Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
konstanty
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2014, o 19:58

Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: konstanty »

Witam
Kupiliśmy mieszkanie w budynku F z kuchnią i salonem od strony Patio. Wybraliśmy piętro, na którym w salonie są duże okna (kierunek wschodni, wiec chcieliśmy mieć rano dużo światła) niestety Architekt i Deweloper zafundowali nam mleczne przeszklenia, które nie dość że zasłaniają widok, to jeszcze nie przepuszczają słońca. TRAGEDIA!

Na osiedlu obecnie mamy już co najmniej 3 rodzaje przeszkleń - przeszklenie mleczne, w pasy, oraz przezroczyste szyby plus niektórzy sami sobie zasłaniają balkony foliami, bambusami, kratkami, a my usłyszeliśmy, że szyb mlecznych nie można wymienić.

Czy ktoś jeszcze chciałby wymienić te szyby na przezroczyste? Może grupa osób będzie miała większą siłę przebicia.

Pozdrawiamy
K
Efka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2015, o 15:59

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Efka »

Jestem przyszłym mieszkańcem budynku H. Od samego początku nie bardzo podobał mi się pomysł z mlecznymi szybami. Nie wiem jeszcze jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia, ale byłabym zainteresowana zmianą oszklenia. Z decyzją jednak wstrzymam się do czasu odbioru mieszkania i praktycznego sprawdzenia. Niestety etap III i IV różni się od etapów wcześniejszych nie tylko kolorami szyb, ale i klatkami schodowymi. Te ostatnie etapy mają ciemniejsze "zabudowy" na klatkach...
Rafau
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:50
Budynek: 53E
Numer mieszkania: 65

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Rafau »

Witam,

Też jestem trochę rozczarowany mlecznymi szybami. Liczyłem na przezroczyste.
Jeśli zaistnieje inicjatywa wymiany tych szyb - będę chętny.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Konkordat »

Dla Waszej wiadomości, orientowałem się w temacie i wiem, że będziecie potrzebować zgody architekta (prawa autorskie) na taką zmianę. Architekt domyślnie nie daje takich zgód i już. To samo dotyczy zabudowy balkonu czy jakiejkolwiek modyfikacji elewacji.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: marcinn06 »

Ja z chęcią zamienię się na mieszkania :) Mam przeźroczyste szyby balkonowe i robią one więcej problemu niż korzyści :)
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: abel »

marcinn06 pisze:Ja z chęcią zamienię się na mieszkania :) Mam przeźroczyste szyby balkonowe i robią one więcej problemu niż korzyści :)
haha! właśnie, właśnie, a jakbyście mieli jednak przezroczyste, to byście zasłaniali się tymi obrzydliwymi bambusami czy innymi siatami. serio, ludzie, przyjdźcie do sąsiadów z I - II etapu i posłuchajcie ich opinii.
Zgadzam się z tym, że teraz jest za dużo rodzajów szkła, nie ma spójności, plus dochodzą do tego wszystkie "osłaniacze" robione na własną rękę i balkonowe wystawki w postaci różnorakiego dobytku. Docenicie mleczne szkło, oj docenicie :)
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Lara »

Tylko że większość z nas nie narzeka na mleczne przeszklenia na balkonach, ale na mleczne przeszklenia w dużych oknach salonowych i w sypialni. Ja również jestem zawiedziona że w sypialni mam mleczne przeszklenia, ale jestem więcej niż pewna że nic się z tym zrobić nie da, bo nikt nie wyrazi zgody że część szyb będzie przeźroczysta a część z mleczna.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: ewa »

Ja mam mieszkanie w budynku G (obecnie 53F) i szyby w obu oknach mam przezroczyste. Jedynie balkon ma mleczne przeszklenie. Naprawdę ktoś ma mleczne szyby w oknach? - dobrze zrozumiałam?
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: Lara »

ewa pisze: Naprawdę ktoś ma mleczne szyby w oknach? - dobrze zrozumiałam?
Na szczęście nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby całe szyby były mleczne :) Chodziło mi tylko o tą część z mleczną szybą zabezpieczającą która jest przy dużych oknach.

Poniżej obrazek o co mi chodzi - zaznaczone mieszkanie jest czytso przykładowe, akurat teraz nie mam przy sobie zdjęć z mojego mieszkania.
Załączniki
Okna.png
konstanty
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2014, o 19:58

Re: Mleczne przeszklenia w budynkach F,G

Post autor: konstanty »

ale jestem więcej niż pewna że nic się z tym zrobić nie da, bo nikt nie wyrazi zgody że część szyb będzie przeźroczysta a część z mleczna.
Tak się zastanawiamy, ze skoro na oklejanie folią nie trzeba mieć zgody, to może w ten sam sposób podejść do wymiany tych szyb - po prostu nie pytać?
ODPOWIEDZ