Ujadające psy

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Ujadające psy

Post autor: marcinn06 »

czy grille węglowe są dozwolone na takich osiedlach? Chyba przepisy przeciw pożarowe zabraniają użytkowania takich rzeczy w ogródkach?? :)
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Ujadające psy

Post autor: soltys100 »

Są na 100% niedozwolone :)
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Ujadające psy

Post autor: trebor »

Całkowicie się zgadzam! Ktoś ma problem to niech idzie i się dogada a nie wylewa żale na forum!
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Ujadające psy

Post autor: rdx123 »

Witam,
Ujadający notorycznie pies, któremu nikt z przechodniów się nie podoba, mnie osobiście denerwuje. Jest to delikatne sformułowanie idealnie pasujące do tego forum.

Zgodnie z Pana interpretacją stosunków sąsiedzkich, od dzisiaj mogą wystawić kolumny na balkon i puszczać między 6-22 muzykę disco polo w normie 80 db i niczym się nie przejmować oraz wylewać (10-24 razy w roku) na Pana ogródek wodę z miski, po wypranych skarpetkach, tudzież gaciach albo umytych nogach. Szalenie interesujące podejście. Być może wystarczy psa zostawić w domu i za każdym razem mu mówić, że ktoś idzie – wtedy dla Pana poszczeka. Natomiast tzw. grilla na 10-24 razy w roku wystawić do domu i rozpalić na kaszankę, a na resztę roku wstawić na ogródek :). Można znaleźć rozwiązanie ? – można !:).

Niestety nie mogłem osobiście zgłosić uwag, gdyż boję się takich kontaktów. Mam chore serce i słabe ręce. Mam zalecenia od lekarza jak postępować w tego typu sytuacjach. Poza tym uwagi mogę zgłaszać tylko między 8-17 :).

Znając życie, niestety będę musiał słuchać psa (psów) i patrzeć na grilla.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Ujadające psy

Post autor: Skydiver »

Pozwolę sobie skorzystać z okazji i wyjaśnić że cisza nocna 6-22 jest tyko jednym z punktów regulaminu osiedla który jednak nas obowiązuje, te godziny są też niepisaną normą. Żadna ustawa w Polsce nie reguluje trwania godzin ciszy nocnej. To że nie ma określonych godzin nie znaczy że można komuś w nocy zakłócać spokój,nie znaczy też że można z byle powodu dzwonić na policję o godzinie 8 czy 15, kwestię " zakłócania spokoju" reguluje art. 51. Kw
Art. 51.
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych) .
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Ujadające psy

Post autor: tom »

Justa pisze:Ja mam taką radę dla wszystkich Sąsiadów.
Rozumiem Wasze żale, ale czy nie prościej byłoby osobiście grzecznie poprosić osobiście Sąsiadów o uszanowanie spokoju i wyjaśnienie co Wam przeszkadza w zwyczajnej, bezpośredniej rozmowie? Zwłaszcza jak wiecie kto konkretnie zakłóca Wasz spokój. Myślę, że taki kontakt bezpośrednio dotrze do adresata ( nie wiemy czy wszyscy, których dotyczy sprawa czytają forum) i być może duzo szybciej zapanuje zapanuje ład i porządek.

Wydaje mi się, że takie adresowanie żalu i wyrzucanie swojego niezadowolenia na forum nie wnosi nic konstruktywnego, a wręcz przeciwnie nakręca hejt i wylewanie pomyj.
Żyjemy w zamkniętej wspólnocie i musimy nauczyć się wzajemnego szacunku do siebie - jeśli oczywicie nie wyniosło się tego z domu. Dla dobra wszystkich.
Justa
wiesz dziękuję na serio działałem pod wpływem emocji masz całkowitą rację ! Przepraszam wszystkich urażonych moim postem.

Szanowni "sasiedzi" przepraszam za ton postu. Nie zgadzam się z argumantacja odpowiedzi nigdzie nie znajduje znamion przytoczenia nieprawdy.
Pozwolę sobie nie odwiedzać nikogo osobiście ani z przeprosinami ani celem wyjasnienia bo do listy zarzutów doszłoby nękanie....


Celem uszczegolowienia : max dopuszczalna norma hałasu w ciągu dnia na terenach miejskich to 55 dB i 45 w nocy.
ODPOWIEDZ