Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Dziś dzwoniłam do Ronsona, podobno wniosek na pozwolenie na użytkowanie został złożony, też poinformowano mnie o częściowych kontrolach m.in straży pożarnej. Z tego co mi dziś powiedziano nie chcą robić odbiorów wstępnych i końcowych tylko chcą od razu zrobić jeden odbiór końcowy jak będzie pozwolenie na użytkowanie. Odbiory mają być po świętach wielkanocnych i ma to umawiać dział techniczny.
Co do terminu złożenia wniosku to weźcie też pod uwagę to, że tego wniosku nie składają Panie z biura sprzedaży więc one od ręki też takiej informacji dokładnej mogą nie posiadać. Zakładam, że bardziej szczegółowe informacje mogą podać po sprawdzeniu informacji w odpowiednim dziale. Tak czy siak czeka się po tym jak uzyskają pozwolenie to i tak czeka się jeszcze 14 dni na uprawomocnienie się zezwolenia.

A co do PINB to ja też nie wiem czy oni telefonicznie podają takie informacje... bo w sumie to jest wniosek dewelopera a nie nasz:)

Czy ktoś może wie coś więcej?
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Dziś, kilka godzin temu, ukazała się informacja o tym, że III etap dostał pozwolenie na użytkowanie.
Link do wiadomości: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title, ... aid=11499b

Ktoś coś wie?:)
Ktoś ma jakieś info z Ronsona?
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: MAJ40i4 »

Nic jak tylko się cieszyć:) że wszystko zmierza w dobrym kierunku.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: ewa »

Czy ktoś już podpisał akt notarialny? Można parę słów, jak to się odbyło, ile trwało, ile kosztowało?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: osverdis.pl »

ewa, u notariusza Ronsona spodziewaj się stawek maksymalnych lub do nich zbliżonych.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: kiwdul »

Można też spokojnie negocjować cenę z notariuszem Ronsona
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Topiu »

Podpisywaliśmy akt notarialny 2 czerwca. Zajęło to około godzinę. Co do kosztów, to polecam kalkulator:

http://www.rp.pl/narzedzia/calc_nieruchomosci.jsp

Od wyniku, który wyjdzie odjąć 20-25% i wychodzą mniej-więcej koszty podpisania aktu (u mnie się sprawdziło).
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: ewelina »

Topiu,
Czy to już był akt ostateczny?
Bardzo szybko ( ja dopiero odebrałam lokal po usunięciu usterek, więc do aktu jeszcze chwila..)
Jeśli możesz odpowiedzieć - czy akt podpisywałeś u notariusza Ronsona czy w "swojej" kancelarii?
Nigdzie się nie mogę dowiedzieć jakie będą koszty aktu ostatecznego..

I dlaczego od wyniku odjąć 20-25%?

z góry dzięki za odp.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Topiu »

Ewelina,

Tak, to był akt ostateczny :) Ja miałem pierwszy odbiór w połowie kwietnia i kilkanaście usterek w mieszkaniu było. Jednak koordynator ze strony Generalnego wykonawcy poinformował mnie, że w ciągu 2 tygodni usterki będą usunięte i po kilku moich interwencjach tak było. NA drugim odbiorze wszystko było ok, więc pod koniec kwietnia już miałem klucze :)
Akt podpisywałem w kancelarii, która współpracuje z Ronsonem, a o kosztach dowiedziałem się... dzień przed podpisaniem aktu. Jednak koszty pokryły się z tymi ze strony minus 20-25%.
Od wyniku odjąć właśnie taką wartość, ponieważ Pani z kancelarii, która do mnie dzwoniła mówiła o "rabacie dla Ronsona". Policzyłem, że zarówno w moim przypadku, jak i kolegi z budynku F to się sprawdziło :)
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: febri »

Hej
Polecam zrobić tak jak ja po konsultacji z osobami, które niedawno podpisywa ly akty ostateczne u innych deweloperow.
Nie ma problemu aby poprosic kancelarie o przeslanie ceny naszego aktu z rozbiciem na skladowe żeby zobaczyc np jaką takse bierze notariusz czy co sie w cenie zawiera np czy musimy sami skladac wniosek do sadu o ustanowienie hipoteki na rzecz banku czy notariusz już to zawarl w cenie. Notariusz Ronsona nie zawiera co jest ok bo to ponoc latwe i proste jak sami idziemy z wnioskiem do sadu (moj bank caly wniosek przygotowuje) a notariusz wiadomo za to liczy.
Gdy wiemy jaką mamy cenę aktu można z notariuszem ronsona negocjowac jego takse jak i z każdym innyn. Ponoc taksa w przypadku aktu na garaz jest niegocjowalna bo 'nieduza', uzgodniona stala z Ronsonem.
Konsultowalam sie z innymi notariuszami aby jednak płacić mozliwie najmniej jednak różnice w cenie nie byly warte czasu czekania az nowy notariusz zapozna sie ze wszystkimi dokumentami i sprawą a inwestycja Ronsona ponoc prosta nie jest.
ODPOWIEDZ