Podwyżka opłat za 2018 rok

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

Szanowni

Czy tylko ja jestem zaskoczony wysokością nowych opłat, a w szczególności wyrównania za 2018 rok? Przecież w połowie roku już była korekta, którą płacę miesiąc w miesiąc, a teraz prawie tysiąc złotych do dopłaty jeszcze? Kogoś chyba Bóg opuścił.
Do tej pory tyle lat było stabilnie cenowo, nawet była obiżka, a tu nagle taka podwyżka, niedługo po tych wszystkich zmianach zarządzających...
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: agatkaam »

A skąd masz info o tej podwyżce? Wydaje mi się że w uchwałami które wreszcie są przeglosowane była mowa o zmianie sposobu naliczania więc może to stąd...
hioop
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2014, o 20:14

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: hioop »

U mnie 3x wyższy czynsz za listopad niż normalnie. Czy wiadomo z jakiego powodu??? Jak widzę 200zł za Wynagrodzenie Zarządu to mnie krew zalewa.

Chyba sobie poprawiliśmy.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: moon »

Dokladnie, prawie 1000zl doplaty, wynagrodze ie zarzadu 200zl, ubezpieczenie budynku 200zl, materialy do konserwacji 300zl, inne koszty 85zl, ochrona garazu 300zl, sprzatanie garazu 120zl , prad gara 122zl. Wyglada jakbym przez caly rok za to nie placila. O co chodzi???
Sam czynsz za grudzien i nasy mce o 100zl tez wzrosl...
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: agatkaam »

Nie znam się ale wydaje mi się że to wynika z uchwały nr 2. Uchwała podnosi opłaty za wszystko w 2018 roku, czyli w listopadzie płacimy ta podwyżkę za 11 miesięcy roku. Stąd taka wysoka kwota. Jestem zaskoczona że przeciwko tej uchwale głosowało tak mało osób...(zwłaszcza że brak jakiegokolwiek uzasadnienia podwyzki).
Anyway, nie wiem komu zależało na zmianie zarządcy ale mieszkańcy woleliby chyba inną firmę.
Ostatnio zmieniony 1 lis 2018, o 21:16 przez agatkaam, łącznie zmieniany 1 raz.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

Trzeba się zastanowić co z tym fantem zrobić...

A teraz nie zapłać, to uruchomią uchwałę dot. windykacji...

Ja tego całego zarządu nie wybierałem, dla mnie jest on trochę samozwańczym... nie optowałem również za zmianą Zarządcy... a to co teraz widzę, to już przekracza wszelkie granice. Od razu trzeba było podnieść opłaty x5, jak się bawić, to się bawić! Gdzie można przeczytać uzasadnienie podwyżek każdej kwoty z osobna? To powinniśmy dostać do ręki.
Ostatnio zmieniony 1 lis 2018, o 21:36 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: osverdis.pl »

Ta pierwsza strona to jest dotychczasowa opłata + wyrównanie za okres od stycznia do listopada, czy samo wyrównanie?
Z tytułu "Razem do zapłaty w listopadzie" wynika to pierwsze, z sumy wytłuszczonych kwot to drugie...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

Podwyżka jest o jakieś 50 PLN w moim przypadku. To daje 550 PLN, a nie prawie tysiąc, więc może to tak jest... do wyjaśnienia.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: osverdis.pl »

Próbuję rozgryźć te ich kalkulacje, nie jest to proste ;)

CHYBA jest to jakoś tak, że:
- podwyżka za fundusz remontowy wynosi: 7,73 x miejsca postojowe + 0,30 x metraż lokalu i ta podwyżka wchodzi od listopada, bez rozliczania wstecz
- podwyżka za mieszkania wynosi: kwota grudniowa - grudniowy fundusz remontowy - dotychczasowy czynsz (bez funduszu remontowego) i ta podwyżka jest rozliczana od stycznia

Czyli w sumie w listopadzie powinniśmy zapłacić tyle, co w grudniu + 10x podwyżka za mieszkanie.

Zgadza mi się to matematycznie MNIEJ WIĘCEJ, ale nie dokładnie, wiec może ktoś mnie poprawi?
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: sp00ky »

Próbuję do tego dojść w e-kartotece, ale nie jestem w stanie. Gorzej, że w wykazie opłat miesięcznych jak zobaczę opłaty obowiązujące od 1.11.2018 to mam kwotę obecnie 2 krotnie wyższą niż miałem dotychczas. Nie wygląda mi to na podwyżkę o 50 zł, a o 500zł w moim przypadku. Wg mnie powinna tam widnieć poprawna kwota po podwyżce, a nie po podwyżce + wyrównanie za 10 miesięcy.
ODPOWIEDZ