Ważne - zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Wpisy dostępne dla wszystkich
MCL
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 01:58
Budynek: 53G
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: MCL »

Druga sprawa - praktycznie każdy deweloper walczy z podobnymi sprawami. Kontaktowałem się ze znajomymi z innej firmy, tego typu przypadki to chleb powszedni. Myślę, że można spać spokojnie :)
Drive tastefully
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

Witam Wszystkich,
Wydaje mi sie, że zgodnie z nowym prawem każdy kto nie podpisał jeszcze aktu notarialnego w związku z wadą prawną nieruchomości ma na dziś też możliwość:

1. Zgłosić wadę prawną, czyli inny faktyczny stan prawny niż deklarowany w umowie deweloperskiej
2. Domagać się odstąpienia od umowy deweloperskiej
3. Domagać się zwrotu wszystkich płatności za lokale i wszelkich kosztów w tym nakładów poniesionych w tych lokalach

Z tego co czytałem wymaga to nie później niż do 1M zgłoszenia deweloperowi oficjalnie na piśmie wykrytej wady. Powinniśmy zbadać również nasze prawa co do takiej alternatywy. Jestem za współpracą z deweloperem ale ryzyko jest i jak będzie trzeba gdyby większość z nas zagroziła odstąpieniem (a to oznaczałoby już konkretne pieniędze dla Ronsona) to wydaje mi się, że skłonność dewelopera do ugody i zapłacenia/wykupienia tej działki byłaby dużo wyższa.

Podpisanie aktu z wadą powoduje przejęcie tej wady a deweloper ma tylko 5 lat rekojmi, kiedy za nie odpowiada, poza tym spółka zawsze może się rozwiązać, zbankrutować, upaść itd.

Nie jestem prawnikiem więc jeszcze raz podkreślam - powinniśmy taki scenariusz również prawnie zbadać.
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

A tak nawiasem mówiąc czy ktoś ma już ten wyrok ? Jak tak to prośba o załączenie go na forum.

Pozdrawiam
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: ziucia »

Wczoraj wysłałam prośbę do Ronson o przesłanie go, jak otrzymam, udostępnie oczywiście
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: ziucia »

Załączyłabym otrzymany od Kancelarii Notarialnej obsługujacej/współpracującej z RONSON projekt aktu notarialnego, ale jak się tu dodaje pliki? :-(
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: osverdis.pl »

ziucia, kliknij "Odpowiedz" (nie "Szybka odpowiedź"), pod oknem do wpisywania treści posta będzie zakładka "Dodaj załącznik".
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

Osobiście kupiłem mieszkanie na kredyt. Nie wiem ilu z Was również - ale mam wielkie obawy a nawet przekonanie, że po umieszczeniu w akcie zapisów jasno pokazujących wadę prawną naszej nieruchomości bank wypowie mi natychmiast umowę z racji braku rzetelnego zabezpieczenia kredytu. Generalnie do czasu uregulowania problemu z zasiedzeniem nieruchomość jest niesprzedawalna a banki patrzą właśnie na to. Dla mnie to problem bo jak bym miał gotówkę to bym nie brał kredytu .... Ciekawe jak Ronson ma zamiar podejść do tego tematu..... Może okazać się, że część z nas będzie miała problem z finansowaniem. Kluczowe są tu zapisy w akcie. I nic nie da nam wówczas zapewnienie wsparcia czy zadośćuczynienia w 202X roku .... Czy Ronson skoro działa w dobrej wierze podstawi nam inne nieruchomości dla naszych banków jako zabezpieczenie do tego 202X roku ? Jak nie to czeka nas finansowanie za gotówkę.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: ziucia »

Również tego się obawiam. Za dwa tyg miałam się wprowadzać do mieszkania... teraz nie wiem co robić? Wypowiadać umowę czy wprowadzać się i czekać na obrót sprawy ze jakoś się wszystko ułoży? Patowa sytuacja. Dzieci mają już zaklepane przedszkole od 1 marca, stare już wypowiedziane. Jak Ronson wiedząc o zasiedzeniu sprzedawał nam mieszkania? Jak tak można rujnowac komuś marzenia o własnym M. Eeeech
pawelnet
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:26

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: pawelnet »

Witam! Nie mogłem być na spotkaniu przy placu zabaw, byłem w pracy! Coś tam, wypracowaliście jakąś decyzję. 25 -go mam podpisywać akt notarialny, podpisujemy? Czy bunt?:)Dajcie jakieś info na forum bo nie wiem co było i co robić? Z góry dziękuje za informacje.
Paweł
Mieszkaniec bloku Sowieńskiego 53G
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

Dziś analizowałem mapki i wg mnie temat dotyczy wszystkich budynkow na osiedlu bo stoja na dzialkach 45/1 i 45/2. Czy ktoś rozumie to podobnie ?

Chyba trzeba wszystkim szybko o tym dać znać bo w grupie siła. Jezeli sie nie myle to oznacza to, ze w przypadku roszczen pienieznych potencjalnych przyszlych zasiedzialych wlascicieli oni beda sie musieli na nie solidarnie zrzucac.
ODPOWIEDZ