Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Tutaj możesz porozmawiać z sąsiadami na dowolny temat.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: Justa »

Witajcie,
chciałam podpytać Was o opinię na temat osiedlowej wypożyczalni gazet.

Wspólnie z Sąsiadką wpadłyśmy na pomysł stworzenia czegoś na kształt wypożyczalni gazet. Większość z nas kupuje gazety (myślę tu o kolorowych tygodnikach, miesięcznikach itp) i po przeczytaniu lądują w koszu. Może pomysł przekazania gazet w inne ręce pozwoli nam oszczędzić parę groszy a przy okazji da życie tej gazecie u kolejnej osoby?

Pierwsza wersja pomysłu zakłada umieszczenie stojaka przymocowanego do ściany w holu wejściowym do osiedla. Tam można by było odkładać gazety i pobierać nowe tytuły. Raz na kwartał najbardziej zniszczone, czy najstarsze magazyny byłyby utylizowane w suchej frakcji.

Dajcie proszę znać co myślicie o takim pomyśle, być może zbyt optymistycznie widzę ten projekt i wskażecie mi ciemne strony takiej inicjatywy ;)
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: osverdis.pl »

W tym miejscu stojak na pewno zostanie zawalony wszelkiego rodzaju ulotkami, sklepowymi gazetkami i innym badziewiem.
Jeżeli natomiast będzie tam coś wartościowego, to szybko pewnie zniknie, biorąc pod uwagę powszechny dostęp z zewnątrz.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: ziucia »

Świetny pomysł i będę wspierać. Czytam wysokie obcasy i żal mi ich wyrzucać więc zbieram je lub przekazuję koleżankom, z chęcią podzielę się z nowymi sąsiadami. Widziałam kiedyś stojak przy bloku gdzie można oddawać jedzenie które zostało a nie chcemy wyrzucać. Może w ramach recyklingu przyjmie się "gazetnik" ? Ja jestem za testem, dopóki nie spróbujemy nie przekonamy się. Przedsionek przy ochronie jest idealny. Myśle nawet o możliwości oddania książeczek dla dzieci? tez mam kilka takich.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: osverdis.pl »

ziucia pisze:Przedsionek przy ochronie jest idealny. Myśle nawet o możliwości oddania książeczek dla dzieci? tez mam kilka takich.
Mnie się nie podoba pomysł zagracania podcienia. Nawet bardzo.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: Justa »

Jeżeli zrobimy to w formie estetycznej, myślę, że szpecić i zagracać powierzchni nie będzie.

Jeżeli pomysł nie przejdzie oficjalnie to może uda się między Sąsiadami zrobic taką wymianę? Może ustalenie jednego dnia w miesiącu? Myślę, że wiosna sprzyjać będzie takim spotkaniom :)

A z książkami to fajny pomysł, nie tylko dla dzieci :)

Dziękuje za opinie :)

Czekam na więcej :)
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: osverdis.pl »

Justa, problem polega na tym, że jak każdy zechce coś tam wstawić, nawet estetycznego, to zrobi się... Mamy już worki dla psów, teraz dodamy gazety i książki, ziarnko do ziarnka...

Ze swojej strony mogę zaproponować wirtualną wypożyczalnię - odpowiedni wątek lub nawet dział forum, gdzie będzie można zamieszczać informacje, co i u kogo jest dostępne. Będzie więc i aspekt integracyjny ;).
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: Justa »

osverdis przyjmuję z wdzięcznością propozycję wirtualnej wypożyczalni :) Fajny pomysł. Zwłaszcza dla książek.

Proponuję jeszcze poczekać na głosy innych Sąsiadów :)
Pozdrawiam

Justa
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: soltys100 »

ochrona będzie miała co czytać :)
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: MAJ40i4 »

Moim zdaniem dobry pomysł Justa, sam przekaże i wypożycze :)

Odnośnie zaśmiecania- można sie umówić/poprosić z Panią sprzątającą aby powiedzmy po 2, 3 tygodniach wyrzucała wszystko co tam jest. Ustalić wcześniej umówione terminy wyrzucania gazet i po sprawie. A jeśli ktoś będzie chciał zachować to nie będę miał z tym problemu.

Myślę, że jesteśmy racjonalni i z tego stoiska nie będziemy robić śmietnika... A i ochrona skorzysta i może będzie dbała o porządek w gazetach :)
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Osiedlowa wypożyczalnia gazet

Post autor: Justa »

Czy ktoś jeszcze ma ochotę się wypowiedzieć?

Czy forma półki/wieszaka w tym stylu Wam odpowiada?

Obrazek

Obrazek

Czy zupełnie macie pomysł na inny styl?
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ