Wysoka temperatura grzejników

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Awatar użytkownika
adabam
Potwierdzony mieskaniec (+mbartosiewicz)
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2014, o 23:02

Wysoka temperatura grzejników

Post autor: adabam »

Wiem że temat może brzmieć trochę jak żart, ale zastanawia mnie czy temperatura wody w kaloryferach nie jest zbyt wysoka? Nie mam za bardzo jak tego zmierzyć, ale z tego co się orientuje standardowo temperatura to maksymalnie 80 stopni. Kilka dni temu rozszczelnił się kaloryfer w moim mieszkaniu i podczas naprawy hydraulik zwrócił uwagę że kaloryfery są wyjątkowo gorące. Jak łatwo się domyślić zbyt wysoka temperatura powoduje znaczny wzrost ciśnienia w instalacji i może prowadzić do jej rozszczelnienia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adabam
Potwierdzony mieskaniec (+mbartosiewicz)
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2014, o 23:02

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: adabam »

Czy ktoś z Państwa ma możliwość zmierzenia albo sprawdzenia temperatury grzejników? Wczoraj znów były one wyjątkowo gorące i akurat wczoraj po zakręceniu i wychłodzeniu zaczął mi kapać kolejny kaloryfer. Chciałbym ustalić czy problem występuje (wadliwe kaloryfery lub podlączenia) tylko u mnie czy może ktoś jeszcze ma podobny problem ( teoria spiskowa ;) )?
Adam
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: osverdis.pl »

Nie bardzo wiem, jak zmierzyć grzejnikowi temperaturę:), ale ja mam w ostatnich dniach odkręcony jeden na full i nie wydaje mi się od nienaturalnie gorący. Owszem, jest mocno ciepły, ale nic niepokojącego.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: Andrew »

Ja zauważam bardzo duże wahania temperatury grzejników - raz na 3.5 parzą, a innym razem są letnie.
Chyba coś jest na rzeczy.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: osverdis.pl »

To akurat nic dziwnego - wszystko zależy od temperatury na zewnątrz.
lin3e
Posty: 33
Rejestracja: 4 sty 2016, o 08:41
Budynek: 53E

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: lin3e »

Jeżeli owe "kapanie" pojawia się na połączeniach gwintowanych to radziłbym je zweryfikować. Wielokrotnie nagrzewałem kaloryfery na max i nic się nie działo. Temperatura grzania jest również zależna od temperatury na zewnątrz.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: Andrew »

Tak, ale na 3.5 (w 5-stopniowej skali) chyba nawet przy -15 stopniach nie powinny parzyc? :)
lin3e
Posty: 33
Rejestracja: 4 sty 2016, o 08:41
Budynek: 53E

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: lin3e »

Kwestia termostatu
lin3e
Posty: 33
Rejestracja: 4 sty 2016, o 08:41
Budynek: 53E

Re: Wysoka temperatura grzejników

Post autor: lin3e »

Zmierzyłem temperaturę grzejnika bo coś czuję, że koledze adabam spędza to sen z powiek ;)
Temperatura wynosi 52°C, mierzone przed chwilą. Taka temperatura dla dłoni już jest odbierana jako bardzo wysoka.
ODPOWIEDZ