"Popielniczki" nad koszami na śmieci

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: Andrew »

Popieram pomysł usunięcia tych (już oblesnych) blach.
Efka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2015, o 15:59

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: Efka »

Też jestem za usunięciem popielniczek......
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: osverdis.pl »

Piszcie maila do IM (dane kontaktowe).
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: soltys100 »

Ja też za usunięciem tylko kto nam teraz odda pieniądze.?? A tak na przyszłość monotwanie takiego czegoś powinno byc uzgadniane z nami. W tym momencie pieniadze zostały poprostu wyrzucone w błoto
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: vedder »

No właśnie. Też mnie to zastanawiało. Z jakiej kasy to poszło? Z funduszu remontowego? Jeśli tak to powinno chyba znaleźć się w jakimś planie wydatków zatwierdzanym uchwałą przez mieszkańców? To chyba powinno być jakoś kontrolowane bo następnym razem ktoś nam wybuduje np. stajnię na patio. Będzie równie absurdalnie jak popielniczki w miejscu gdzie nie wolno palić.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: dudek »

Wiecie, skoro i tak zakaz palenia jest "w poważaniu", to niech przynajmniej ci paskudni palacze mają gdzie te pety wyrzucać, żeby nie rzucali na trawnik.
No, ale wybrana forma jest co najmniej niepraktyczna, o stronie estetycznej nie wspominając.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: osverdis.pl »

Dostałem taką oto odpowiedź...
Integrum Management pisze:Popielniczki zamontowane na Państwa nieruchomości są jednym z popularniejszych modeli montowanych na osiedlach np.: „osiedle Marina Mokotów”. Montaż popielniczek ma na celu uchronienie od dewastacji koszy na śmieci. Zakaz palenia występuje w częściach wspólnych takich jak klatki schodowe czy garaże, nie można zabronić nikomu palenia na dworze. Mamy nadzieję, że mieszkańcy nauczą się prawidłowo korzystać z popielniczek. Dodatkowo umieścimy informację w newsletterze oraz ze względu na fakt, iż jest Pan dosłownie drugą osobą „źle odbierającą” popielniczki przeprowadzimy ankietę w tej kwestii. Proszę mieć na względzie coroczne koszty malowania elementów koszy. Na wyżej wymienionym osiedlu popielniczki zostały zamontowane ponad 8 lat temu i nie zdarzył się jeszcze żaden wypadek.
Dla mnie podejście "robimy, co chcemy i mamy nadzieję, że nauczycie się z tym żyć" jest przynajmniej zaskakujące.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: marcinn06 »

proponuje w odpowiedzi na tego maila zapytać się jaki był koszt tych popielniczek i kto wyraził zgodę na wydatkowanie tych środków :(
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: osverdis.pl »

Z newslettera:
Integrum Management pisze:Mając na celu ochronę koszy śmietnikowych przed dewastacją oraz związane z tym koszty corocznego odmalowywania, zainstalowaliśmy na ich górnej części popielniczki. W związku z ich kontrowersyjnym wyglądem jak sugeruje kilku mieszkańców prosimy o wyrażenie swojej opinii na ich temat. Opinie prosimy kierować na adres mailowy: pawel.waniek@inma.com.pl
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: "Popielniczki" nad koszami na śmieci

Post autor: MAJ40i4 »

Ja nie palę, ale na naszym osiedlu sporo ludzi pali, na patio balkonach itd. jeśli znikną te tzw. popielniczki to może być problem z jeszcze większą ilością petów w innych miejscach plus jak ktoś wrzuci peta do koszta może nawet wyniknąć z tego pożar.

Natomiast, samowolne montowanie takiego typu "udogodnień"bez naszej wiedzy i kosztorysu jest bardzo nie w porządku
ODPOWIEDZ