Bazar na Pustola 19

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Bazar na Pustola 19

Post autor: slider »

Za profilem "Wola Mieszkańców" na fb:

Po raz kolejny urzędnicy, obawiając się protestów mieszkańców, realizują inwestycję po cichu, bez rozgłosu!
Urząd Dzielnicy bez konsultacji i bez informowania mieszkańców planuje budowę bazarku przy ul. Pustola 19. Inwestycja jest realizacją obietnicy burmistrza złożonej kupcom ze zlikwidowanego targowiska z Olbrachta/Górczewska.
Takie przedsięwzięcie wymaga: dogodnego i dobrze skomunikowanego miejsca, odpowiedniej odległości od zabudowań oraz dostosowanej infrastruktury drogowej, jak chociażby miejsca parkingowe czy drogi dojazdowe.
Okolice ulicy Pustola nie spełniają tych warunków w nawet najmniejszym stopniu. Co więcej, osiedlowe sklepy i warzywniaki zaspokajają potrzeby mieszkańców w tym rejonie, a zwiększenie konkurencji mogłoby spowodować upadek części z nich. Wraz z powstaniem bazaru zabudowana zostanie jedna z niewielu wolnych przestrzeni, która powinna być wykorzystana zgodnie z potrzebami mieszkańców, o które niestety nikt z Urzędu nie zapytał...
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: vedder »

no. git. a samochody na Szulborskiej mogą stać bo nie ma miejsc parkingowych
jakieś wybory się zbliżają? (bo nie jestem na bieżąco z takimi sprawami)
Urząd rules :-)
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: slider »

vedder pisze:no. git. a samochody na Szulborskiej mogą stać bo nie ma miejsc parkingowych
jakieś wybory się zbliżają? (bo nie jestem na bieżąco z takimi sprawami)
Urząd rules :-)
II poł. 2018 r.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: and »

Nie mamy na to wpływu, ale wydaje mi się, że poza zwiększonym ruchem to będzie miało podobny wpływ na nas jak poprzedni bazar.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: Andrew »

A mnie to nawet cieszy. Bedzie konkurencja dla warzywniaka na rogu Szulborskiej i Sowinskiego + wiekszy wybor.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: slider »

Andrew pisze:A mnie to nawet cieszy. Bedzie konkurencja dla warzywniaka na rogu Szulborskiej i Sowinskiego + wiekszy wybor.
Tu nie chodzi o to czy bazar w okolicy jest potrzebny - nie mam nic przeciwko. Pytanie tylko, czy ta konkretna działka jest do tego przystosowana. Lokalizacja bazaru powinna brać pod uwagę:
1) dostępność komunikacyjną: dla klientów (transportem zbiorowym, indywidualnym oraz pieszo) oraz sprzedawców (miejsca parkingowe dla samochodów dostawczych)
2) obsługę sanitarną (w szczególności odpady organiczne, toalety)
3) doprowadzenie mediow
4) warunki techniczne placu
5) odległość od lokali mieszkalnych w celu redukcji niedogodności dla sąsiadów

Moim zdaniem ta działka to fatalny wybór. Dojazd do niej jest i będzie zły, miejsc parkingowych dla sprzedawców i potencjalnych klientów nie będzie, a kilkadziesiąt lokali będzie miało pod swoimi oknami uciażliwy handel detaliczny 6 dni w tygodniu. Nawet po zainwestowaniu 730.000 PLN naszych wspólnych środków niewiele się zmieni. Jest kilka miejsc w okolicy lepiej do tego przystosowanych, co zauważali sami kupcy w artykułach prasowych sprzed ok. 8 miesięcy.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: osverdis.pl »

Gdzie to dokładnie ma być? Tam, gdzie stoi to auto?

Obrazek
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: Andrew »

Gdybym mieszkal w okolicach tej lokalizacji, to bym sie martwil. Obecnie mnie to nie rusza. Znam bazarki 'wcisniete' miedzy bloki i jakos funkcjonuja.
Inna sprawa, ze tam chyba jest malo miejsca, wiec to bedzie mini bazarek :)
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: slider »

osverdis.pl pisze:Gdzie to dokładnie ma być? Tam, gdzie stoi to auto?
Między posesją, którą pokazałeś a płotem dawnej zajezdni MZA.
Andrew pisze:Znam bazarki 'wcisniete' miedzy bloki i jakos funkcjonuja.
Można powiedzieć, że znam kraje, w których włądza morduje własnych obywateli i jakoś funkcjonują. Pytanie tylko, jak to funkcjonuje i czy powinno w takiej formie.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Bazar na Pustola 19

Post autor: kiwdul »

a może wyleci skład budowlany, który jest w głębi tego skwerku?
ODPOWIEDZ