Formularz IN-15

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Formularz IN-15

Post autor: emka »

sp00ky pisze:W 4 wpisujemy 1 stycznia 2016? Czyli czeka nas korekta za 2016 i za 2017, skoro otrzymaliśmy już informację o wysokości podatku?
Na nową wysokość podatku począwszy od roku 2016 trzeba cierpliwie czekać, aż urzędnicy zweryfikują obliczenia. Może to potrwać kilkanaście miesięcy, bo korekt IN-15 są dziesiątki tysięcy.
sp00ky pisze:No i ostatnie pytanie z serii głupich - rubryka 25 i 26. Skoro dostajemy już podatek do opłacenia i chodzi o dodanie części wspólnych do opodatkowania, to w naszym wypadku powinniśmy wypełniać rubrykę 26 a nie 25 jak we wzorze poniżej? Szczerze mówiąc nie pamiętam, czy wypełniałem IN15 po zakupie mieszkania, ale zakładam, że tak skoro dostaje podatek do opłacenia :)
Jak pisałam w poście na 4. stronie wątku :
rubryka 25 - uzupełnia osoba składająca IN-15 po raz pierwszy po zakupie mieszkania/miejsca postojowego
rubryka 26 - uzupełniają pozostali czyli Ci, którzy składają korektę wcześniejszego IN-15. Data dokonania zmian 31.12.2015
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Formularz IN-15

Post autor: ewa »

Ja jak poszłam złożyć ten formularz do urzędu to kazali wypełnić tylko swoje dane, rubrykę 26 i nową powierzchnię. Pan przyjmujący dokument powiedział, że żadnych nr ksiąg, obrębów, działek nie trzeba. Zależy więc na kogo się trafi ...
ODPOWIEDZ