Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
ar105
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2014, o 18:26

Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: ar105 »

Witam serdecznie ostatnio czytałam wątek dot. pomysłu powstania sklepu spożywczego czy z alkoholem, dokładnie nie pamiętam, z czego ja też nie byłabym zadowolona więc nie ma sensu się sprzeczać lepiej rozmawiać, więc nasunął mi się pomysł abyśmy my mieszkańcy wypowiedzieli się czego potrzebujemy tak naprawdę i czego nam brakuje na naszym "świeżym" osiedlu, więc spróbujmy dojść do porozumienia aby uniknąć nieporozumień. Więc może podrzucą sąsiedzi czego potrzebujemy, tzn. usług, sklepu itp. a może czegoś brakuje w samym sercu osiedla. Pamiętajmy że im więcej będziemy działać wspólnie jako mieszkańcy tym więcej osiągniemy. A więc do dzieła :)
pawelk
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2013, o 20:08

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: pawelk »

Stojak na rowery
olak
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 4
Rejestracja: 5 maja 2014, o 07:52

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: olak »

Zgadzam się, stojaki na rowery bardzo by się przydały. Może udałoby się wygospodarować jakieś miejsce w hali garażowej? Codzienne wyciąganie roweru z załadowanej po sufit wózkowni jest bardzo niewygodne. A niestety nie każdy ma to szczęście posiadać komórkę lokatorską...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: Kris »

Zastanawiam się, jaki jest sens zamykania na klucz śmietnika, na zamkniętym osiedlu... czy ktoś z Was też ma takie spostrzeżenia i jest to dla niego równie niewygodne? To raz, a dwa, przydałoby się, aby drzwi w garażu otwierały się trochę lżej... szczególnie przy wnoszeniu zakupów jest to trochę kłopotliwe...
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: abel »

Przydałby się bankomat! :-)

Przede wszystkim wygodniejsze/łatwiejsze wyjście/wejście na teren osiedla dla osób z wózkami... Nie dość, że przyciski otwierające są w dość sporej odległości od samych drzwi, to jeszcze albo z górki, albo pod górkę. No i bądź człowieku mądry! Albo łapiesz wózek, albo otwierasz drzwi :D Widać że architekci dzieci w wózkach nie wozili, oj nie ;-) To samo tyczy się drzwi do klatek schodowych: są mega ciężkie i bardzo trudno samemu sobie przytrzymać. Zresztą, kto wychodzi z dzieckiem w wózku pewnie sam wie, że nie ma lekko! Jedno rozwiązanie znam: trzeba chodzić dookoła - do wejścia przy budynku D.
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: zieloni »

z usług zewnętrznych - dobry warzywniak
wewnątrz - stojak na rowery
tomekesz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 53
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:17
Budynek: 53C

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: tomekesz »

Popieram, stojak na rowery (lub dwa) wewnątrz osiedla - póki co rowery są przypinane gdzie popadnie.

Na zewnątrz - przyjemna jadłodajnia, na ten moment posucha w okolicy (próbowałem szczęścia w lokalu w bloku na Szulborskiej, nie planuję tam wrócić).
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: Kris »

Popieram na pewno bankomat (o którym pisałem wielokrotnie) i jadłodajnie na poziomie...
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: Wola »

Ja popieram stojak na rowery, bankomat i tez jestem za tym aby śmietnik nie był zamykany ( nie wiem czemu jest on "pod kluczem" na zamkniętym osiedlu).
Dla mnie byłoby tez fajnie gdybyśmy jako mieszkańcy mogli otrzymać także klucz do bocznej furtki, aby móc się dostać nie tylko przez podcień.
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Czego brakuje mieszkańcom - jakie mamy potrzeby

Post autor: dudek »

olak pisze:Zgadzam się, stojaki na rowery bardzo by się przydały. Może udałoby się wygospodarować jakieś miejsce w hali garażowej?
Dopóki garaż nie będzie monitorowany, to ja dziękuję, potrzymam na balkonie. Ale ogólnie stojak - jak najbardziej, najlepiej gdzieś pod dachem, żeby można było rower spokojnie zostawić na dłużej.

Jeśli chodzi o bankomat, to na przykład euronet ma taki ładny formularz http://www.euronetpolska.pl/p,62,_bankomaty.html . Jak myślicie, kto mógłby go wypełnić. Potrzebna byłaby zgoda wspólnoty?
ODPOWIEDZ