Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Witam sąsiadów,
Czy potrzebuję czyjejkolwiek zgody żeby zamontować kotwę (oczko) do przypinania rowerów na swoim miejscu postojowym? Chciałbym to zrobić w posadzce mojego wewnątrz miejsca.
Gdzieś czytałem, że jako że miejsce nie jest fizycznie moje tylko wspólnoty - jak cały garaż - nawet wewnątrz miejsca nie mogę ingerować bez pozwolenia, czy to prawda?
Gdy tak sobie stoją 'luzem' dość łatwo mogą zmienić właściciela, a jestem do nich trochę przywiązany.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Konkordat »

Moją zgodę masz :D
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: dudek »

Garaż nie jest własnością całej wspólnoty, ale pewnej liczby współwłaścicieli. Prawnikiem nie jestem, ale taki zapis w KC:

Art. 206. Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli.

wydaje mi się dość klarowny. Dopóki robisz coś, co nie ma wpływu na to, jak inni współwłaściciele korzystają z garażu, to się nie masz czym przejmować. Oczywiście miło jest zawsze zapytać na forum albo pogadać :)
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Dzieki, juz jedna zgoda jest ;)
Jeśli rzeczywiście nie ma z tym problemów to byłoby super. Niestety nasze osiedle nie jest przystosowane do przechowywania rowerów:/

dzieki za podpowiedzi.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Konkordat »

Nasze osiedle generalnie słabo jest przystosowane do mieszkańców. Niestety najlepiej widać po wprowadzeniu się :(
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Jeszcze jedno pytanie, niedawno pojawiły się na miejscach postojowych słupki ograniczające wjazd. Już wiem z forum, że to miejsca ronsona, ale są też takie na których ciągle stoją auta, więc zakładam, że to miejsca prywatne. Czy ktoś kto posiada taki słupek może się wypowiedzieć jak to załatwiał? Czy po prostu sobie postawił?
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: Konkordat »

Bardziej prawdopodobne, że to jednak parkowanie na lewo. Ci co mieli kupione miejsce przed wstawieniem słupków takich słupków nie dostali. Czyli wniosek jest prosty albo ktoś kupił miejsce już ze słupkiem, albo parkuje nie do końca zgodnie z prawem własności...
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: hehemon »

Wiem, że firmy obsługujące osiedle parkują na tych niewykupionych miejscach.
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: johny »

Odbieramy od tematu. Mnie bardziej chodziło o samo przyklejania słupków do posadzki i pozwolenia z tym związane. Jak rozumiem deweloper nie potrzebował pozwoleń?
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: Mocowanie rowerów w garażu podziemnym

Post autor: synek »

Słupki nie są przyklejone do posadzki a osadzone na 4-ech grubych kotwach/kołkach wwierconych w beton.
Załączniki
IMG_1321.JPG
ODPOWIEDZ