Podwyżka opłat za 2018 rok

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych, nie będę mógł się pojawić dziś na zebraniu. Bardzo żałuję tego faktu. Mam nadzieję, że pozostałe zainteresowane osoby wezmą w nim aktywny udział... :(
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

Czy ktoś może w kilku słowach zreferować przebieg spotkania? Udało się coś ustalić?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: and »

Dużo zarzutów do firmy ochroniarskiej, brak reakcji i zasłanianie się tajemnicą "śledztwa".
W sprawie podwyżek: przedłużanie się dyskusji ws. sprawie Leszka przewietrzyło salę, dało upust emocjom, więc było mało pytań, ale mają przygotować uchwałę wprowadzającą podwyżki od 1 listopada i znoszącą wyrównanie. Tylko musi być przegłosowana do końca roku...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

@and, dziękuję. Ok, no to jest zadanie bojowe dla Zarządu, aby się w końcu wykazał, choćby w kwestii zbierania podpisów...
abcG
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2013, o 14:19
Budynek: 53F

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: abcG »

Radość z powodu tego że zostanie cofnięte wyrównaie od stycznia może być tylko chwilowa ponieważ może się okazać przy zamknięciu roku że wspolnota jest na minusie i będą znowu do zapłaty wyrównania. Porównując koszty czynszu na Verdis I i Verdis II to wspólnota Verdis I miała niższe stawki czynszu dla tego na Verdis I wyszła taka duża podwyzka. Na Verdis II co można sprawdzić w e-kartotece różnica po podniesieniu stawek wyniosła 20 zł miesięcznie mówię tylko o czynszu bo funduszu remontowego nie udało mi się zweryfikować.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: and »

na chwilę obecną nie ma minusa. jest koniec roku
Rob1
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2018, o 17:54

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Rob1 »

Witam i potwierdzam że ustalono po zebraniu, iż mam otrzymać uchwałę i będziemy zbierać podpisy przez 2 tygodnie w sprawie wycofania wyrównania od początku roku 2018 r. Na minusie nie będzie 2018 r. jesli nie nastapią dziwne okoliczności i nagle nie popsują się np 3 windy!!!!!!. Ale to już inna sprawa. Pozdrawiam
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: katja »

Czyli płacąc czynsz 10 listopada trzeba było przelać kwotę wskazaną w zawiadomieniu jako naliczenie obowiązujące od 1 grudnia?
Rob1
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2018, o 17:54

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Rob1 »

Czyli Katju NIE PŁACISZ ŻADNYCH WYRÓWNAŃ OD STYCZNIA. Płacisz od listopada nowy czynsz z podwyżką ale listopadową, powtarzam żadnych wyrównań od stycznia. Jaki pisałem wczesniej zarzad będzie chodził po mieszkaniach i zbierał podpisy pod uchwałą nr 8 o wycofaniu wyrównania od stycznia. Mam nadzieję że nie ma wśród mieszkańców takich którzy zagłosują przeciw. JESLI DO CIEBIE NIE DOTRĄ DAJ ZNAĆ
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: katja »

OK, bo zgodnie z nieaktualnym już zawiadomieniem w listopadzie mieliśmy zapłacić wyrównania od stycznia (jeszcze przed poddaniem pod głosowanie uchwały nr 8), a od grudnia wskazany został nowy czynsz. Ale po zebraniu wspólnoty trzeba uiścić ten nowy czynsz tak naprawdę od listopada, dobrze rozumiem?
ODPOWIEDZ