Wyprowadzanie piesków na patio

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Efka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2015, o 15:59

Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: Efka »

Pan ze Wspólnoty 1, który posiada małego, czarnego pieska, proszony jest o nie wyprowadzanie pupila na terenie wspólnoty 2 zwłaszcza w okolicy placu zabaw. Jest sporo miejsc poza terenem naszego osiedla, które świetnie się do tego nadają.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: Konkordat »

hmmm
1. Pan pewnie nie czyta forum
2. Zwróć mu uwagę osobiście
3. Pewnie spotkasz się z odpowiedzią w postaci środkowego palca
4. Właściciele psów (chyba generalnie) to jakaś inna planeta

:(
eltu
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2015, o 21:12

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: eltu »

Wydaje mi się, że sytuacja dotyczy mojego psa. Wiadomość przeczytałam i nie wychodzę z psem już na terenie osiedla :) Pies jest szczeniakiem i na razie uczy się chodzenia na smyczy, dlatego chciałam choć na chwilę z nim wyjść na zewnątrz. Ale zgadzam się z prośbą i nie powinnam chodzić z psiakiem zwłaszcza w okolicy placu zabaw. Mam nadzieję, że swoim zachowaniem nie zrażę mieszkańców wspólnoty do tych "obcych z innej planety" właścicieli psów.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: Konkordat »

Odpowiedź godna gentelmana :)
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: ziucia »

Podpinajac sie pod temat przy okazji Proszę Panią z budynku F-właścicielka małego białego pieska o nie wyprowadzanie go o zmroku- godz. 23 (bo pewnie nikt nie widzi) na teren zieleni tuż przy placu zabaw. Sytuacja z wczoraj pokazuje szczyt lenistwa właścicieli czworonogów. Zamiast za ogrodzenie i nie pod swoim blokiem to na pl. zabaw.
pawelVerdis
Posty: 18
Rejestracja: 4 sie 2017, o 08:52

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: pawelVerdis »

Wątpię, żeby upominanie coś dało. Mam wrażenie, że ludzie z psami wyłączają myślenie i odpowiedzialność za swoje zwierzaki.
Próba zwrócenia uwagi, że wyprowadzają psa obok tabliczki z zakazem wprowadzania psów skutkuje odpowiedzią: "Ta tabliczka stoi tu nielegalnie" więc pewnie można ją olać. Co do olewania to tak samo nasi miłośnicy piesków jak i ci z LC co rano fundują obszczywanie lokali użytkowych naszego osiedla od strony Szulborskiej. Wygląda to jak melina karłowatych żuli. Każda krawędź pięknie ustrojona. Zwracanie uwagi nie pomaga szkoda nerwów. Co do samego patio nie raz widziałem wyprowadzanie pieska na terenie zaraz za schodkami prowadzącymi z bloku szybka akcja bo zimno więc Pan nie będzie chodził dalej bo i po co. Nie wiem skąd wynika taki brak odpowiedzialności i lenistwa u osób, które przecież świadomie decydują się na takie obowiązki i ich konsekwencje. Z takim samolubnym i interesownym podejściem nic dziwnego że tylko psy z nimi wytrzymują ale to jednak jest wspólnota i trzeba się liczyć z opinią innych. Warto jednak pracować nad tym by psy, które dają tyle przyjemności właścicielowi nie uprzykrzały życia innym.
bodzio_dr
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:21
Budynek: 53E

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: bodzio_dr »

Chciałem tylko dodać, że w garażu budynku E jest kupa psa. Nie wiem ile trzeba mieć kultury (albo jej wcale nie mieć) aby to tak zostawić.
Ciekawe czy można takiego delikwenta namierzyć za pomocą monitoringu.
Załączniki
WP_001068.jpg
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: Konkordat »

Pewnie można, zgłoś do administratora z dokładną datą i godziną.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: Nod »

pawelVerdis pisze:Wątpię, żeby upominanie coś dało. Mam wrażenie, że ludzie z psami wyłączają myślenie i odpowiedzialność za swoje zwierzaki.
Próba zwrócenia uwagi, że wyprowadzają psa obok tabliczki z zakazem wprowadzania psów skutkuje odpowiedzią: "Ta tabliczka stoi tu nielegalnie" więc pewnie można ją olać. Co do olewania to tak samo nasi miłośnicy piesków jak i ci z LC co rano fundują obszczywanie lokali użytkowych naszego osiedla od strony Szulborskiej. Wygląda to jak melina karłowatych żuli. Każda krawędź pięknie ustrojona. Zwracanie uwagi nie pomaga szkoda nerwów. Co do samego patio nie raz widziałem wyprowadzanie pieska na terenie zaraz za schodkami prowadzącymi z bloku szybka akcja bo zimno więc Pan nie będzie chodził dalej bo i po co. Nie wiem skąd wynika taki brak odpowiedzialności i lenistwa u osób, które przecież świadomie decydują się na takie obowiązki i ich konsekwencje. Z takim samolubnym i interesownym podejściem nic dziwnego że tylko psy z nimi wytrzymują ale to jednak jest wspólnota i trzeba się liczyć z opinią innych. Warto jednak pracować nad tym by psy, które dają tyle przyjemności właścicielowi nie uprzykrzały życia innym.
Chciałbym zobaczyć jak przekonujesz psa, żeby nie obsikał murku/latarni/czegokolwiek zanim dojdzie do jakichś drzewek (a, nie drzewek też nie można obsikiwać bo uschną). Zostają pieluchy. :lol:

Co do tabliczek to rzeczywiście są one nielegalne ;)

W nowych wspólnotach od prawie dwoch lat nie można przegłosować podstawowych uchwał bo ludzie maja wywalone na wszystko co się dzieje dookoła, ale na forum jest burza z powodów potrzeb fizjologicznych piesków albo krzyczących dzieci na patio. Na jakiej planecie ja żyje.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Wyprowadzanie piesków na patio

Post autor: osverdis.pl »

Nod pisze:Chciałbym zobaczyć jak przekonujesz psa, żeby nie obsikał murku/latarni/czegokolwiek
A jak go przekonałeś żeby nie sikał Ci w domu?
ODPOWIEDZ