Postęp prac - I etap

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Postęp prac

Post autor: osverdis.pl »

Rozumiem. W takim razie pewnie chodzi o to:

Obrazek
JKP
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

Re: Postęp prac

Post autor: JKP »

A myślicie, że uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w listopadzie jest realne? Zarówno dział sprzedaży, jak i dział techniczny Ronsona zarzekają się, że termin końca listopada nie jest w żaden sposób zagrożony.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Postęp prac

Post autor: se7en »

To juz jest koniec listopada? :)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Postęp prac

Post autor: osverdis.pl »

JKP pisze:A myślicie, że uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w listopadzie jest realne?
Jedyna data, o której słyszałem w tej sprawie to 20 listopada. Mnie również wszyscy zapewniają, że to pewniak.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Postęp prac

Post autor: and »

Dla mnie klatki i drzwi są ok, poza tym, że wolałbym ciemne, ale to rzecz gustu. W poniedziałek mieli składać chyba wniosek, ale jak będę to dopytam.
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Postęp prac

Post autor: rdx123 »

zgadzam się z "sp00ky",
widziane moim gustem:
    klatka (wiatrołap wyłożony w części kostką brukową oraz elewacja z klinkieru zewnętrznego, który chyba pozostał z elewacji zewnętrzej naszych budynków);
      drzwi zewnętrzne do mieszkań - tego typu drzwi (z okuciem metalowym) kierowane są na rynek dalekiego wschodu. tj. afganistanu, iraku (czyli miejsc gdzie trwają działania wojenne) i chyba montowane są w strategicznych dla danego kraju budynakach, dlatego jedno jest pewne - nikt nieuprawniony nie wejdzie do naszych mieszkań - tym osobom pozostają okna, wentylacja, itd. Dodam, że drzwi w tych krajach mają nazewnictwo w zależności też od regionu "Pustynna burza' bądź "Piasek pustyni".
        "wiatrołap na osiedle" w budynku B - zrobiony podobnie jak wejścia do klatek, studenci na architekturze (budownictwie) praktycznie w jedym miejscu będą mogli zobaczyć dwa różne rozwiązania (chodzi o porównanie z wiarołapem naszego sąsiada (budynek SD) - czyli wycieczki są gwarantowane;
          bruzdy (szczeliny, delatacje, dylatacje?) w mieszkaniach - myślę, że na parapetówkach będą robiły furorę, każdy zrobi sobie z nimi zdjęcie, (jeśli ktoś to zostawi - to na pewno BĘDĄ tematem rozpoczynającym każdą parapetówkę, spotkanie, imieniny itd.), dlatego skromnie proponuję wytłumaczyć pytająycm, iż - podobno jest to techonlogia wzięta z budowy mostów i autostrad (na szeroką skalę była stosowana przy budowie A2, która nie pęka pomimo, że jeżdżą po niej samochody, autobusy) - dlatego przedstawiciele genera. wykon. tak dokładnie wyjaśniają cel tej metody :D :D
          RESZTA jest OK :D :D . na szczęście będę mieszkał w mieszkaniu, a nie w wiatrołapie, klatce itp,
          sp00ky
          Potwierdzony mieszkaniec
          Posty: 141
          Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

          Re: Postęp prac

          Post autor: sp00ky »

          osverdis.pl pisze:Moje drzwi są dokładnie takie, jak na zdjęciach, które zamieściłem powyżej. To, co opisujesz przypomina drzwi tymczasowe, które były zamontowane na czas budowy, dziwne tylko, że dostałeś coś takiego do odbioru.
          Nie. Chodziło mi o to brązowe stalowe okucie skrzydła z wewnątrz. Rzecz gustu - dla mnie brzydkie jak noc - najchetniej bym przemalował. Zawiasy i akcesoria tylu wizjer srebrne, a okucia i futryny brązowe.
          JKP
          Potwierdzony mieszkaniec
          Posty: 37
          Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

          Re: Postęp prac

          Post autor: JKP »

          W biurze sprzedaży uzyskałam informację, że wniosek o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie został złożony dziś. Miesiąc to mało czasu na uzyskanie pozwolenia, ale może termin końca listopada zostanie dotrzymany.
          and
          Potwierdzony mieszkaniec
          Posty: 423
          Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
          Budynek: 53B

          Re: Postęp prac

          Post autor: and »

          Mhm, ja wczoraj usłyszałem, że wczoraj :)
          JKP
          Potwierdzony mieszkaniec
          Posty: 37
          Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:03

          Re: Postęp prac

          Post autor: JKP »

          Mam pytanie do tych z Was, którzy w umowie jako termin odbioru mieli wskazany wrzesień. Jaki macie termin zawarcia umowy ostatecznej przenoszącej prawo własności?
          ODPOWIEDZ