Formularz IN-15

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Formularz IN-15

Post autor: Konkordat »

wszystkie dane masz w akcie :)
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Formularz IN-15

Post autor: emka »

osverdis.pl pisze: Pytanie za 100 punktów - można to ustrojstwo wysłać pocztą?
Odpowiedź pana urzędnika na stanowisku C6 w sali obsługi mieszkańców : "uzupełniony formularz IN-15 można wysłać pocztą."
Kris pisze: P.S. Są kolejki? Zapewne warto wziąć akt notarialny celem ew. weryfikacji? Urzędnicy pomocni?
Kolejki dużej nie było - zaledwie 2 osoby przede mną. A z pomocnymi urzędnikami to chyba różnie bywa. Ja trafiłam na takiego, który nie udzielał żadnych informacji odnośnie sposobu wyliczania czegokolwiek. Powiedział, że najlepiej w rubrykę nr 29 i 47 wpisać magiczną formułę "zgodnie z aktem notarialnym", a w rubrykę 32 wpisać metraż mieszkania plus to co przypada w udziale w częściach wspólnych (np. 45,62+10,98 m2 policzone jak we wzorcu Konkordata). Do druku IN-15 należy dołączyć pismo od Administracji o powierzchni części wspólnej. Czyli ogólnie pan siedzi sobie, przyjmuje formularze i stawia pieczątki :|
Andrew pisze:Problematyczne wydaje się być wyłącznie pole 31 i 32 oraz kwestia miejsca postojowego - jak wpływa ono na opłaty za część wspólną.
Ponieważ pan urzędnik nie bardzo wiedział, co ma odpowiedzieć w kwestii miejsc postojowych, więc wykonałam kilka telefonów do referatów wymiaru podatków w różnych dzielnicach. W referacie na Woli, Mokotowie i Śródmieściu usłyszałam, że udziałów we współwłasności miejsc postojowych nie wymnażamy przez powierzchnię wspólną, bo hala garażowa stanowi osobny lokal niemieszkalny. Cała powierzchnia hali jest dzielona na udziały, więc powierzchni nieopodatkowanej tam nie ma. Jedynie pani z referatu na Ursynowie twierdziła, że coś tam trzeba wymnażać, ale była tak zakręcona w swojej wypowiedzi, że chyba sama nie wiedziała co mówi ;) Zatem z miejscem postojowym dałam sobie spokój - niech urząd ewentualnie doliczy co uzna za stosowne.

Pozdrawiam "walczących z papierami" ;)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, o 16:57 przez emka, łącznie zmieniany 2 razy.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Formularz IN-15

Post autor: Andrew »

Jestescie wielcy!! Ogromne dzieki!!!
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Formularz IN-15

Post autor: Konkordat »

nie wiem czy to jasno wynika z mojego Wzoru, ale jeśli w polu 29 i 47 jest napisane "zgodnie z aktem notarialnym" to znaczy że właśnie w to pole trzeba wpisać tekst "zgodnie z aktem notarialnym" nie trzeba niczego szukać w akcie :) :) Urzędnik sam sobie znajdzie
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Formularz IN-15

Post autor: emka »

Konkordat pisze:nie wiem czy to jasno wynika z mojego Wzoru, ale jeśli w polu 29 i 47 jest napisane "zgodnie z aktem notarialnym" to znaczy że właśnie w to pole trzeba wpisać tekst "zgodnie z aktem notarialnym" nie trzeba niczego szukać w akcie :) :) Urzędnik sam sobie znajdzie
Dokładnie tak !! :D A niech sobie urzędnik szuka. Podejrzewam, że jemu łatwiej będzie znaleźć potrzebne dane niż przeciętnemu Kowalskiemu ;)
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Formularz IN-15

Post autor: moon »

odwaliliście kawał dobrej roboty, Konkordat, emka, dzięki!
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Formularz IN-15

Post autor: Kris »

Okej, a oni mają Nasze akty, że można pisać 'zgodnie z aktem'? Wiem, ze skanowałem go... ale nie wiem czy to właśnie dla celów podatkowych czy wieczystego użytkowania...
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Formularz IN-15

Post autor: emka »

Kris pisze:Okej, a oni mają Nasze akty, że można pisać 'zgodnie z aktem'? Wiem, ze skanowałem go... ale nie wiem czy to właśnie dla celów podatkowych czy wieczystego użytkowania...
Ja do Zarządu Mienia Skarbu Państwa (użytkowanie wieczyste gruntu) wysyłałam mailem skan aktu notarialnego. W Urzędzie Dzielnicy Wola (podatek od nieruchomości) składana była kserokopia aktu wraz z pierwszym formularzem IN-15. Podejrzewam, że u Ciebie było analogicznie. :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Formularz IN-15

Post autor: Kris »

Chyba tak :) Dzięki.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Formularz IN-15

Post autor: Kris »

Konkoradat, jedno pytanie jeszcze... dlaczego do pola 32 (wartość: łączna powierzchnia użytkowa) dałeś 512,32 a nie 893,72 tak jak zostało nam to przesłane? :) I czy na pewno mamy wypełniać pole 47?
ODPOWIEDZ