Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: rav »

Ciekawe czy każdy SAP ABAP Certified Developer to taki burak.

Od razu dodam, ze to moje przypuszczenie, do którego mam prawo. I nikogo bezpośrednio nie obraziłem.

PS. Wybaczcie, musiałem.. logika tego Pana mnie poraża..
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

Ok, widzę trafiłem na 'kółko wzajemnej adoracji', które uwielbia płacić za wszystko i wszystkim, bez względu na to czy trzeba czy nie trzeba, bo 'wielki pan/pani urzędnik tak powiedział/powiedziała' bez poparcia tego przepisami prawa. Macie do tego prawo :)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: osverdis.pl »

Bardzo proszę o postawienie tu kropki w dyskusji nie dotyczącej bezpośrednio tematu wątku. :?
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: moskwicz »

Ja tylko dodam, że w myśl ustawy, nie ma już UW. Z dniem 01.01.2019 grunty zostały automatycznie przekształcone, teraz czekamy na zaświadczenia określające wysokość opłaty.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

W dzisiejszych czasach trzeba samemu znać lepiej prawo, niż osoby za to odpowiedzialne... niestety.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: osverdis.pl »

Wie ktoś coś może, jak się sprawy mają?
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: malin »

Dzwoniłem parę dni temu, zaświadczenia jeszcze nie zrobione
Pozdr
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: piknew »

Dzisiaj p. Weronika (http://zmsp.warszawa.pl/strona-glowna/dzielnice/wola/) przekazała mi telefonicznie, że zaświadczenia będą wysłane dla naszego adresu (czyli osiedla) w okolicach końca roku (jest to plan...). Będzie tam informacja o kwocie przekształcenia (opłacie jednorazowej). Kolejnym krokiem (w ciągu 2 miesięcy od otrzymania pisma) będzie zawnioskowanie o "zapłatę jednorazową" i zapłatę lub np. podanie nr rachunku do zwrotu nadpłaty (z opłaty za 2019) jeśli już zapłacono. To drugie - prawdopodobnie po konsultacji indywidualnej z działem księgowości ZMSP. P. Weronika stwierdziła, iż średnio opłata przekształceniowa to ok. 40% opłaty rocznej. Terminy 2-miesięczne wynikają z nowelizacji ustawy przekształceniowej (niestety, nie znam tej nowelizacji).
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Andrew »

Dzięki za informację!
Ghosta
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2016, o 09:09

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Ghosta »

piknew pisze: 29 paź 2019, o 10:10 Dzisiaj p. Weronika (http://zmsp.warszawa.pl/strona-glowna/dzielnice/wola/) przekazała mi telefonicznie, że zaświadczenia będą wysłane dla naszego adresu (czyli osiedla) w okolicach końca roku (jest to plan...). Będzie tam informacja o kwocie przekształcenia (opłacie jednorazowej). Kolejnym krokiem (w ciągu 2 miesięcy od otrzymania pisma) będzie zawnioskowanie o "zapłatę jednorazową" i zapłatę lub np. podanie nr rachunku do zwrotu nadpłaty (z opłaty za 2019) jeśli już zapłacono. To drugie - prawdopodobnie po konsultacji indywidualnej z działem księgowości ZMSP. P. Weronika stwierdziła, iż średnio opłata przekształceniowa to ok. 40% opłaty rocznej. Terminy 2-miesięczne wynikają z nowelizacji ustawy przekształceniowej (niestety, nie znam tej nowelizacji).
na wspomnianej stronie nie ma uwzględnionego budynku G - pytanie, czy to błąd "pisarski", czy tez ostatni budynek naszego osiedla nie jest objęty przekształceniem.
ODPOWIEDZ