Zadaszenie balkonów/loggi

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: katja »

OK, skontaktuję się z tą firmą (i nie tylko), dowiem się jak procesuje się podobne sprawy i poproszę o przesłanie ofert
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Konkordat »

No gdyby taka uchwała nie przeszła to, źle by świadczyło o nas jako współlokatorach, ale ludzie bywają dziwni. ;)
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Andrew »

Jeżeli chodzi o "okapy", czy też jakiekolwiek inne rozwiązanie, które ograniczy zalewanie loggi na niższych piętrach (przez rozbryzgującą się na barierkach wodę), to śmiało możecie mnie dopisać do listy chętnych.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: katja »

katja pisze:OK, skontaktuję się z tą firmą (i nie tylko), dowiem się jak procesuje się podobne sprawy i poproszę o przesłanie ofert
Wysłałam zapytanie ofertowe do kilku firm. Z jednej pojawiło się pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć (przynajmniej bez dokumentacji technicznej obiektu) - jaka jest grubość styropianu ociepleniowego? Może ktoś wie lub jest w stanie na szybko sprawdzić? Pytają również o rodzaj konstrukcji - na razie poproszę o wycenę konstrukcji ze stali nierdzewnej.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: moon »

Podaj maila to wysle Ci dokumentacje techniczna dachu, ja tez wstepnie jestem zainteresowana
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Skydiver »

Również popieram inicjatywę, niemniej jednak mam dość istotne pytanie, katja kontaktowałaś się może z dwoma biurami architektonicznymi projektującymi osiedle?, bez zgody architekta taka ingerencja nie będzie możliwa, projekt jest chroniony prawem autorskim które zakazuje następcy prawnemu wprowadzać zmiany bez zgody twórcy. Jeśli zgodę architekta się uzyska to wszyscy, bez wyjątku będą musieli się zgodzić i zamontować takie zadaszenie. Dla tego proponuję zacząć od zgody pracowni architektonicznych:

Mąka Sojka Architekci Sp. z o.o.
Tel.: 22 672-67-90
e-mail: office@maka-sojka.com

CK Architekci Sp.j.
nr. telefonu: (22) 839 91 63, 501 279 757
nr. fax: (22) 839 91 63
adres strony: ckarchitekci.pl
adres e-mail: ckarchitekci@ckarchitekci.pl
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Kris »

No właśnie... pytanie, czy projektant może się zgodzić, aby tylko niektóre balkony miały zadaszenie, a inne nie? Mnie osobiście to nie przeszkadza, bo daleki jestem od komplikowania ludziom życia, ale czy to w ogóle jest realne do zrobienia?
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: Skydiver »

Teoretycznie może, ale nie pozwoli na takie chaotyczne rozwiązanie, deweloper jako zleceniodawca projektu, też ma w tej kwestii coś do powiedzenia, przynajmniej do momentu podpisania ostatniego aktu. Tak na marginesie to uważam że są małe szanse na zgodę dotyczącą zadaszenia ostatnich pięter, taka zmiana w zbyt duży sposób by wpłynęła na wygląd osiedla, co do niższych pieter to widzę szanse, bo taki daszek był by prawie niewidoczny, ale musiało by to dotyczyć wszystkich balkonów.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: piknew »

Andrew pisze:Jeżeli chodzi o "okapy", czy też jakiekolwiek inne rozwiązanie, które ograniczy zalewanie loggi na niższych piętrach (przez rozbryzgującą się na barierkach wodę), to śmiało możecie mnie dopisać do listy chętnych.
Ja też popieram. I wydaje mi się, iż pewnym rozwiązaniem byłby szyba czy plexi (by nie ograniczać światła i wyglądało to po ludzku) przykręcona do istniejących mocowań. Teraz problem jest taki, iż woda spływa po szybie sąsiada z góry. Szyba jest dokładnie nad barierkami...
Może coś takiego?
Załączniki
P7228767.JPG
ricardo
Posty: 19
Rejestracja: 29 sty 2013, o 11:04

Re: Zadaszenie balkonów/loggi

Post autor: ricardo »

Poruszylem ten temat w watku "czego brakuje" i cieszę się, że jest wiecej chetnych. Jak najbardziej popieram koncepcje i uważam, że szklane daszki dobrze wpasowałyby się w otoczenie.
ODPOWIEDZ