Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Tutaj możesz porozmawiać z sąsiadami na dowolny temat.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: Justa »

W związku z pomysłem wymiany książek i sugestią Sąsiada(/dki) wybrałam się wczoraj do naszej osiedlowej kawiarenki w celu zapytania o ewentualną możliwość organizowania takiego spotkania np. raz w miesiącu.
Bardzo przychylnie podeszli do tematu i szczegóły są do ustalenia. Możecie zgłaszać pomysły, jak to widzicie.

Pierwszym moim pomysłem była własnie organizacja spotkania, na którym poza wymianą książek będziemy mieli możliwość bliżej się poznać. Nie tylko wejść zabrać książkę i wyjść ;)

No i własnie ta inicjatywa stała się powodem do kolejnej fali pomysłów jak wykorzystać obecność kawiarni. Generalnie Właściciele są zainteresowani współpracą i tworzeniem zajęć, które będą dla nas ( mieszkańców ) interesujące.
Jestem mamą 10 latka i dotychczasowe zajęcia organizowane w kawiarni nie były powodem do zainteresowania dla mojego syna ( mówię tu o bajkach, czy kartkach tworzonych z okazji Dnia Babci, Walentynek itp.) Dlatego też wyszłam z propozycją do Właścicieli, żeby pomyśleli o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym i organizacji dla nich takich zajęć, na które dzieci chętnie by przychodziły. Padł pomysł cyklicznego modelarstwa, czy wynajmowania sali na zajęcia zorganizowane przez inne firmy ( np. programowanie). Jako rodzic chętnie wysłałabym dziecko na takie zajęcia tuż pod blokiem, gdzie samodzielnie może pójść i wrócić( tu prośba do osób chcących dać komentarz, że w Warszawie jest masa takich zajęć - owszem tak, ale często powodem rezygnacji udziału w takich zajęciach są kwestie logistyczne).

Oczywiście temat zajęć jest również otwarty dla osób dorosłych. Jeżeli macie pomysły na zajęcia, które mogłyby się odbywać w kawiarni podrzucajcie tematy.

I tak dla wyjaśnienia, nie mam żadnej korzyści z tego typu organizacji zajęć, nie mam nic wspólnego ani osobiście, ani finansowo z Kawiarnią. Te osoby, które już mnie znają wiedzą, że mam masę pomysłów i chęć do działania i robię to bezinteresownie. Chciałabym coś zmienić w naszym otoczeniu, żeby nam się milej tu mieszkało stąd pomysły na projekty do Budżetu, czy inne pomysły na naszą wspólnotę.

Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy dla nas ciekawe zajęcia i będziemy mieli możliwość własnego rozwoju i bliżej się poznamy :)
Pozdrawiam

Justa
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: kiwdul »

Pomysł super. Proponuję temat pierwszych warsztatów dla dzieci i wszystkich "luzackich" rodziców: "Do czego służy patio i dlaczego nie jest to boisko oraz dlaczego nie należy demolować trawnika w trakcie beztroskiej zabawy" - idealnie się wpisuje w obliczu nadchodzącej wiosny :-)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: and »

Kiwdul, a do czego według Ciebie służy patio? Czy to jest przestrzeń wyłączona z użytkowania?
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: kiwdul »

Właśnie po co jest to patio? Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi to patio? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całej wspólnoty. To jest patio na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym patio? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas opłacone i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest patio społeczne, w oparciu o sześć instytucji, na którym zadeptana trawa i kwiaty i skopane krzaki sobie zgniją, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
Protokół zniszczenia - plus podwyżka opłat dla wspólnoty ;-)
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: Nod »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:







Sorry za taki post ale sie mega usmialem!
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: Justa »

Temat jak widzę zbacza w zupełnie inną stronę... chociaż kiwdul jak masz ochotę na stworzenie takiego wykładu - uzgodnij szczegóły i możliwość takiej prezentacji, ustal termin i wywieś ogłoszenie - chętnie przyjdę z ciekawości.

W tym tygodniu wybrałam się po raz kolejny do właścicieli kawiarni i podrzuciłam masę tematów, które mogłaby zainteresować i rodziców i dzieci. Teraz cała sprawa w ich rękach, co zdecydują i co zorganizują.

Gdyby ktoś miał ochotę się wypowiedzieć to proszę, temat mam nadzieję, nie zostanie zamknięty.
Pozdrawiam

Justa
Klara
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 44
Rejestracja: 21 cze 2015, o 08:46

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: Klara »

A właściciele.... nic. Wręcz siedzą z założonymi rękami a kawiarnia w sezonie zimowym świeci pustkami.
Pytałam wiele swoich sąsiadek. Bardzo chciałyby, aby na osiedlu powstało jakieś " otwarte" miejsce dla dzieci. Skoro więc temat umarł, aktywuję go z chęcią. Może wspólnymi siłami uda się zrobić coś więcej.
Justa, pisz na priv. Jest nas więcej, ale mało osób zagląda na forum.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: marcinn06 »

Proponuję w sezonie obniżyć ceny na lody i zwiększyć rozmiar kulki to z pewnością zwiększy się i ruch w kawiarni. Dodatkowo wprowadzić troszkę niższe ceny i ewentualnie ciasta domowe. Z chęcią w sezonie poszedłbym z dzieckiem na lody do kawiarni ale 3.5 zł za kulkę wielkości orzecha włoskiego to przegięcie. Zimą szarlotka na ciepło i dzbanek zimowej herbaty też zrobiłby robotę ale na pewno nie w tak zaporowych cenach jakie mają właściciele teraz...

Może jeśli ktoś zna tych ludzi trochę bliżej to niech im podpowie, że nie tędy droga w tym biznesie i w takiej okolicy?? Zresztą reklamują się, że sprzedają naturalne lody o smaku "snikersa"??
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: moon »

Chyba właściciele nie są chętni do obniżania cen. Na mój komentarz, że w Gdańsku w sezonie gałka loda jest o złotówkę tańsza, skomentowali zupełnie bez sensu, że Gdańsk to kurort...To chyba w kurorcie powinno być drożej
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Natural Cafe - dodatkowe zajęcia, pomysły

Post autor: Justa »

Powiem tak, byłam u nich kilka razy i podałam im naprawdę sporo sensownych pomysłów, które można zrobić bez kosztów lub za symboliczną opłatą za wstęp. Pomysły były różne od warsztatów plastycznych dla dzieci (różnego rodzaju) po spotkania tematyczne dla rodziców i nie tylko dla rodziców - po konkretne warsztaty zorganizowane z wykorzystaniem wiedzy i materiałów komercyjnych firm działających w kawiarniach cyklicznie...
Nie wiem dlaczego to nie rusza... ja za nich tego nie zrobię, bo szczerze mówiąc nie mam na to już czasu.

Proponowałam zrobienie ankiet dla pobliskich bloków, żeby klienci się wypowiedzieli - przecież to najlepszy feed back...

Wykonałam pierwszy krok, żeby pomóc - decyzję i ruch zostawiłam właścicielom. Byli zainteresowani zrobieniem czegokolwiek, ale na spotkaniu kilka miesięcy temu, potem cisza...

We wrześniu miał ruszyć konkurs/ zajęcia / gra, gdzie można było wygrać wycieczkę do Budapesztu, temat chyba nawet nie ruszył...

Dziś są Mikołajki - zorganizować imprezę dla dzieci nawet za symboliczną opłatą to przecież też nie jest problem... nie wiem, działajcie jeśli chcecie, ja mogę pomóc, ale w ograniczonym zakresie z braku czasu...
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ