Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Post autor: Justa »

Drodzy Sąsiedzi :)

W poprzednim wątku nowych inwestycji był poruszany pomysł wzięcia udziału i zgłoszenia naszych projektów w budżecie w 2016 roku.
Kilka osób wyraziło zainteresowanie, więc co? Zaczynamy działać? :)

Myślę, że w tym wątku możemy zgłaszać pomysły, a potem założyć dla porządku wątki temetyczne i coś wspólnie stworzyć, by żyło nam się lepiej :)

Informacje są pod adresem. http://twojbudzet.um.warszawa.pl

Proponuję burzę mózgów i wpisywanie pomysłów, krytykę również - ale konstruktywną :)
Pozdrawiam

Justa
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: Justa »

Może zacznę ja z propozycją dla rozkręcenia dyskusji.

Proponuję zrobić duży plac zabaw dla dzieci w Parku Powstańców Warszawy. Plac zamknięty ( przed zwierzętami) z zabudową zarówno dla dzieci mniejszych, jak i starszych. W naszej okolicy brakuje placu zabaw zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci.

Drugi pomysł to chodnik, który połączy nasze osiedle i to powstające LC Croop z ulicą Sowińskiego 54. Znacząco skraca to drogę do szkoły, czy reszty osiedla.
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: osverdis.pl »

Ja bym chętnie widział ucywilizowanie drogi od Wolskiej do nas (przez park i cmentarze) żeby nie tonąć w kałużach/błocie, a w nocy w ciemnościach.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: otomichal »

Witajcie, chyba ponownie warto zgłosić remont ulicy sowińskiego od pustola. Dodatkowo, w interesie wszystkich, może jakieś boiski lub remont istniejącego w szkole przy redutowej?
--------------
Pozdrawiam,
Michał
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: osverdis.pl »

otomichal, ten projekt przeszedł i będzie realizowany w tym roku (:.
otomichal
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2014, o 10:47
Budynek: 53C

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: otomichal »

No to super, dzięki za info.
--------------
Pozdrawiam,
Michał
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: zieloni »

Justa pisze:Może zacznę ja z propozycją dla rozkręcenia dyskusji.

Proponuję zrobić duży plac zabaw dla dzieci w Parku Powstańców Warszawy. Plac zamknięty ( przed zwierzętami) z zabudową zarówno dla dzieci mniejszych, jak i starszych. W naszej okolicy brakuje placu zabaw zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci.

Drugi pomysł to chodnik, który połączy nasze osiedle i to powstające LC Croop z ulicą Sowińskiego 54. Znacząco skraca to drogę do szkoły, czy reszty osiedla.
super pomysł! jeszcze proponuję w ramach placu zabaw dwie czy też trzy huśtawki czy tez inne z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Jak mamy robić to już kompleksowo.
Chętnie pomogę w przygotowaniu.
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: Lara »

Justa pisze: Proponuję zrobić duży plac zabaw dla dzieci w Parku Powstańców Warszawy. Plac zamknięty ( przed zwierzętami) z zabudową zarówno dla dzieci mniejszych, jak i starszych. W naszej okolicy brakuje placu zabaw zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci.
Obstawiam ze może być problem z "ruszeniem" parku, bo miasto ma plany aby stał się miejscem pamieci i zadumy, a raczej place zabaw się w ten koncept nie wpisują. No chyba że gdzies na tyłach.
Nie wiem czy widzieliście, ale miasto rozpisało konkurs na zaprojektowanie pawilonu - izby pamięci przy cmentarzu powstańców warszawy.

Linki do konkursu:
http://kanag.pl/konkurs-na-koncepcje-pa ... more-11430
http://www.architektura.um.warszawa.pl/ ... zbapamieci
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: Justa »

Lara, w takim razie zastanawiam się dlaczego powstała siłownia, skoro jego przeznaczenie "gryzie się" z koncepcją zadumy. Myślę, że warto spróbować z tym placem, a przynajmniej zapytać czy plac zabaw ma szansę istnienia w parku. Macie pomysł do kogo zgłosić się z tym pytaniem?
Pozdrawiam

Justa
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: Justa »

Po konsultacji telefonicznej z Panią z wydziału Architektury - wysłałam zapytanie mailowe dotyczące zagospodarowania parku pod ewentualny plac zabaw.

Pomysł z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych jest świetny - tylko potrzebuję wsparcia jeżeli chodzi o opis, wygląd i cenę tych urządzeń.
Myślę, że rozsądniej będzie dyskutować o szczegółach zaraz po otrzymaniu info od Urzędu i stworzeniem tematu.
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ