Ważne - zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Wpisy dostępne dla wszystkich
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ważne - bud.H zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: osverdis.pl »

ziucia, spróbuj odświeżyć stronę. Jeśli nadal będziesz miała problem, to odezwij się do mnie na PW.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Ważne - bud.H zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: piknew »

Który to jest budynek "H"?
Karol
Posty: 10
Rejestracja: 5 lut 2016, o 09:24

Re: Ważne - bud.H zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Karol »

Budynek H to ostatni wybudowany budynek przy placu zabaw. Obecnie administracyjnie to "G". Wcześniej w oznaczeniu projektowym był pod literą "H" - stąd te zamieszanie.

Moja propozycja na obecną sytuację:
1. Nic oficjalnego nie podpisywać.
2. Uzyskać wzór aktu notarialnego umowy przyrzeczonej,
3. Skonsultować z niezależnym radcą prawnym/prawnikiem propozycję dewelopera opisu obecnej "sytuacji" oraz jego "deklaracji" w proponowanym w akcie. Koszty usługi podzielimy na wszystkich mieszkańców - co będzie mało odczuwalne robiąc to w pojedynkę.
4. Na koniec można rozważyć podpisanie czegokolwiek gdy Wszystkim mieszkańcom budynku G (dawny H) będzie wszystko wyjaśnione, a zapisy w akcie, klarowne i zminimalizowanym ryzykiem.

Czy ktoś może polecić dobrego radcę prawnego / prawnika z doświadczeniem w takich sprawach?

pozdr
Karol
Sławek
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2016, o 15:35

Re: Ważne - bud.H zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Sławek »

Witajcie,
wysłaliśmy to pismo do znajomego prawnika, który pracuje dla firmy deweloperskiej. Jutro ma nam dać znać co wg niego powinniśmy zrobić, ale pierwsza rada była taka, żeby nie podpisywać na razie żadnych formalnych dokumentów.

Popytam o radców prawnych, a jutro dam też znać jaką dostaliśmy odpowiedź.

Cała nasza rozmowa toczy się w części forum poświęconej dla mieszkańców budynków 53-53D. Może warto byłoby ją przenieść, żebyśmy mieli pewność, że wszyscy zainteresowaniu na nią trafią? Ewentualnie na forum 53E-G wrzucić chociaż link.
Ola33
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2015, o 19:42

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Ola33 »

a czy ktoś ma postanowienie syg I Ns 1324/14
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: ziucia »

Już mam swoją korespondencję, również przekaże ja znajomemu radcy, podzielę się opinią. Piszecie jakieś pismo do dewelopera o zmianę/wstrzymanie daty podpisania aktu notarialnego? Nam wyznaczyli na 23 lutego
Radi
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, o 11:49

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Radi »

Witajcie, widocznie u mnie sprawa wygląda tak samo, chociaż nie otrzymałem jeszcze żadnej korespondencji, klucze odebrałem w listopadzie.
Wczoraj dowiedziałem się od sąsiadki o całej sprawie, dołączam do grupy.
Załączniki otwierają się bez problemu, dzięki.

Radek
Karol
Posty: 10
Rejestracja: 5 lut 2016, o 09:24

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Karol »

Witam,

proponuje abyśmy się wspólnie spotkali np. w sobotę 13/02/2016 godz.10 (przy placu zabaw) i zebrali myśli oraz ustalili następne kroki.
Czy może ktoś wydrukować i wywiesić ogłoszenie w budynku G w paru głównych miejscach, aby wszyscy mieszkańcy mieli szansę zobaczyć informację o zebraniu?

pozdr
Karol
Natalia
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2016, o 12:43

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Natalia »

Czesc,
ale grubo!
dzisaj powiesimy ogłoszenia. Do zobaczenia w sobote.
Pozdrawiam,
Natalia
przemek_waw
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2013, o 20:32

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: przemek_waw »

Witam,
moja prawniczka wskazała na 3 aspekty całej sprawy:
- pytanie co rzeczywiście jest w KW? Czy jest tam jakakolwiek wzmianka o tym procesie i wniosku o stwierdzenie zasiedzenia. Jeżeli nie ma, to jesteśmy rzeczywiście chronieni rękojmią wiary publicznej ksiąg wieczystych. Jest to o tyle istotne, że jakiekolwiek zapisy w KW ograniczające nasze prawa mogą mieć poważne konsekwencje dla osób finansujących zakup mieszkania kredytem, gdyż w zależności jak skonstruowane mają umowy kredytowe może to oznaczać problemy z bankiem; Dzisiaj byłem w wydziale ksiąg wieczystych. Niestety przedmiotowa KW liczy sobie 41 tomów. Udało mi się przejrzeć 6 - nie znalazłem tam informacji o tym postępowaniu;
- druga kwestia to ewentualne koszty związane z tym wyrokiem. Ronson teoretycznie deklaruje wyrównanie poniesionych strat rzeczywistych. Jeżeli wyrok się uprawomocni czeka nas jako wspólnotę uiszczanie tym ludziom comiesięcznej dzierżawy lub poniesienie kosztów wykupu tej działki. I uzgodnienie z Ronson pokrycia tych kosztów-zapewne na drodze sądowej; a procesy z Ronson trwają z reguły kilka lat:-(
- trzecia kwestia to działanie Ronson w dobrej wierze - być może kupując działkę nie wiedział o postępowaniu sądowym (bliskość terminów), ale od 2006 roku PZL-Wola (potem PHO) musieli poinformować sąd prowadzący sprawę o zmianie właściciela prawa użytkowania wieczystego przedmiotowej nieruchomości i Ronson musiał o tym postępowaniu wiedzieć. Ale Ronson działa w oparciu o spółki celowe i będą się tłumaczyć, że spółka Verdis nie wiedziała co robi spólka Innovation. Fakt jest taki, że powinni nas poinformować o tym postępowaniu przy podpisywaniu umowy deweloperskiej.I dla mnie nie było to działanie w dobrej wierze.
Co ważne- przeglądając KW zauważyłem, że już dla kilkudziesięciu lokali są wyodrębnione osobne KW, więc część mieszkańców podpisała już akty z umową przyrzeczoną.
ODPOWIEDZ