Brama garażowa

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: podspodem »

Kris, trzeba konkretnie działać, tu na forum niczego nie zmienimy. Kartka za wycieraczkę + telefony do Straży Miejskiej tak długo, jak będą się takie numery powtarzać. Wczoraj widziałem, że komuś puściły nerwy i jeden z samochodów miał już "karnego k**sa" na szybie. Zdecydowana większość kierowców odpuści, widząc konsekwentny sprzeciw na takie chamskie zagrywki. Tylko żeby to się udało reagować muszą wszyscy, a nie jedna czy dwie osoby.

P.S. czy ktoś próbował zgłaszać to miejsce do Straży Miejskiej jako zastawianie drogi pożarowej? Może taki sposób byłby skuteczniejszy?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: Kris »

podspodem, masz rację... a jest to oznaczone jako droga pożarowa?
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: podspodem »

Rozmawiałem z p. Patrykiem - czas naprawy bramy to ok. 3-4 tygodni, jest robiona na zamówienie. Będzie to robić inna firma niż pierwotnie, bo poprzednicy mieli spore problemy z terminowym usunięciem zgłaszanych uszkodzeń. Sprawca zniszczenia bramy zgłosił się sam, naprawa będzie pokrywana z jego ubezpieczenia AC. Jutro p. Patryk powiesi na płocie przy wjeździe pomiędzy II i III etapem zalaminowane informacje o zakazie parkowania, dodatkowo ochroniarze dostaną kartki do wkładania za wycieraczki i zalecenie, aby to robić przy obchodach.

W pierwotnym projekcie był przewidziany dodatkowy szlaban przy tym wjeździe, jednak ponieważ będzie to wspólny wjazd do dwóch różnych wspólnot Ronson zaniechał instalacji pozostawiając to do załatwienia Wspólnotom. Oznacza to, że najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych miesięcy nie uda się tego załatwić.

Jest już prawie gotowy projekt kamer w garażu - docelowo łącznie będzie ich ok. 30, obejmować będą wszystkie wjazdy, wejścia z klatek i przestrzeń wewnątrz.

W przyszłym tygodniu Administrator jedzie też negocjować z miastem przygotowany projekt nowej organizacji ruchu, za kilka tygodni powinien być znany ostateczny format zmian zaakceptowany przez miejskiego Inżyniera Ruchu.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Brama garażowa

Post autor: vedder »

@podspodem
a jaki jest ten "przygotowany projekt nowej organizacji ruchu"?
ktoś go widział?
chodzi o "naszą" część Sowińskiego i Człuchowskiej czy o cały kwartał (Człuchowska, Norwida/Baltazara, Pustola, Sowińskiego)?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Brama garażowa

Post autor: osverdis.pl »

Pamiętajcie proszę, że to jest temat o awarii bramy garażowej. Od monitoringu, organizacji ruchu, itp. są osobne. Dzięki.
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: podspodem »

podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: podspodem »

Wracałem dzisiaj koło 21 do domu, na podjeździe do garażu ani jednego samochodu... czyżby proste kartki jednak podziałały?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: Kris »

Wcześniej stały... łącznie z samochodem z Mostostalu... i jakimś kamperem...
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: podspodem »

Właściciela kampera znam osobiscie, to jeden z wykonawców, nie wiedział, że brama jest już używana. Rozmawialem z nim, nie będzie tam więcej parkować. A na mostostalowca zabraklo mi dzisiaj karteczki, wiec tez jest odrobinę usprawiedliwiony.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Brama garażowa

Post autor: Kris »

podspodem, no to super, ja zaraz drukuję karteczki... chyba, że mi możesz podrzucić wzór na maila? :) Abyśmy mieli takie same... maila podsyłam na PW :)
ODPOWIEDZ