Choinki

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Choinki

Post autor: Andrew »

Orientuje się może ktoś, czy mamy przewidziane jakieś miejsce na składowanie choinek? Niebawem zapewene nie tylko ja będę się borykać z trupem iglaka...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Choinki

Post autor: kiwdul »

Miejsce jest przewidziane - śmietniki. Problemem może być sposób transportu choinki do tego miejsca... Z moich obserwacji na osiedlu występują dwa typy zachowań:
1. Biorę choinkę pod pachę i po drodze do śmietnika sypię igłami po klatce/windzie/patio (generalnie mam wszystko w dupie).
2. Dbam o czystość i wymyślam magiczny sposób transportu (albo sprzątam po sobie), aby nie usyfić wszystkiego dookoła.
Zachęcam do wybrania opcji numer 2.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Choinki

Post autor: Kris »

Są jeszcze stare i sprawdzone sposoby... wyrzucamy iglaka brutalnie z okna. Dolatuje do ziemi i wszystkie igły lądują na trawniku :) Wtedy samego drapaka zanosimy do śmietnika... Pewnie niebawem będą organizowane akcje 'zielona energia'... ale gdzie to trzymać do tego czasu...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Choinki

Post autor: Andrew »

Ok, dzieki za szybka odp. :)
A choinke zginamy, pakujemy do torby z ikea i porzadeczek jest. Gorzej jak ktos ma 2-metrowa...
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Choinki

Post autor: emka »

Na 2-metrową choinkę sposób mam taki : w mieszkaniu obcinam sekatorem gałęzie, dzielę je na krótkie odcinki i pakuję do wielkiego worka. Zostaje mi praktycznie goły pieniek, który bez problemu taszczę do śmietnika. W ten sposób nie śmiecę igłami na klatce, w windzie i na patio :)
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Choinki

Post autor: emka »

Kris pisze:Są jeszcze stare i sprawdzone sposoby... wyrzucamy iglaka brutalnie z okna. Dolatuje do ziemi i wszystkie igły lądują na trawniku :)
No to moje drzewko wylądowałoby centralnie na wejściu do klatki schodowej (od strony patio) albo na samochodach parkujących w zatoczce przy ul. Człuchowskiej ;)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Choinki

Post autor: Kris »

No niestety... są 'plusy dodatnie i ujemne' tego rozwiązania... :)
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Choinki

Post autor: Andrew »

Jezeli wyladowaloby na samochodach, ktore zle parkuja, to taki wandalizm mialby element edukacyjny.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Choinki

Post autor: otomichal »

polecam worki foliowe o objętości xxx litrów... :) żadna igiełka nie opadnie po drodze... sprawdzone już dwukrotnie :D
--------------
Pozdrawiam,
Michał
mat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2016, o 21:47

Re: Choinki

Post autor: mat »

Jeżeli ktoś ma w donicy (z korzeniami) i chce się jej pozbyć, to chętnie taką przyjmę.
ODPOWIEDZ