Wózkownia / rowerownia, stojaki na rowery

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Wózkownia / rowerownia, stojaki na rowery

Post autor: and »

osverdis.pl: wydzielam temat wózkowo-rowerowy

Prosiłbym o użytkowanie wózkarni zgodnie z jej przeznaczeniem i nie zastawianie jej rowerami. W przeciwnym razie sam wystawię je na patio :) Pomieszczenie nazywa się wózkarnia-nie rowerownia.

Widzę wśród mieszkańców brak jest empatii w stosunku do ludzi z dziećmi :(.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Kris »

and, od dziecka wiem, że w wózkowni trzyma się także rowery i nikt z tego powodu nie robi problemów... weź proszę pod uwagę, że liczba komórek jest ograniczona (w Naszym bud. 'D', nie ma ich wcale), więc gdzieś trzeba trzymać te rowery... nie każdy może sobie pozwolić na duże mieszkanie i przerobienie drugiej czy trzeciej łazienki w schowek... również zalecam trochę empatii, tym razem wobec ludzi z rowerami...
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: and »

Akurat na moim poprzednim osiedlu robiono problem i nie było w wózkarni rowerów. Widziałeś rozmiary tej wózkarni? Ja widziałem (z 5 m2) i widziałem też, że stoi tam 6 rowerów tych samych od dłuższego czasu. Można też trzymać rower na miejscu parkingowym np. przewiercić jakiś hak.

W takim razie ja tam będę trzymał opony zimowe :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Kris »

No to ja miałem szczęście :) Wieszanie roweru na miejscu parkingowym, nie rozwiązuje problemu w przypadku osób, bez tego miejsca... ale pomijam. Moim zdaniem, wózkownia jest na wszelkiego rodzaju osobisty sprzęt jeżdżący typu: rower, wózek, hulajnoga itp. Inną sprawą jest jej rozmiar, ale dlaczego w takim razie, osoby z rowerami, mają być w tym przypadku pokrzywdzone, skoro zapłaciły także za tą część wspólną?

Jeszcze jedno... teraz masz małe dziecko, masz wózek. A co będzie za parę lat, gdy dziecko podrośnie? Będzie miało zapewne rowerek i nie tylko... gdzie wtedy będziesz go trzymał? Bo obawiam się, że wtedy zmienisz postrzeganie pewnych spraw :)

and pisze:W takim razie ja tam będę trzymał opony zimowe :)
Znając życie, nie poleżą tam długo...
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: se7en »

Wg mnie rowery mogą być, ale wózki i tak są bardziej priorytetowe. Inaczej może sobie poradzić 20-, 30-letni właściciel roweru, a inaczej kobieta z dzieckiem i wózkiem. Jej raczej powinno być wygodniej.
Poza tym zauważyłem, że niektórzy trzymają rowery na balkonach ;)

I żeby nie było... mam 2 rowery i ani jednego wózka :mrgreen:
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Kris »

se7en pisze:Poza tym zauważyłem, że niektórzy trzymają rowery na balkonach ;)
Zapewniam Cię, że zaraz znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się ten pomysł, bo psuje estetykę osiedla, tak jak np. anteny satelitarne i inne, o których już tu czytałem :lol:
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Konkordat »

Kris pisze: Zapewniam Cię, że zaraz znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się ten pomysł, bo psuje estetykę osiedla, tak jak np. anteny satelitarne i inne, o których już tu czytałem :lol:
Z całym szacunkiem, ale mój balkon, moja sprawa, a na nim mój rower.

A wózek rzeczywiście powinien mieć inny priorytet.

Jakoś trzeba się dogadać, haki na rowery nie są złym rozwiązaniem.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2013, o 21:56 przez Konkordat, łącznie zmieniany 1 raz.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Kris »

and pisze:Jak ktoś nie będzie miał wózka ani roweru to żeby nie być pokrzywdzonym, że płacił za część wspólną ma wstawić tam inną rzecz?
and, ja dałem przykład co może być w wózkowni. Można przecież opracować mini regulamin i będzie wiadome co można, a czego nie można np. opon itp. Część z tego co może, a co nie może być, określają zapewne również stosowne przepisy pożarowe.

Pomysł justy z hakami na rowery, nie jest głupi, ale nie wiem czy ludziom będzie się tak chciało komplikować życie.

Konkordat pisze:Z całym szacunkiem, ale mój balkon, moja sprawa, a na nim mój rower.
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, ale dałem to jako przykład, bo jak poszperasz po Forum to zobaczysz, że dla niektórych, nie jest to li tylko Twoja sprawa...
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: dudek »

http://sjp.pwn.pl/slownik/2537587/Ww%C3%B3zkarnia
wózkarnia, wózkownia «pomieszczenie w budynku mieszkalnym do przechowywania wózków dziecięcych, rowerów itp.»

http://sjp.pl/w%F3zkarnia
pomieszczenie do przechowywania wózków dziecięcych, rowerów itp.; wózkownia

Ja wiem, że to wszystko kwestia nomenklatury i regulaminów, ale jednak empatia to bardzo ładne słowo :)
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: hehemon »

Witam,

Jako (przyszły) mieszkaniec budynku E jestem nowy na forum i prosiłbym o nakierowanie w nastepujących kwestiach. Ciężko się od razu połapać:
- Czy są jakieś decyzje na temat przechowywania rowerów - w szczególności w: wózkowni, w garażu obok szerokiego miejsca parkingowego itp?
- Czy na sieci są jakieś dodatkowe dokumenty oprócz protokołów z zebrań Wspólnoty? W szczególności wspomniany był regulamin remontowy.

Pozdrawiam,
PG
ODPOWIEDZ