Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Konkordat »

To jest jakiś cyrk, jak ja dzwoniłem to powiedziały że płacimy, a ew. Nadpłata pójdzie na opłatę.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: osverdis.pl »

Szkoda tylko, że roczna opłata stanowi 2.5 krotność ceny wykupu z bonifikatą 98%.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

Trzeba przeczytać przepisy w tym zakresie, o ile gdzieś takie znajdziemy. Nie powinniśmy moim zdaniem płacić, bo nie ma za co. WU już nie ma. Czekamy na wymiar kwoty przekształceniowej i tyle szczególnie, że nasza nieruchomość jest na liście do przekształcenia w tym roku...


P.S. Dla urzędasów wszystko najlepiej płacić, ciekawe czy taka pinda też z tej swojej pensyjki tak chętnie płaci za wszystko bezmyślnie...
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: rav »

Kris pisze: 4 mar 2019, o 21:51 P.S. Dla urzędasów wszystko najlepiej płacić, ciekawe czy taka pinda też z tej swojej pensyjki tak chętnie płaci za wszystko bezmyślnie...
Zdumiewające jak łatwo niektórym przychodzą takie wypowiedzi pełne pogardy.. :?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

@rav, to nie jest zdumiewające, ani pogardliwe. Pogardliwe to jest właśnie kazanie petentowi za wszystko płacić ot tak, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, bo najwyżej będzie zwrot... to jest właśnie pogarda do przepisów i człowieka i patrzenie na niego z góry, bo 'ja, wielki urzędnik mogę kazać i stanowię tu prawo (oczywiście tylko w mniemaniu takiej osoby)'...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Andrew »

Mi tez sugerowali zaplacic, ale wyraznie podkreslili, ze obowiazek zaplaty zostal wydluzony do lutego 2020 r., wiec nie trzeba nic placic.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: slider »

Kris pisze: 4 mar 2019, o 21:51 Trzeba przeczytać przepisy w tym zakresie, o ile gdzieś takie znajdziemy.
Przepisy są w ustawie, znajdziesz ją np. w sejmowej bazie aktów prawnych ISAP (http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/search.xsp). Dodatkowo, po 30 s. googlingu można łatwo znaleźć oficjalny przewodnik Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju: https://www.miir.gov.pl/strony/zadania/ ... ztalcenie/
Kris pisze: 4 mar 2019, o 21:51 WU już nie ma.
WU jest jak najbardziej, do momentu przekształcenia.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

@slider, może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem, ale miałem na myśli dokładnie to co napisał @Andrew...


P.S. Dziękuję za materiały...
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: moon »

Kris pisze: 4 mar 2019, o 21:51
P.S. Dla urzędasów wszystko najlepiej płacić, ciekawe czy taka pinda też z tej swojej pensyjki tak chętnie płaci za wszystko bezmyślnie...
Poziom Twojej wypowiedzi to dramat...Urzędnicy zapewne mówią to, co im każą mówić, pewnie na tę okoliczność dostali jakieś wytyczne, których mają się trzymać. To nie znaczy, że masz ich obrażać panie SAP ABAP Certified Developer
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Post autor: Kris »

@moon, a poziom Twojej wypowiedzi to za to wyżyny erudycji...

Pomijając, mam prawo do swojego zdania. Nikogo bezpośrednio nie obraziłem. Szacunek należy się wtedy, gdy samemu się go otrzymuje. Mówienie mi, że 'nie wiem dokładnie, ale zapłać, a potem najwyżej zwrócimy (za rok, dwa)' nie jest szacunkiem ani wobec mnie, ani wobec prawa, do którego przestrzegania zobowiązani są urzędnicy...

Wiesz ilu ludzi zrujnowały błędne urzędnicze interpretacje/decyzje czy na Księżycu nie mówili o tym?
ODPOWIEDZ