Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
ziucia
Posty: 64
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 17:02
Budynek: 53G

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: ziucia »

w projekcie- makiecie bloku byly juz te szyby mleczne wiec nie wiem w czym zdziwienie. To tak samo jakby byly okna wg starego typu czyli zabudowa od połowy sciany a pod spodem grzejnik. Przed zakupem wchodzilam do mieszkania znajdujacego sie od strony patio i od strony ogródków dzialkowych i pod wzgledem dostepnosci światła wygralo mieszkanie od strony patio. Mam nadzieje ze bede zadowolona ;-) a na zróżnicowanie tu mleczna zabudowa a piętro wyżej nie raczej bym sie nie zgodzila ze względu na " pajacykowaty " wyglad bloku :-(
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Nod »

Z tego co widzę u siebie w budynku projektowo oznaczonym F te okna dają naprawdę dużo światła i mleczna szyba nie przeszkadza totalnie (a jest swietnym kompromisem miedzy transparentnością a prywatnością). Chyba, ze ktoś lubi leżeć na podłodze i patrzeć na to co się dzieje na zewnątrz ;)
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Konkordat »

Dzieci i zwierzęta uwielbiają transparentne szyby.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: abel »

Lara pisze:Tylko że większość z nas nie narzeka na mleczne przeszklenia na balkonach, ale na mleczne przeszklenia w dużych oknach salonowych i w sypialni. Ja również jestem zawiedziona że w sypialni mam mleczne przeszklenia, ale jestem więcej niż pewna że nic się z tym zrobić nie da, bo nikt nie wyrazi zgody że część szyb będzie przeźroczysta a część z mleczna.
Tylko że to jest rodzaj balustrady balkonowej. To okno to porte fenetre i wymaga balustrady. Założeniem architekta było jednakowe szkło i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że na jednym balkonie jest mleczne a na drugim - obok - zwykłe... Ale jak zwykle, wszyscy kombinują jak mogą a potem dziwią się, że wszystkie osiedla wyglądają, tak jak wyglądają :D
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: MAJ40i4 »

Mi osobiście pasują takie przeszklenia. Każdy widział jaki koń będzie... Całego osiedla nie da rady zmienić bo za dużo sprzecznych zdań. Tym co widzą to w innych kolorach, trzeba się pogodzić ze stanem faktycznym.
Makówki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2014, o 23:52

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Makówki »

A ja, od początku kiedy zobaczyłam Wasze mleczne szyby, bardzo ich Wam zazdrościłam. Przeźroczyste są ciągle brudne, wszystko przez nie widać i ciągle pojawiają się nowe "piękne" przesłonięcia. Niedługo zrobi się tu niezły balkonowy festyn.
ODPOWIEDZ