Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Czy ma ktoś projekt elewacji na naszych budynkach? może można coś jeszcze z tymi nieszczęsnymi przeszkleniami zrobić i zainterweniować do Ronsona??
Efka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2015, o 15:59

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Efka »

Podejrzewam, ze ten ostatni blok tez bedzie miał mleczne szyby.....
Niestety :(
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Justa »

To ja Wam dam trochę optymizmu z tymi mleczny szybami... Jak przyjdzie Wam myć okna, inaczej spojrzycie na temat. Typowo przeźroczyste szyby w dokładnym umyciu z dwóch stron to wyzwanie. Mam jedno okno - środkowe z trzech, które się nie otwiera :twisted: umycie go skutkuje gromami i użyciem wielu błogosławieństw dla architekta :twisted:
Jak tylko zacznie się wiosna to pierwszym krokiem tuż po umyciu okien będzie zaklejenie jej mleczną okleiną, tak jak już zrobiło to kilku sąsiadów.

Niemniej jednak, zgadzam się z Przedmówcami, że elewacja i taka mleczność szyb bardzo odróżnia budynki od siebie, a szkoda, bo osiedle całkiem ładnie się prezentuje...
Pozdrawiam

Justa
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Poniżej aktualne fotki bloku wraz z uwzględnieniem nieszczęsnych mlecznych balustradek, stan na dzień 18.01.15
Załączniki
CAM00069.jpg
CAM00068.jpg
CAM00067.jpg
CAM00064.jpg
Sylwia
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2015, o 20:22

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Sylwia »

Aga Lk--> przyglądałam sie dzis z bliska niestety jest to mleczne szklo..:(
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: MAJ40i4 »

W standardach wykończenia odnośnie:
BALKON / TARAS/ LOGGIA / WERANDA
jest:
BALUSTRADA-STAL LAKIEROWANA PROSZKOWO LUB ALUMINIUM/ ŻELBETOWE / SZKŁO BEZPIECZNE.

Nic tam innego nie widzę:

Natomiast w :
ELEWACJA
ŚCIANY ZEWNĘTRZNE TECHNOLOGIA LEKKO MOKRA - TYNK STRUKTURALNY
IZOLACJA TERMICZNA STYROPIAN
OKNA DREWNIANE lub PCV
ROLETY ANTYWŁAMANIOWE -
DRZWI WEJŚCIOWE DO KLATEK STALOWE/SZKŁO BEZPIECZNE
Pozdrawaim,
Marek
kodi 49
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2015, o 13:57

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: kodi 49 »

Witam szanownych sąsiadów. Będę mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem mieszkania na II piętrze w bloku H (IV etap). Pozwoliłem sobie napisać niniejszy post ponieważ interesuje mnie tematyka szyb zamontowanych przez wykonawcę. Obecnie mieszkam w bloku, gdzie zabudowano na balkonach szyby przezroczyste. Według mnie jest to niezbyt dobre rozwiązanie. Szczególnie latem, gdy wielu mieszkańców suszy na nich pranie. Patrząc na blok mamy pełen przegląd bielizny sąsiadów. Dodatkowo osoby, które nie posiadają komórek lokatorskich traktują je również jak podręczne magazynki. Budynek wygląda naprawdę mało estetycznie. Z uwagi na fakt, że szyby mleczne są droższe myślę, że zdecydowano się je zamontować na wniosek niektórych mieszkańców. Ja osobiście chciałbym, aby w moim bloku były również mleczne szyby.
PS
Ponieważ nie mieszkam w Warszawie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś przy okazji robienia zdjęć "pstryknął przypadkiem" także blok H. Wiedziałbym, czy coś się tam dzieje. Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

kodi 49 pisze:Witam szanownych sąsiadów. Będę mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem mieszkania na II piętrze w bloku H (IV etap). Pozwoliłem sobie napisać niniejszy post ponieważ interesuje mnie tematyka szyb zamontowanych przez wykonawcę. Obecnie mieszkam w bloku, gdzie zabudowano na balkonach szyby przezroczyste. Według mnie jest to niezbyt dobre rozwiązanie. Szczególnie latem, gdy wielu mieszkańców suszy na nich pranie. Patrząc na blok mamy pełen przegląd bielizny sąsiadów. Dodatkowo osoby, które nie posiadają komórek lokatorskich traktują je również jak podręczne magazynki. Budynek wygląda naprawdę mało estetycznie. Z uwagi na fakt, że szyby mleczne są droższe myślę, że zdecydowano się je zamontować na wniosek niektórych mieszkańców. Ja osobiście chciałbym, aby w moim bloku były również mleczne szyby.
PS
Ponieważ nie mieszkam w Warszawie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś przy okazji robienia zdjęć "pstryknął przypadkiem" także blok H. Wiedziałbym, czy coś się tam dzieje. Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Generalnie mleczne przeszklenie na balkonie jest wg mnie też ok ale na oknach trochę marnie to wygląda... no zobaczymy jak ze środka to będzie wyglądało.
Co do bloku H (IV) etap to blok rośnie z dnia na dzień, nie wiem czy już ostatnie lub przedostatnie piętro nie rośnie...:) Jak będę kolejnym razem to cyknę fotkę chyba, że ktoś to zrobi szybciej:)
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: piotress »

Odnośnie mlecznej szyby, to jak kupowałem mieszkanie to pani z Ronsona mówiła, że szyba będzie mleczna, nie przezroczysta jak na wcześniejszym etapie.

Ogólnie tam jest parę różnic między etapami I-III a IV-V. To też jest taki podział przy wspólnotach.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

jest kilka nowych fotek z budowy na stronie Ronsona. Zainteresowanych zapraszm: http://verdis.ronson.pl/galeria_zdjec/zdjecia-z-budowy/
ODPOWIEDZ