Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
konstanty
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2014, o 19:58

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: konstanty »

Witam
Czy wiadomo cos o terminach oddan mieszkan? Czy ktos kontaktowal sie ostatnio z przedstawicielami Ronsona?
Z gory dzieki za odpowiedz!
Pozdrawiam
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: trebor »

F i G z zewnątrz wydaja się skończone - pytanie jak wewnątrz?
W budynku H montują okna - są już na poziomie 4 piętra.
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: rav »

konstanty pisze:Witam
Czy wiadomo cos o terminach oddan mieszkan? Czy ktos kontaktowal sie ostatnio z przedstawicielami Ronsona?
Z gory dzieki za odpowiedz!
Pozdrawiam


Pani Dorota Dobosz twierdzi, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na odbiory będziemy zapraszani już w kwietniu.
Info z dnia 05.03.2015

Pozdrawiam
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Nod »

A czy ktoś z Państwa wie może, czy można wejść już teraz z ekipą remontową do swojego mieszkania na chwilę - aby ekipa mogła wycenić i zrobić kosztorys wykończenia/remontu? Z kim najlepiej się kontaktować w tej sprawie? Dziękuję za odpowiedź.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Nod pisze:A czy ktoś z Państwa wie może, czy można wejść już teraz z ekipą remontową do swojego mieszkania na chwilę - aby ekipa mogła wycenić i zrobić kosztorys wykończenia/remontu? Z kim najlepiej się kontaktować w tej sprawie? Dziękuję za odpowiedź.
We wcześniejszych wątkach n/t odbiorów wcześniejszych etapów jest trochę kontaktów na specjalistów do odbiorów mieszkań.
Warto tam zajrzeć.

Co do ekipy remontowej to z tego co czytałam w wątkach o odbiorach mieszkań ze wcześniejszych etapów to były odbiory wstępne, później się trochę czekało na pozwolenie na użytkowanie, odbiory końcowe i dopiero odbiory kluczy i organizowanie remontów więc nie wiem czy z tą ekipą to jeszcze nie potrzeba kilku m-cy. Ktoś coś wie więcej może? Ja wysłałam do Ronsona zapytanie ale jeszcze nie otrzymałam żadnych newsów.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Topiu »

Kontaktowałem się przed weekendem z Panią Małgosią z Ronsona. Na obiór kluczy umówiliśmy się pod koniec marca/na początku kwietnia. Ponieważ korzystamy z firmy RED NET to mogą wejść przez odbiorem i zrobić niezbędne wymiary. Myślę, że najlepiej zadzwonić do biura sprzedaży :)
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: MAJ40i4 »

Hmmm,

Jest parę jeszcze kwestii nie rozwiązanych, a mianowicie.
1. Ronson nadal czeka na PNU( pozwolenie na użytkowanie), jeśli tego nie załatwią- to marzec/kwiecień będą tylko odbiory techniczne. Natomiast jeśli uda się im to ogarnąć to będzie odbiór właściwy.
2. Jeśli odbiór pójdzie bez zarzutów---życzę tego wszystkim!!!, to dobrze jak najwcześniej wpłacić kasę za mieszkanie- inaczej nie ma kluczy. ( Warto na ten temat poczytać forum, szkoda zakładać nowe wątki, raczej je uaktualniać)
3. Na odbiorach będzie chwilowo podłączony prąd w celu sprawdzenia sieci.Liczniki już są, niestety zablokowane. W celu odblokowania należy udać się do RWE, gdzie po podpisaniu odbioru mieszkania możemy się udać. dogodny punkt do podpisania takiej umowy to Arkadia. Proces przetwarzania takiej umowy to od 2 tygodni od podpisania...
4. Niemniej jednak z racji tego iż ekipy często już mają zajęcie, warto mieć już ją zarezerwowaną. Podobnie meble czas oczekiwania to od 4-8 tygodni.
5. Długo obecnie zajmuje zamówienie płytek i podłogi... warto też o tym pomyśleć.
6.Sporo spraw dotyczących odbiorów jest tutaj: viewtopic.php?f=14&t=237&p=2883&hilit=pr%C4%85d#p2883

Pozdrawiam,
Marek
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

A czy ktoś ma informację czy Ronson złożył już wniosek na pozwolenie na użytkowanie? Ktoś ma jeszcze jakieś informacje? im więcej tym lepiej bo trzeba się zabierać za zamawianie wyposażenia:)
Ola33
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2015, o 19:42

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Ola33 »

Informacji od Ronson nie mam! ale dzwoniłam do PINB wniosek nie został jeszcze złożony!!!! więc ten początek kwietnia to bardzo optymistycznie1.
właściwy organ przeprowadza obowiązkowa kontrole przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania inwestora (tj. wniosku) o ile złożone zostały wszystkie dokumenty, które są wymagane, czas może może się wydłużyć jeszcze.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: MAJ40i4 »

Ola33 pisze:Informacji od Ronson nie mam! ale dzwoniłam do PINB wniosek nie został jeszcze złożony!!!! więc ten początek kwietnia to bardzo optymistycznie1.
właściwy organ przeprowadza obowiązkowa kontrole przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania inwestora (tj. wniosku) o ile złożone zostały wszystkie dokumenty, które są wymagane, czas może może się wydłużyć jeszcze.
W sumie nie dziwi mnie to co piszesz, ponieważ dzisiaj rozmawiałem z Panią Martą z Ronsona, ona mówiła taż- Ronson rozpoczął procedury związane z PNU, ponoć była już straż pożarna itd. Zapytałem wprost o wniosek i tutaj pojawił się problem... nie umiała/ nie wiedziała/ nie mogła mi udzielić odpowiedzi.

Tak więc na początek kwietnia zapowiada się raczej odbiór techniczny, a na odbiór właściwy jeszcze poczekamy.

Pozdrawiam,
Marek
ODPOWIEDZ