Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: soltys100 »

Witam,

temat tych daszków nie dotyczy mnie bezpośrednio jednak jeżeli projekt będzie zgodny z innym elementami osiedla jestem na TAK.

Podoba mi się, że chcecie to przeprowadzić przy pomocy uchwały czyli tak jak być powinno.

Okazuje się bowiem, że nie wszyscy się do tego stosują i dokonują pewnych inwestycji na własną rekę bez pytania kogokolwiek o zgodę , opinię.

Ma tu na myśli zabudowę balkonu z bud. 53a nad wjazdem fdo garazu od ul. Człuchowskiej.

Z tego co wiem nikt takiej zgody nie wyrażał nie pamiętam bowiem żadnej uchwały w tym temacie.

Większośc w Was pewnie nie zauważyła że pojawił się taki twór? Co o tym myślicie?
pawelk
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2013, o 20:08

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: pawelk »

soltys100 pisze: Okazuje się bowiem, że nie wszyscy się do tego stosują i dokonują pewnych inwestycji na własną rekę bez pytania kogokolwiek o zgodę , opinię.

Ma tu na myśli zabudowę balkonu z bud. 53a nad wjazdem fdo garazu od ul. Człuchowskiej.

Z tego co wiem nikt takiej zgody nie wyrażał nie pamiętam bowiem żadnej uchwały w tym temacie.

Większośc w Was pewnie nie zauważyła że pojawił się taki twór? Co o tym myślicie?
Faktycznie wcześniej nie zauważyliśmy tej zabudowy. Nie wydaje mi się, żeby to rozwiązanie było wcześniej konsultowane.
Ja w sprawie zawieszenia anteny satelitarnej dostałem odmowną decyzję bo ingeruje w wygląd całej elewacji, ale może sąsiad dostał zgodę.
Tak czy inaczej ja uważam, że takie elemnety nie powinny się pojawiać.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Justa »

Ja wrócę do tematu zbudowanego balkonu... Czy myślicie że administrator coś z tym zrobi? Poza wysłaniem pisma? Boję się, że zacznie się samowolka jak Sprawa przycichnie...
Pozdrawiam

Justa
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: soltys100 »

Rozmawiałem z Zarządcą i takiej zgody nie było, nie było bowiem nawet zapytania. Z tego co wiem lokator nie odpowiada na maile, pisma od Zarządcy.

Justa zgadzam się że za chwilę będziemy mieli samowolę, nie zdziwię się jak ktoś dokona kolejnej zabudowy na zasadzie jak tam zrobili bez pozwolenia to i ja zrobię.

Proponuję abyście także naciskali na Pana Patryka ja pisałem w tej sprawie i dzwoniłem do niego. Napewno pomoże jak będzie więcej takich interwencji.

Pozdrawiam
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: osverdis.pl »

Wydzieliłem wątek samowoli z tematu dotyczącego zadaszenia balkonów.
hioop
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2014, o 20:14

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: hioop »

Witam sąsiadów,

Tak się składa że to ja jestem właścicielem owego balonu o którym niestety niezbyt przychylnie piszesz powyżej. W woli wyjaśnienia:

1. posiadam zgodę administratora osiedla na wykonanie takowej zabudowy
2. posiadam zgodę Wydziału Architektury i Budownictwa gminy Wola

Odbieram telefony m.in. w tej sprawie od Pana Patryka również.

Bardzo proszę szanownych sąsiadów o odrobinę szacunku i dobrej woli aby umieszczać na forum prawdziwe i potwierdzone informację lub po prostu nie pisać w cale, gdyż pisanie nie prawdy jest krzywdzące. Zawsze przecież można przyjść, zapytać, porozmawiać.

Moja zabudowa jest bez ramowa, to oznacza że każdej chwili mogę ją złożyć i będzie niewidoczna dla otoczenia.

MG
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: marcinn06 »

A tak z c8ekawości zadam pytanie czy na takową zabudowe nie musi wyrazić zgody wspólnota? Zasadniczo zbytnio mi ona nie przeszkadza ale chc8ałbym wiedziec jak to jest od strony formalnej.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: and »

W takim razie kto kłamie w sprawie telefonów i braku informacji zwrotnych ? Kpina...
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: Konkordat »

No to robi się Ciekawie - prawie jak u Sowy ;) tylko taśm nie ma. no ale jednak coś jest na rzeczy i ktoś mija się z prawda.

hioop możesz napisać coś więcej na temat zabudowy bezramowej? technologia, na czym polega, kto robi?
hioop
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2014, o 20:14

Re: Ingerencje w elewację zrealizowane bez zgody Wspólnoty

Post autor: hioop »

ODPOWIEDZ