Ważne - zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Wpisy dostępne dla wszystkich
mik
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2015, o 19:50

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: mik »

Mapki potwierdzają, że 45/2 to działka na której stoją bloki z poprzednich etapów:
http://www.igeomap.um.warszawa.pl/iGeoM ... /Wola.html
(trzeba aktywować Javę), więc to oznacza, że pewnie ich też to dotyczy.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: osverdis.pl »

Nie wiem na ile dokładny (i zgodny z rzeczywistością) jest rysunek z pisma, które dostaliście, ale jeżeli w ogóle zahacza to o 45/2 (poniżej zrzut mapki), to w minimalnym zakresie. Generalnie jednak zgadzam się, że warto ustalić, o co tu dokładnie chodzi i kogo to dotyczy.

Obrazek
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

W pismie od dewelopera jest zapis ze pokrywa sie z 45/1 i 45/2. To nie ma zanczenia w jakim stopniu. Jezeli wogole sie pokrywa to wszyscy tak samo odpowiadaja.
JEZZ
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2016, o 22:09

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: JEZZ »

Czy ktoś może napisac jakie zapadły ustalenia dzisiaj na zebraniu w sparwie zasiedzenia? Czy podpisywać akty notarialne na przeniesienie własności czy nie?
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Nod »

Jacek pisze:W pismie od dewelopera jest zapis ze pokrywa sie z 45/1 i 45/2. To nie ma zanczenia w jakim stopniu. Jezeli wogole sie pokrywa to wszyscy tak samo odpowiadaja.
Już spokojne, nie siej paniki.
Wiem, ze im więcej ludzi się tym zajmie tym lepiej dla Was, ale to tak nie działa.
Zasiedzenie trzeba potwierdzić powiedzmy "dowodami". Tutaj w piśmie wyraźnie jest napisane, że dotyczy to działek wyodrębnionych prawnie, które są częścią 45/1 i 45/2. Więc nie ma prawnej możliwości składania roszczeń o całość działki. Są przypadki potwierdzone wyrokami Sądu Najwyższego gdzie były składane roszczenia wobec działki X, ale są bazując na aktach sprawy Sąd nakazywał wyodrębnienie prawne np. tylko południowej części działki (bo tylko ta była używana) i tylko to było "zasiedziane"
Tutaj, wg. pisma od Ronsona roszczenie jest wyraźnie tylko do części nieruchomości (te 683 m2) już wyodrębnionej, więc pozostałe "budynki" mogą spać spokojnie.
Sławek
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2016, o 15:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Sławek »

Hej,
moim zdaniem jest inaczej. Nasza wspólnota składa się z trzech budynków E, F, G i wszyscy właściciele mają udziały we wszystkich działkach pod budynkami, tj. właściciele budynków E, F są współużytkownikami obciążonej części działki tak samo jak mieszkańcy budynku G. W związku z tym niestety problem dotyczy całej wspólnoty.

Jak ktoś dobrze zauważył, roszczenia dotyczą również działki wspólnoty 53-53D, więc może się okazać, że obie wspólnoty będą musiały sobie z tym jakoś poradzić.

Pozdrawiam
Jacek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2016, o 00:35

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Jacek »

Nie bylo moim zamiarem siac paniki ;) w mojej ocenie jest tak jak Slawek mowi. Dokladnie to mialem na mysli w moim wczesniejszym poscie. Wyglada na to ze wszyscy maja udzialy.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: and »

Nie znam się, ale wydaje mi się, że Wspólnota z I i II etapu została by poinformowana o wyroku jeśli sprawa dotyczyła by naszych działek.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: Kris »

Zastanawia mnie tylko jedno... prawo nie działa wstecz... skoro wtedy ci ludzie nie mieli prawa przez zasiedzenie, a ja już mam dawno podpisany akt notarialny, na warunkach jakie wtedy były, to dlaczego miałbym się czegokolwiek obawiać? Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem... staram się logicznie połączyć pewne fakty...
pawelg48
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2015, o 12:55

Re: Ważne - bud.H (53G) zasiedzenie nieprawomocny wyrok!

Post autor: pawelg48 »

Jeśli ktoś był na sobotnim spotkaniu proszę o kontakt na pw lub dolog3@o2.pl.
Z góry dziękuje za informacje.
ODPOWIEDZ