otwarcia na dyskusję. A co do pilnowania - ewidentnie grup inicjatywna dot.wycinania cisów nje pomyślała i na ten właśnie temat wymieniamy poglądy.
ODPOWIEDZ