lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: johny »

Witam,
Ostatnio w garażu zauważyłem, stojący na środku drogi wjazdowej/wyjazdowej, samochód. Auto blokowało przejazd, najprawdopodobniej właściciel nie zaciągnął ręcznego, nie zostawił na biegu. Resztę zrobiła grawitacja skutecznie blokując przejazd. Poszedłem do ochrony i dowiedziałem się jak bardzo bezradni są w takich sytuacjach - wzbudzili we mnie takie współczucie, że zacząłem się zastanawiać jak moglibyśmy im pomóc w takich sytuacjach. W końcu właściciel auta zablokował co najmniej kilka aut, być może popsuł też kilku sąsiadom poranek, a dało się temu zapobiec.
Oczywiście to nie był jelcz i pewnie przeciętny facet jakoś by sobie z tym autem z rana poradził wpychając je na miejsce.
Nie wyobrażam sobie, że drobna niewielka kobieta mogłaby w ten sposób rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie, które przyszło mi do głowy, jest proste i rozwiąże 99% takich przypadków i im podobnych.
Moglibyśmy stworzyć listę miejsc postojowych i przypisanych do nich numerów budynków i mieszkań. Bez imion, nazwisk właścicieli, lokatorów itp. Ochroniarz w takiej czy innej sytuacji po prostu musi wiedzieć pod które drzwi iść. Nawet jeśli tam się okaże, że np mieszkanie jest wynajmowane, miejsce postojowe wynajmuje ktoś inny, to od biedy będzie to trop i w końcu da się dotrzeć do właściciela pojazdu.

Oczywiście lista będzie przydatna nie tylko w takich sytuacjach, w każdej innej kiedy np coś się stanie - rura się rozszczelni i zacznie przemieniać jakieś auto w basen, ochrona będzie mogła spróbować coś zrobić, teraz ku swej uciesze mają związane ręce i nic nie mogą zrobić poza, co naturalne w takich sytuacjach, martwieniem się.

Co myślicie? da się coś takiego zrobić?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: osverdis.pl »

"Ochroniarze" mieli taką listę przy różnych okazjach, np. wymiany pilotów.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: Justa »

Ja jestem za. Tylko sugeruję numery telefonów, bo nie każdy jest w domu zostawiając samochód w garażu.
Pozdrawiam

Justa
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: johny »

Słuszna uwaga, można taką listę uzupełnić o numer telefonu.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: otomichal »

zgadzam się, lista jest potrzebna. możemy nawet taką stworzyć przez forum, jeśli to tylko nr telefonu... część forum jest dostępna tylko dla potwierdzonych mieszkańców.
--------------
Pozdrawiam,
Michał
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: and »

Nie rozumiem dlaczego przez forum, przecież administracja wie kto jest właścicielem miejsca i ma do nas numery kontaktowe.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: johny »

Czyli co musimy dać znać administracji zeby udostepnila taka listę ochronie? Ostatni przypadek zdarzył się ok 20 więc administracja już zapewne spała.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: Andrew »

Tez jestem za.

Drobna uwaga: w zyciu kilka razy bylem swiadkiem jak samochod z powodu braku zaciagnietego recznego/wwrzuconego biegu zjechal na jezdnie. Zawsze sam lub z pomoca kogos wpychalem taki samochod na miejsce i podkladalem cokolwiek pod kola. Nie badzmy obojetni na takie przypadki i badzmy pomocni/zyczliwi.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: johny »

Oczywiście Andrew, kwestia jest taka, że potrzebne nam uniwersalne rozwiązanie takiego problemu. Mam w domu drobną kobietkę, która codziennie korzysta z garażu, Ona rower ledwo prowadzi, a co dopiero przepychać np Nissana Navarę:).
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: lista wlascicieli miejsc postojowych dostepna u ochrony

Post autor: Andrew »

Słuszna uwaga :)
ODPOWIEDZ