Palaczu balkonowo-ogródkowy

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: osverdis.pl »

Pogadaj z sąsiadką, to się spotkasz :)
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: moskwicz »

Rozwiązanie tego problemu jest trudne. Tak jak napisałem, nie wydaje mi się, że skłonicie sąsiada do niepalenia na balkonie.
Każdemu przeszkadza co innego. Ktoś inny może powiedzieć, że nie pasują mu zapachy jak wietrzycie kuchnie przez otwarcie okna :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: Kris »

Dokładnie... nie przesadzajmy. Niedługo 'bąka' na balkonie nie będziesz mógł puścić, bo komuś będzie przeszkadzało :)
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: podspodem »

Tak wygląda mieszkanie w bloku, dym z papierosów przeszkadza tym z góry, hałas dzieci tupiących po domu denerwuje tych z dołu.
Zróbcie osiedlowy challenge w rzucaniu palenia, będzie z korzyścią i dla tych na dole i dla tych na górze ;-)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: vedder »

no trochę się z Wami nie zgodzę
pierwszy post dotyczył dymu papierosowego, a nie że komuś ogólnie przeszkadzają zapachy
jednak trochę jest różnica między zapachami z kuchni, bąkami i intensywnymi perfumami sąsiadki z dołu, a dymem papierosowym.
Od tych pierwszych nie można dostać raka (tak, wiem stężenie nie to, na coś trzeba umrzeć itp)
I chyba osobie piszącej pierwszy post chodziło wyłącznie o ten dym, a dyskusja potoczyła się w kierunku wad mieszkania w bloku (które każdy pewnie rozumie i akceptuje bo nie to było poruszane)
A ja się pod pierwszym postem podpisuje. Ktoś kto wychodzi na balkon, żeby nie smrodzić fajkami swoim bliskim w mieszkaniu i powoduje że ten dym leci innym do mieszkań jest chamem. i tyle.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: Nod »

Aaa, czyli moge jednak robic grilla na balkonie? No i elegancko *poszedl do sklepu po wegiel*

Kiedys byl taki wiersz, o Pawle i Gawle. Widac, duzo ludzi nie zrozumialo przekazu.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: Andrew »

Cholera, patrzylem na ten temat z boku, a ostatnio tez mnie dotknal - ok 22-23 jak zasypialem.
Nie widze jednak zadnego, sensownego rozwiazania. Obie strony beda miec swoje racje.

Sugeruje tylko wszystkim palaczom rzucic palenie - szkoda zdrowia i kasy :)
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: moskwicz »

Nod pisze:Aaa, czyli moge jednak robic grilla na balkonie? No i elegancko *poszedl do sklepu po wegiel*

Kiedys byl taki wiersz, o Pawle i Gawle. Widac, duzo ludzi nie zrozumialo przekazu.
Jeżeli 'wyprodukujesz' tyle dymu co palacz, to pewnie nikt nie zwróci uwagi :D
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Palaczu balkonowo-ogródkowy

Post autor: Marinna »

Do mojego mieszkania też niestety ciągle wlatuje smród dymu tytoniowego. Wielokrotnie w ciągu dnia.
A raz na jakiś czas zielsko. Ale to przynajmniej ładnie pachnie :)
ODPOWIEDZ