Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: ewa »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem jeszcze ciekawa, kiedy można otrzymać projekt aktu notarialnego do czytania - ja jestem umówiona na poniedziałek a dziś w czwartek jeszcze nie wiem, co będę podpisywać. Koszty również jeszcze nieznane, czekam na telefon. A czy ktoś podpisywał akt notarialny na mieszkanie i miejsce postojowe jednocześnie? Czy wtedy opłaty będą niższe?
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: febri »

Ja otrzymalam projekt aktu zaraz potem jak o to mailowo poprosilam, musialam tylko wyrazic zgode ze jeśli bym skorzystala z innej kancelarii obecna wystawi fakturę zgodnie z ustawą o wynagrodzeniu notariuszy ok 600 zl.
Akt byl na mieszkanie i miejsce, nie dawalo to nizszej ceny.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: ewa »

Już się dowiedziałam. Tak - projekt umowy będzie pod warunkiem wyrażenia zgody za jego zapłacenie w przypadku rezygnacji z usług kancelarii. Jeśli się kupuje mieszkanie i garaż razem oszczędza się na opłatach za wypisy - kancelaria bierze góra 120 zł bez względu na to, ile będzie stron. Jeśli zatem osobno się kupuje miejsce parkingowe, to jest 10 stron aktu notarialnego x 7 zł za stronę i x 5 wypisów, oszczędza się ok. 350 zł.
ODPOWIEDZ