Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Justa »

Witajcie,
chciałam zapytać czy są wśród Was Rodzice, którzy w nowym roku szkolnym będą posyłały swoje Maluchy do pierwszej klasy do naszej rejonowej szkoły podstawowej.
Może przy okazji byłoby dobrze porozmawiać i wysłać dzieci do jednej klasy? Myślę, że łatwiej będzie nam się komunikować w sprawach szkolnych, jak dzieciaki będą miały sąsiadów z bloku jako kolegów i koleżanki z klasy? Łatwiej będzie Maluchom zaadoptować się w nowym otoczeniu jak poznają inne dzieci z klasy przed 1 września.
Pozdrawiam

Justa
Banita
Potwierdzony mieszkaniec (+Pawelek)
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Banita »

Witam
Chciała bym się dowiedzieć w rejonie której podstawówki znajduje się osiedle Verdis ?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Justa »

Dzwoniłam dzisiaj do szkoły podstawowej nr 238 na ul.Redutowej i Pani w sekretariacie udzieliła mi informacji, że nasza ulica jest w rejonie szkoły (strona nieparzysta Sowińskiego od numeru 47-59). Tak więc szczęśliwie "mieścimy' się w zasięgu szkoły która jest najbliżej naszego bloku.

11 marca 2013 o godz. 18:00 odbędzie się zebranie rodziców pierwszych klas.
Pozdrawiam

Justa
Banita
Potwierdzony mieszkaniec (+Pawelek)
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Banita »

Bardzo się cieszę. Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Justa »

Czy był ktoś z Państwa na wczorajszym spotkaniu w szkole?
Pozdrawiam

Justa
jarant
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2013, o 09:30

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: jarant »

Witam,
jestem przyszłym mieszkańcem osiedla, w związku z koniecznością wyboru szkoły podstawowej dla 7 latki na rok 2014/2015 mam do Was ogromną prośbę o wyrażenie swoich opinii na temat pobliskich szkół. Wiem że nasz rejon to SP 238 na Redutowej, ale chętnie dowiedziałbym się więcej także na temat SP 351 na Olbrachta.
Pozdrawiam
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Justa »

Ja mogę się tylko wypowiedzieć o SP 238.
Mój Syn uczęszcza do pierwszej klasy od tego roku szkolnego. Szkola jak to typowa państwowa Szkola:) w klasie jest 28 dzieci, nam trafiła się świetna nauczycielka i jak na razie nie narzekam. Obiady są rozłożone w czasie i jednocześnie obiad jedzą dwie klasy.
Świetlica po zajęciach odbywa się w klasach macierzystych, a później dzieci, które zostają dłużej idą do świetlicy głównej. Zabieram Syna ze szkoły po obiedzie, więc niewiele wiem o świetlicy.
Plusem jest umieszczenie 1 klas na poziomie 1 i tylko tam są klasy maluchów. Starsze dzieci się nie pojawiają.

Dla mnie dużym plusem bylła lokalizacja szkoły. Później jak Syn będzie sam chodził do szkoły do pokonania będzie miał lokalną, osiedlową uliczkę a nie drogę przy Olbrachta.

W razie pytań pisz, chętnie odpowiem na pytania.
Pozdrawiam

Justa
joanna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 09:57

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: joanna »

Do szkoły na Olbrachta uczęszczałam kiedyś osobiście do gimnazjum. Wtedy podstawówka, która istniała tam wcześniej, była właśnie zamykana... Z tego co wiem, chętnych do gimnazjum było jednak z roku na rok drastycznie mniej, stąd (jak się domyślam) ponowne jej uruchomienie. Niewiele mogę powiedzieć o podstawówce, bo nie wiem jak teraz wygląda, kiedyś natomiast prowadzona była na parterze, praktycznie nie mieliśmy z nią kontaktów, chyba nawet mieli (przynajmniej w większości) innych nauczycieli. Teraz widziałam, że uczą tam moi nauczyciele przedmiotowi.

Wydaje mi się, że taka sytuacja już co nie co mówi - liczba uczniów przyjętych do gimnazjum w pierwszym roku jego funkcjonowania pozwoliła utworzyć (z tego co pamiętam) 8 klas. Niedawno słyszałam, że powstały już tylko 3 klasy. Z tego co widzę na ich stronie, przynajmniej w teorii, szkoła się rozwija. Ale, przynajmniej na razie, ja jestem zadowolona, że nasza rejonowa, to 238 na Redutowej :)
jarant
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2013, o 09:30

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: jarant »

Witam,
dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie o liczbę klas na Redutowej, nie wiem na pewno ale tam chyba dzieci chodzą na 2 zmiany ?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Rodzice pierwszoklasistów 2013/2014

Post autor: Justa »

Pierwsze klasy na pewno są 1 zmianowe. Codziennie mamy na 8 i zajęcia do max. 12:30 potem dla dzieci świetlica i obiad pomiędzy 13-14.
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ