Budynek E Allianz

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53E-53G.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Budynek E Allianz

Post autor: ewa »

Z pewnością wiele osób ma zarejestrowaną firmę w miejscu zamieszkania, ponieważ działalnosć gospodarczą rejestruje sie właśnie w miejscu zamieszkania - chyba, że ma się inną odrębną siedzibę.
Czym innym jednak jest wieszanie reklam. Mnie też się to nie podoba i myślę, że należy zapytać zarządcę o pozwolenie... ja jestem przeciw
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Budynek E Allianz

Post autor: ziucia »

Również jestem zaskoczona wielka plandeka reklamową na nowym bloku. Również podpisuję się pod brakiem zgody jako mieszkańca tego osiedla do wieszania reklam i innych pochodnych materiałów na balkonach. Szpeci to wygląd osiedla. Ten fakt budzi również obawę że inni pójdą tym śladem i zrobi się "choinka" z balkonów.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Budynek E Allianz

Post autor: MAJ40i4 »

Sprawa jest juz wyjaśniona przez zarządce. Reklama była nieprawie powieszona. Właściciel ma ją usunąć
apog
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2015, o 22:10

Re: Budynek E Allianz

Post autor: apog »

hmm... powiewająca czarna folia "zasłaniająca" nielegalnie zawieszoną reklamę nie wygląda zbyt estetycznie.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Budynek E Allianz

Post autor: ziucia »

MAJ40i4 pisze:Sprawa jest juz wyjaśniona przez zarządce. Reklama była nieprawie powieszona. Właściciel ma ją usunąć
Długo coś schodzi właścicielowi usunięcie tej reklamy....
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Budynek E Allianz

Post autor: MAJ40i4 »

Chyba wybrał formę "nieudanego zakrycia".... a dla zarzadcy jest już niewidzialna :)
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Budynek E Allianz

Post autor: ewa »

Nie wiem czy każdy z Was otrzymał zaproszenie od Zarządcy na zebranie, tam jest propozycja uchwały w sprawie zgody na reklamę za 150 zł /m-c. Oby nie było tak, ze teraz każda firma wystąpi o zgodę na zawieszenie sobie reklamy na balkonie ...
Eiraenire
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2015, o 19:23

Re: Budynek E Allianz

Post autor: Eiraenire »

Jeżeli pozwolimy na to jednej firmie to na pewno szybko znajdą się następne. Ja osobiście nie wyobrażam sobie żebyśmy na balkonach wieszali reklamy :/ Za pół roku będziemy mieli 7 piętrowy słup z ogłoszeniami, a nie spójnie i ładnie wyglądające osiedle.

Bardzo dziwi mnie też tłumaczenie właściciela który stwierdził że klienci z ulicy to raptem kilka osób w roku. Skoro klienci z ulicy to raptem kilka osób w roku to po co mu wielka reklama na balkonie szpecąca całe osiedle? Przecież klienci z którymi będzie umówiony z łatwością znajdą podany adres.

Oddzielną kwestią jest to że osoba kupująca lokal z myślą o prowadzeniu działalności gospodarczej związanej z przyjmowaniem w tym lokalu dużej liczby klientów nie zdecydowała się na zakup/wynajęcie jednego z lokali usługowych specjalnie przystosowanych do tego. Tam problemów z reklamą ani obcymi osobami wchodzącymi na teren osiedla by nie było.

Pomijam już kwestię zniżek dla mieszkańców, każdy kto próbował ubezpieczyć cokolwiek wie że agent zawsze zaproponuje jakąś zniżkę, a to dla nowych klientów, a to klientów wieloletnich etc etc. więc ta "zniżka dla mieszkańców" nie jest niczym szczególnym i na umowie na pewno znajdzie się jakaś inna zniżka którą i tak mogli byśmy sobie wynegocjować.

Podsumowując ja jestem zdecydowanie przeciw. Na osiedlu były dostępne odpowiednie lokale przeznaczone do prowadzenia działalności, można było zakupić jeden z nich a nie skazywać sąsiadów na dyskusyjną przyjemność biura za ścianą.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Budynek E Allianz

Post autor: MAJ40i4 »

Też jestem zdania, że jeśli zgodzimy się na jedną firmę, trzeba też będzie pozwolić innym. Miejsc na reklamę jest sporo w Warszawie, dlatego jestem przeciw.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Budynek E Allianz

Post autor: osverdis.pl »

Po sąsiedzku popieram brak zgody na reklamę, pamietajcie za to żeby wyegzekwować opłaty za czas, gdy wisiała na dziko ;-).
ODPOWIEDZ