Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: Justa »

Pierwsza rekreacyjna część parku powstała własnie z inicjatywy UM - to siłownia plenerowa. Jestem kompletnie załamana decyzją UM, zwłaszcza, ze mieszkańcy Ulrychowa w równej mierze głosowali na projekt. Sama chodziłam i osobiście przekonywałam spacerujące mamy do głosowania... i wszystko na nic....
Pozdrawiam

Justa
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: moskwicz »

W takim razie, trzeba dobitnie pokazać UM, że to oni wyszli z tą inicjatywą, a teraz odpowiadają, że to przecież oczywiste, że w parku nie może być rekreacji.
A co do przenosić siłowni, to może udałoby się ją przenieść na ten teren zielony na przeciwko Sawa Dom?
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: vedder »

to są ważne fakty o których pisze @Justa, które możemy wykorzystać. Dzieki
Tak jak pisałem wcześniej żona dowiaduje się co to pismo, które dostaliśmy, oznacza w sensie prawnym i gdzie teraz napisać albo z kim się spotkać, żeby jednak ktoś ruszył inne zwoje w mózgu niż te które używa do pisania takich idiotyzmów
nie chciałbym tego odpuszczać
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: moskwicz »

Informuj proszę na bieżąco, o ile to możliwe:)

Trzeba zaznaczyć, że Wola nie kończy się na Odolanach i że to mieszkańcy Ulrychowa wystosowali tę petycję.
kier
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2017, o 11:45

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: kier »

Super, że walczycie! To, że Hanka macza w tym palce to moim zdaniem bardzo prawdopodobne. Widać to po sposobie i tempie obrotu spraw. Jest pełne namaszczenie urzędników żeby zrobić tam wszystko po myśli Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Jeżeli już powstrzymać wyrzucenie rekreacji z parku należy trafić bezpośrednio do niej, bo to ona właśnie o tym decyduje. Czy uda się to zrobić? może, ale zdziwiłbym się jakby decyzję zmieniła. Dlatego jak będzie (w tym roku?) otwarcie izby pamięci, to trzeba zebrać się razem, z transparentami i narobić jej naprawdę dużego bigosu. Tak żeby wyszło, że Hanka jak zwykle nie słucha mieszkańców. To może ugrać nam sporego poparcia politycznego i odwrócić decyzję, albo chociaż przyczynić się do otwarcia innego parku w pobliżu. Swoją drogą chyba nie uważacie, że to przypadek, że powstał nowy park "Zielone Odolany" przy skrzyżowaniu JK i Sowińskiego, prawie pewne jest to, że miało to uciszyć mieszkańców Odolan.

Czy możemy liczyć na poparcie Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy jak oni czekali tyle lat na zmiany - https://ipn.gov.pl/pl/sledztwa/poszukiw ... -Woli.html ? Sama Wanda Traczyk-Stawska z wszystkich projektów izby pamięci chciała właśnie ten jeden z izbą w centralnym miejscu. Ciężko mi uwierzyć żeby w jej wizji był także plac zabaw dla dzieci. Oczywiście sama się zarzeka, że nie widzi w tym żadnych przeszkód, ale czy mówi prawdę?

Zobaczymy jeszcze jak radni, ale wątpię żeby politycy będą mieli jakieś obiekcie w czasach mody na koszulki ze znaczkiem Polska Walcząca? :roll:
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: vedder »

vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: vedder »

no więc oficjalnie - pismo Pani Architekt, które załączyłem wcześniej zamyka sprawę od strony formalnej - nie ma możliwości odwołania się.
Czyli generalnie Pani Architekt mogła sobie napisać zamiast 2.5 strony nie na temat, jedno zdanie "tere fere kuku" a my nie możemy nawet jej na to odpowiedzieć (znaczy możemy ale nic to nie da).

Możemy tylko wywierać presję na Prezydent Warszawy, radnych itp. poprzez oddzielne pisma do nich.

Normalnie przyjazne państwo.
kier
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2017, o 11:45

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: kier »

Na grupie facebookowej odsiedla LCC "Na Woli" taki post (nie mój):

Kamil Kociszewski:
UWAGA! PROŚBA O WSPARCIE

Sąsiedzi, w następny wtorek, 10.04, od godz. 16.15, odbędzie się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego i Nieruchomości poświęcone WYŁĄCZNIE naszej okolicy.

W programie są tylko (aż?) dwa punkty:

1. Zapoznanie się z informacją dotycząca infrastruktury komunikacyjnej na Ulrychowie.

2. Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w sprawie zaopiniowania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Cmentarza Powstańców Warszawy.

Punkt 1 chciałbym rozpocząć od krótkiej prezentacji sytuacji w okolicy i przedstawienia radnym naszych problemów z infrastrukturą komunikacyjną.
Dobrze, żebyśmy przypilnowali tego, co się będzie działo z Parkiem Powstańców; to punkt 2.

Mam do Was ogromną prośbę - czy moglibyście dołączyć do spotkania?
Im więcej nas będzie, tym poważniej temat zostanie potraktowany! Naprawdę.

Co ważne, do posiedzenia można dołączyć w czasie jego trwania. Jeśli ktoś nie może dotrzeć na 16.15, może wejść później, po prostu wchodząc w trakcie.

Pamiętajmy, budżet inwestycyjny miasta został ostatnio powiększony o 200 mln zł. Wcześniej budowa infrastruktury komunikacyjnej w naszej okolicy nie została nawet uwzględniona w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-42.
Być może nadarza się okazja, żeby w ostatniej chwili zgłosić nasze inwestycje! Oby...
...Na następną szansę trzeba będzie dłuuugo czekać.

Poprzednia próba omówienia na posiedzeniu Komisji problemów okolicy, w październiku ubiegłego roku, zakończyła się po 5-10 minutach, bo nie zostałem dopuszczony do głosu (choć punkt w planie posiedzenia się znajdował, a w sprawie prezentacji kontaktowałem się wcześniej). Mam nadzieję, że teraz się uda.

Wszystkich zainteresowanych udziałem bardzo proszę o kontakt (FB lub tel. <usunięto na prośbę kier>).
Załączniki
porządek posiedzenia 10.IV.2018.jpg
kier
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2017, o 11:45

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: kier »

Dodam jeszcze, że: posiedzenie odbędzie się na al. Solidarności 90, sala 110, na 1. piętrze.
Przed wtorkiem dobrze by się wymienić numerami tel., bo zdarzyło się, że w ostatniej chwili zmieniano miejsce spotkania. W razie czego, drugi budynek jest tuż obok, na Żelaznej.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: vedder »

to ja jeszcze dodam, że przed Świętami wysłaliśmy pismo do Zastępcy Prezydenta Warszawy, do Rady Miasta, do Burmistrza Woli i do Rady Dzielnicy odwołując się niejako do pisma Pani Dyrektor Biura Architektury dotyczącego naszej petycji
Zainteresowałem też ponownie tematem Dziennikarza ze Stołecznej który już pisał o naszej sprawie
ODPOWIEDZ