Dzienna opieka - Mini Harward

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Dzienna opieka - Mini Harward

Post autor: Kris »

Szanowni Mieszkańcy

Czy ktoś z Was korzysta z tego miejsca na naszym osiedlu? Czy można prosić o jakieś opinie?
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Dzienna opieka - Mini Harward

Post autor: hehemon »

Ja się zastanawiam, czy mini harward opłaca wspólnocie (nie wiem której) dostęp do placu zabaw? Podejrzewam, że nie wszystkie dzieci mieszkają na osiedlu.

Albo inaczej czy każdy może stanąć na furtce i sprzedawać bilety wstępu do naszego patio/placu zabaw bez dzielenia się z innymi? Dzieci mi nie przeszkadzają, ale po prostu mnie to ciekawi :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Dzienna opieka - Mini Harward

Post autor: Kris »

Tego nie wiem. Na pewno nie wszystkie dzieci są od nas, to prawda. Z drugiej strony aż tak bym tego nie widział, bo kluczowa działalność odbywa się jednak w ramach przygotowanego do tego mieszkania. Za to mieszkanie właściciel opłaca czynsz itp. (więc również partycypuje w kosztach placu zabaw), więc wszystko jak dla mnie jest okej. Nie doszukujmy się problemów gdzie ich nie ma.

Zdecydowanie bardziej problematyczni są właściciele motocykli/rowerów, którzy bezczelnie parkują w częściach wspólnych garaży, nie dokładając się do utrzymania tychże... i z tym powinniśmy walczyć wszyscy - właściciele miejsc postojowych, a nie tylko pojedyncze osoby.
MarlenaN
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2018, o 13:33

Re: Dzienna opieka - Mini Harward

Post autor: MarlenaN »

Witam. Jako właścicielka i za razem prowadząca Mini Harward Opiekuna Dziennego na naszym osiedlu chciałam odpowiedzieć na zadane pytanie:)
Nie ponoszę żadnych kosztów z tytułu korzystania z placu zabaw. Nie płace rownież dodatkowych środków z tytułu prowadzenia punktu opieki nad dziećmi do wspólnoty. Wynika to głównie z tego powodu ze w naszej placówce jest tylko 2 dzieci z poza osiedla, zapisy na przyszły rok nie zmieniają tej statystki,mam 2 miejsca wolne na wrzesień 2019 i Jesli sie nic nie zmieni to 90% dzieci do nas uczęszczających mieszka u nas na osiedlu.
Abstrahując juz od tego czy płacić powinnam czy nie to w ramach istniejącego prawa nie mam takiego obowiązku.
Nie wiem czy Państwo zdają sobie sprawę czy nie ale wszystkie lokale mieszkalne i urzytkowe na naszym osiedlu maja takie samo prawo do korzystania z całego obiektu bez dodatkowych opłat.

Pozdrawiam

Marlena N
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Dzienna opieka - Mini Harward

Post autor: Kris »

Jak dla mnie to oczywiste, bo właściciel mieszkania płaci w czynszu na to wszystko w rozliczeniu na mkw... w sumie nie przyszłoby mi do głowy zastanawiać się nad czymś takim :)
ODPOWIEDZ