Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: Kris »

Nie wydaje mi się, przynajmniej nie w zakresien, o którym piszę, ale posłucham chętnie co masz do powiedzenia :)
Robert
Posty: 30
Rejestracja: 31 mar 2018, o 16:34

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: Robert »

Krzysztofie, ja wiem kto to jest osverdis.pl. Widzę że ty również w innym wątku wyrażasz moje stanowisko chociażby w kwestii chociazby nieznanych osób z zarządu. Krzysztof nie spierajmy się o to bo jak sam również zauważyłeś w innym wątku jeśli to ewentualnie jesteś ty mamy poważniejszy problem. Potrzebne jest spotkanie w kwestii ostatnich zdarzeń we wspolnocie.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: sp00ky »

Wracając do tematu... Ktoś z Was już to opłacił? Ja nic nie znalazłem w skrzynce. W jaki sposób to było do nas wysyłane? List zwykły, polecony, wrzutka do skrzynki? Możecie napisać o jakiej kwocie mowa?
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: agatkaam »

U mnie było chyba 43 zł dopłaty na miesiąc.
Pojedyncza kartka wyrzucona do skrzynki już pewnie że 3 tygodnie temu.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: vedder »

coś takiego jak pisze agatkaam - 40 kilka złotych - luźna kartka w skrzynce
i nie, nie płaciłem jeszcze bo nie widzę na razie podstawy do płacenia tego.
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: agatkaam »

Podobno można sprawdzić w e-kartotece bo tam powinno być doliczone do opłat miesięcznych. Więc jeśli bardzo chcesz wiedzieć czy zgubili Twoje rozliczenie czy akurat Twoje mieszkanie nie wygenerowano niedoplaty to pewnie możesz tam sprawdzić.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: Kris »

Tak, w kartotece jest dodawane co miesiąc. U mnie to trochę ponad 20 PLN... pytanie... płacić/nie płacić. Miałem to zapłacić jedną kwotą, ale widzę, że dobrze, że nie zapłaciłem...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: osverdis.pl »

Ja zapłaciłem.

Jeżeli ktoś z Was jest w stanie udowodnić nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym, to z przyjemnością upomnę się o zwrot, ale ja niczego wykazać nie jestem w stanie, a przecież te pieniądze wpłacamy na rzecz wspólnoty, nie IM, więc nie płacąc obciążamy swój własny bilans.

Być może zarządy wspólnot powinny precyzyjnie zweryfikować sprawozdania przedłożone przez IM (?).
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: vedder »

osverdis.pl - ja nie kwestionuje nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym

ja tylko uważam, że sprawozdanie nie zostało zaakceptowane przez Wspólnotę Uchwałą. Jak dla mnie to działa jak w każdej normalnej firmie - Rada Nadzorcza albo Walne Zgromadzenie (w tym przypadku my) akceptuje sprawozdanie finansowe i podejmuje decyzje co do podziału zysku/straty.
I dopiero wtedy się coś dzieje. a do tego czasu nie ma podstaw, żeby kogoś czymkolwiek obciążać - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Nie przypominam sobie, żebyśmy dostawali zwrot za poprzednie lata kiedy była nadwyżka w sprawozdaniu :-)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Rozliczenie wyniku finansowego za 2017 rok

Post autor: osverdis.pl »

Jasne, rozumiem, ale jeśli wyłącznie o to Wam chodzi, to zostaje tylko kwestia kiedy dokonacie wpłat - jak Wam wygodniej ;)

Nadwyżki były (uchwałami) przekazywane na fundusz remontowy.
ODPOWIEDZ